Pernelyg anksti atsipalaidavusi „Anadolu Efes“ su „Zenit“ turėjo kovoti iki paskutinių sekundžių (7)

Lapkričio 14 d., 21:17
V.Micičius pataikė visus metimus

Lengvą pergalę Eurolygoje į savo sąskaitą įsirašė Stambulo „Anadolu Efes“ (6/2) ekipa, kuri namuose 90:88 (21:14, 21:16, 27:20, 21:38) nugalėjo Sankt Peterburgo „Zenit“ (2/6) krepšininkus.

Eurolygos vicečempionai daugiau problemų turėjo tik pirmajame kėlinyje, bet jį baigė atkarpa 6:1 ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių jau pirmavo 21:14. Antrajame ketvirtyje Ergino Atamano auklėtiniai susikrovė 15 taškų atotrūkį (40:25), kuri iki pirmos mačo dalies pabaigos „Zenit“ sumažino nežymiai – 30:42.

Po didžiosios pertraukos „Anadolu Efes“ neketino mažinti apsukų. Priešingai, Turkijos ekipa įjungė dar aukštesnę pavarą ir 25-ąją minutę jų atotrūkis perkopė 20 taškų ribą – 58:37. Svečiai neketino nuleisti rankų ir ketvirtajame kėlinyje pasinaudojo tuo, kad varžovų sudėtyje žaidė atsarginiai žaidėjai – spurtas 15:3 leido sugrąžinti intrigą – 65:74.

Nepaisant to, kad šeimininkų gretose ant parketo grįžo pagrindiniai žaidėjai, „Zenit“ likus 1 min. ir 45 sek. priartėjo dar labiau – 68:73. Abiejoms komandoms apsikeitus tiksliais metimais, Austinas Hollinsas pataikė tritaškį (83:85) ir paliko oponentams 24 sekundes. „Zenit“ nespėjo laiku prasižengti ir jiems tai padaryti pavyko tik tuomet, kai Tiboras Pleissas krovė kamuolį iš viršaus. Maža to, užfiksuota buvo nesportinė pražanga, tad vokietis pataikė baudą (88:83) ir įtvirtino pergalę.

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 24 (7/7 metimai „iš žaidimo“, 6 rez. perd., 5 kld.), Shane‘as Larkinas 22 (3/7 tritaškiai, 4 atk. kam., 5 rez. perd.), Tiboras Pleissas ir Sertačas Šanli po 13.

„Zenit“: Austinas Hollinsas 26 (7/11 tritaškiai), Gustavo Ayonas 21 (8/11 dvitaškiai), Antonas Ponkrašovas 12.