„Penktas kėlinys“: „Žalgirio“ vyr. treneris, jo štabas ir kaip K.Maksvytis galėjo negražiai palikti Permę (20)

liepos 16 d., 11:10
Laidoje aptartas M.Schillerio paskyrimas
Laidoje aptartas M.Schillerio paskyrimas
Šaltinis: Krepsinis.net

„Penktojo kėlinio“ laidoje šią savaitę Krepsinis.net vyr. redaktorius Edgaras Pulkovskis, portalo žurnalistas Tautvydas Kubilius ir TV3 sporto žinių veidas Vilius Stalgaitis aptarė Kauno „Žalgirio“ ėjimus vasaros rinkoje.

„Derybines pozicijas apsunkino tai, kad nusibrėžė liniją, jog strategas bus lietuvis. Matėme, kad neliko vietinio specialisto ir teko eiti į užsienio rinką. Schilleris yra žmogus, kuris nepažįsta Eurolygos lygio ir jam reikės labai daug dirbti ir susipažinti su kiekvienu žaidėju atskirai. Akcentuojama, kad bus dirbama ties individualiu darbu, bet kaip tai galima suspėti, kai yra toks įtemptas tvarkaraštis. Tai man kelia didelį klausimą“, – sakė T.Kubilius.

REKLAMA

„Mane nustebino, kad „Žalgiris“ pasirinko ne Europos krepšinio virtuvės narį. Daugelis sirgalių Schillerio pavardę išgirdo pirmą kartą. Motiejūnas yra užsidirbęs didelį pasitikėjimo kreditą ir šis pasirinkimas tikrai įdomus. Bus labai įdomu“, – mano V.Stalgaitis.

„Schilleris rungtynėms vadovauja kiek kitaip – šalia aikštės nėra toks emocingas, koks būdavo Jasikevičius. Tai yra tikrai kultūringas žmogus, kuris nesipyks su žurnalistais ir visada bus malonus. NBA idėjos tikrai įdomu, bet klausimas kyla, kaip pavyks jas įgyvendinti su dabartiniais „Žalgirio“ žaidėjais. Dar turėtų atvykti lengvasis kraštas, bet iš esmės sudėtis yra aiški. Man daugiau klausimų kelia „Žalgirio“ Lauvergne‘o ar Milaknio ėjimai nei trenerio paskyrimas“, – kalbėjo E.Pulkovskis.

„Landale‘as ne pačiu gražiausiu būdu paliko „Partizan“ ir dar pagalvojau, kad kodėl jis negalėtų lygiai taip pat padaryti su „Žalgiriu“. Akivaizdu, kad jo klube nebebus. Man klausimas kyla dėl Walkupo įžaidėjo grandyje. Vis dėlto jis yra tas žaidėjas, kuris geba pernešti kamuolį į kitą aikštės pusę, o Schilleris skatina kūrybą. Šis aspektas man kelia didelį klausimą, ar Walkupas geba tai daryti gerai“, – svarstė V.Stalgaitis.

REKLAMA

„Galbūt Schilleris galėtų atsivežti lengvąjį kraštą būtent iš G lygos. Būtent čia reikėtų pastiprinimo, nes Hayesas nelabai tinkamas žaidėjas rungtyniauti „trečiu numeriu“. Milaknis irgi nėra tas žaidėjas, kuris užpildytų tą spragą – vietoje Ulanovo reikėtų greito ir aukšto lygio žaidėjo. Walkupas ir Lekavičius yra įžaidėjai, kurie turi aiškius trūkumus. Nežinau, ar jie tiks naujam treneriui. Būčiau už tai, kad naujas strategas atsivestų pats įžaidėją, kadangi tai yra pirmas žmogus po trenerio. Panašu, kad to Schilleris padaryti negalės“, – dėstė T.Kubilius.  

„Ką Schillerio atėjimas reiškia Jokubaičiui ar Blaževičiui? Manau, kad naujas strategas, kaip ir bet kuris kitas treneris, žiūrės, kaip laimėti, kadangi tikrai neturės tokio pasitikėjimo kredito, kokį turėjo Šaras“, – mano E.Pulkovskis.

„Tikėjausi, kad Jokubaitis pas Jasikevičių būtų padaręs dar vieną žingsnį į priekį link aukšto lygio įžaidėjo. Manau, kad Blaževičiui būtų buvę geriau likti „Ryte“, – sakė V.Stalgaitis.

REKLAMA

„Kalbėjau su Blaževičiumi ir jis sakė manantis, kad tiks Schillerio gynybos sistemoms. Marekas kelia tikslą patekti į NBA, o ateina treneris iš G lygos, todėl tai yra gera naujiena jam“, – sakė T.Kubilius.  

„Gerai, kad užsiminėme apie Adomaitį. Kodėl „Žalgiris“ nesvarstė jo kandidatūros? Girdėjau, kad vienas iš aspektų buvo tas, kad jis turėjo kiekvienoje komandoje bent jau po žmogų, su kuriuo susipykdavo – Galdikas, Suttonas, Motiejūnas. Manau, kad jis turėjo būti svarstomas, kadangi buvo geras kandidatas. Ką jūs manote?“, – kolegų klausė E.Pulkovskis.

„Motiejūnas pasirinko saugesnį variantą. Tikrai Schillerio du pralaimėjimai būtų kitaip vertinami nei Adomaičio dvi nesėkmės. Adomaičio nepopuliarumas sirgalių tarpe suvaidino vaidmenį“, – mano T.Kubilus.

„Adomaičio kandidatūros niekas neatmetė dėl krepšinio aspektų. Negali mėgstamiausio žmogaus pakeisti trenerio, kurio sirgaliai nemėgo tiek metų. Ir taip labai neaiški situacija su tuo, kaip pavyks užpildyti tribūnas. Man viskas suprantama, kodėl nebuvo svarstoma Adomaičio kandidatūra“, – pažymėjo T.Kubilius. „Man labai gaila Maksvyčio, kuris per metus prarado dvi svajonių pozicijas – rinktinės ir „Žalgirio“. Gaila, kad ta sutartis buvo tokia, kokios nepavyko nutraukti. Kalbėjau su vienu agentu ir jis man pasakė gerą mintį – Maksvytis galėjo piktavališkai nutraukti sutartį su „Parma“ ir išeiti į „Žalgirį“. Žaidėjai negali to daryti, kadangi negautų paleidžiamojo rašto ir be jo negalėtų žaisti. Tokia situacija yra su Griciūnu ir „Šiauliais“, kuris pasirašė kontraktą su „Neptūnu“, bet nenutraukti sutarties su šiauliečiais ir jeigu nebus ta situacija išspręsta, aukštaūgis negalės žaisti, kadangi negaus rašto. Trenerio atveju, teisme jis būtų turėjęs susimokėti šimtą ar kelis šimtus tūkstančių, ką „Žalgiris“ už jį buvo pasiruošęs mokėti išpirką. Galima buvo susipykti ir išeiti, bet Maksvytis geras žmogus ir nepadarė to“, – dėstė E.Pulkovskis.  

REKLAMA

„Kalbant apie „Žalgirio“ trenerių štabą, turėtų grįžti Sigitas Kavaliauskas. Taip pat gali būti pakviestas Tautvydas Sabonis, kuris dirbo dublerių ekipoje, savo vaidmenį gaus ir Algimantas Bružas. Schilleris atsiveš savo asistentą“, – sakė E.Pulkovskis.

„Manau, kad šioje situacijoje puikiai tiktų ir Gintaras Krapikas, kadangi gerai žino visą virtuvę. Klausimas, kiek jis pats norėtų užimti asistento pareigas. Akivaizdu, kad asistento paieškos yra didelė problema“, – sakė V.Stalgaitis.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


20 komentarai
Naujausi komentarai (20)
Geriausiai ivertinti (20)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti