Permainos padėjo – „Lietkabelis“ po pratęsimo laimėjo prieš „Grissin Bon“ (30)

Gruodžio 13 d., 20:30
Šaltinis: Lietkabelis

Puikią pergalę Europos taurės turnyro B grupėje iškovojo Panevėžio „Lietkabelio“ (4/4) klubas, kuris išvykoje 85:82 (15:18, 22:22, 19:16, 16:16, 13:10) po atkaklios kovos ir pratęsimo nugalėjo Emilijos Redžo „Grissin Bon“ (3/5) krepšininkus.

Tritaškiu mačą pradėjo „Grisin Bon“, bet panevėžiečiai atsakė savo 6 taškais – 6:3. Sužaidus 6 minutes „Lietkabelio“ pranašumas siekė 5 taškus (15:10), tačiau per likusį laiką panevėžiečiams nepavyko pasižymėti, o tuo pasinaudoję šeimininai po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo 18:15.

Antrajame ketvirtyje toliau tęsėsi kova taškas į tašką. „Grissin Bon“ buvo įgijusi 4 taškų pranašumą (33:29), bet sėkmingi „Lietkabelio“ išpuoliai leido išlyginti rezultatą – 37:37. Vis dėlto paskutinę sekundę Manučaras Markoišvilis įmetė tritaškį ir įpusėjus rungtynėms Italijos klubas pirmavo 40:37.

Po didžiosios pertraukos situaciją ėmė kontroliuoti šeimininkai, kurie nors ir nežymiai, tačiau pirmavo. 28-ąją minutę „Grissin Bon“ pirmavo 5 taškais (54:49), bet Žanis Peineris dukart pelnė dvitaškį su varžovo pražanga, taip išvesdamas svečius į priekį – 55:54. Nors italai tikėjosi prieš lemiamą atkarpą turėti persvarą, bet Gintaro Leonavičiaus baudos metimas išlygino rezultatą – 56:56.

Ketvirtajame kėlinyje žiūrovai toliau matė atkakliai vykstantį trilerį. Po Darjušo Lavrinovičiaus tritaškio „Lietkabelis“ pirmavo 65:62, bet „Grissin Bon“ sėkminga atkarpa 9:1 leido 37-ąją minutę truktelėti į priekį – 71:66. Prasidėjus paskutinei minutei panevėžiečiai baudų metimais priartėjo – 71:72. Likus 28 sekundėms Julianas Wrightas prametė abi baudas, o likus 7 sekundėms taisyklės buvo pažeistos prieš Adą Juškevičių. Gynėjas prametė pirmąjį, bet įmetė antrąjį – 72:72. Amedeo Della Valle prametė lemiamą metimą ir komandos iškeliavo į pratęsimą.

Papildomą laiką dvitaškiu pradėjo „Grissin Bon“, bet „Lietkabelis“ atsakė atkarpa 5:0 – 77:74. Likus 3 minutėms šeimininkai priartėjo (78:79), bet svečių atkarpa 6:0 leido atitrūkti – 85:78. Emilijos Redžo ekipa atsakė savo taškais (82:85) ir dar apsigynė, bet A.Della Valle tritaškis skriejo pro šalį ir pergalę pasiekė „Lietkabelis“.

„Grissin Bon“: Amedeo Della Valle 20 (7/18 metimai), Manučaras Markoišvilis 18 (5 atk. kam.), Julianas Wrightas 14 (7 atk. kam.), Jamesas White’as 10 (5 atk. kam.).

„Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius 18 (5 atk. kam.), Žanis Peineris 17 (6 rez. perd., 25 naud. bal.), Adas Juškevičius 12, Simas Jasaitis 9 (11 atk. kam.).