Pergalingame mače pratęsimą išplėšęs D.Sabonis buvo arti trigubo dublio (22)

Sausio 23 d., 06:57
D.Sabonis išplėšė pratęsimą (Scanpix nuotr.)

Pergalę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) pasiekė Domanto Sabonio atstovaujamas Indianos „Pacers“ (9/6) klubas, kuris po pratęsimo namuose 120:118 (37:28, 25:32, 26:27, 20:21, 12:10) pranoko Orlando „Magic“ (7/9) krepšininkus.

Pradėjus tiksėti paskutinei ketvirto kėlinio minutei Terrence’as Rossas išvedė „Magic“ į priekį (108:106) ir tuomet ekipos apsikeitė nesėkmingomis atakomis. Rezultatą išlyginti Indianos klubas įstengė tik likus 10 sekundžių iki ketvirto kėlinio pabaigos ir tai po prasiveržimo dvitaškiu metimu padarė D.Sabonis – 108:108. Per likusį laiką „Magic“ taškų nepelnė ir komandos turėjo žaisti pratęsimą.

Savo žodį lietuvis tarė ir pratęsimo pabaigoje. Likus žaisti 40 sekundžių „Magic“ dar pirmavo 3 taškais (118:115), tačiau D.Sabonis skirtumą sumažino iki minimalaus – 117:118. Kitos atakos metu Evanas Fournier pasižymėti neįstengė, o pergalę „Pacers“ tolimu metimu atnešė Malcolmas Brogdonas – 120:118.

D.Sabonis šiame susitikime pasižymėjo ne tik taikliais metimais lemiamais rungtynių momentais, bet buvo ir arti trigubo dublio. Centras žaidė praktiškai be poilsio ir per beveik 45 minutes pelnė 18 taškų (6/8 dvit., 1/5 trit., 3/4 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, pirmą kartą karjeroje perėmė net 5 kamuolius, 3 kartus suklydo ir 2 sykius pažeidė taisykles.

„Pacers“ vyriausiasis treneris Nate’as Bjorkgrenas buvo patenkintas savo komandos parodytu kovingumu.

„Mūsų vaikinai nepasidavė nors tiek ketvirtajame kėlinyje, tiek pratęsimo metu atsilikinėjo, tačiau kovojo toliau ir pasiekė pergalę. Visas mačas buvo pilnas pakilimų ir nuopuolių“, – kalbėjo treneris.

Šiose rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi net 17 kartų, didžiausią pranašumą „Pacers“ turėjo po pirmojo kėlinio kai pirmavo 9 taškais – 37:28.

Itin svarbiu aspektu tapo tai, jog Indianos klubas sugebėjo pasinaudoti varžovų klaidomis. „Magic“ suklydo 14 kartų ir D.Sabonio atstovaujama komanda po jų pelnė net 25 taškus, kai pats Orlando klubas po oponentų klaidų surinko vos 10 taškų.

„Pacers“: Malcolmas Brogdonas 23 (6 rez. per.), Mylesas Turneris (9 atk. kam.) ir Jeremy Lambas (7 atk. kam.) po 22, Domantas Sabonis 18 (11 atk. kam., 9 rez. per.), Dougas McDermottas 13 (3/7 trit.).

„Magic“: Evanas Fournier 26 (4/8 trit., 9 rez. per.), Nikola Vučevičius 24 (12 atk. kam.), Aaronas Gordonas 17 (9 atk. kam., 9 rez. per.), Dwayne’as Baconas 16, Terrence’as Rossas 12.

Gairės: nba, sabonis, pacers, magic