„Penktas kėlinys“: „Žalgirį“ neva dominantis amerikietis, D.Adomaičio ateitis „Ryte“ ir E.Ulanovo pamainos paieškos (27) atsakymai į skaitytojų klausimus

Gegužės 12 d., 12:09
N.Weileris-Babbas yra kauniečių radare? (Scanpix nuotr.)
N.Weileris-Babbas yra kauniečių radare? (Scanpix nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

„Penktajame kėlinyje“ atėjo laikas jūsų klausimams – pirmadienį portale Krepsinis.net visi norintys galėjo užduoti klausimus. Laidos dalyviai atsakė į dalį iš jų, o į likusius bus atsakyta kitoje laidoje. Kviečiame klausimus apie krepšinį užduoti komentaruose ir į juos būtinai bus atsakyta.

– Įsimintiniausių mačų „Top 3“?

Tautvydas Kubilius: „Žalgirio“ ir „Maccabi“ mačas, taip pat JAV–Lietuva 2000 metais ir šių komandų akistata 2004 metais.

Vilius Stalgaitis: „Žalgirio“ ir „Olympiacos“ ketvirtasis Eurolygos ketvirtfinalio susitikimas. „Ryto“ triumfas LKL 2000 metais ir 2012 m. Eurolygos finalas tarp CSKA ir „Olympiacos“.

REKLAMA

Edgaras Pulkovskis: 2011 m. Europos čempionato ketvirtfinalis tarp Lietuvos ir Makedonijos, „Olympiacos“ ir „Žalgirio“ pirmoji ketvirtfinalio dvikovai bei „Lietuvos rytas“–„Pamesa“ 2005 m. „Siemens“ arenoje.

– Kaip vertinate serialą „The Last Dance“?

E.P.: Kol kas mačiau tik tris serijas ir tikrai paliko gerą įspūdį. Nežinau tu visų senų istorijų ir daug faktų nežinojau, todėl įdomu stebėti.

T.K.: Dar nemačiau nė vienos serijos – laukiu, kada pasirodys visas serialas ir tada per kelis kartus pažiūrėsiu viską.

V.S.: Žiūriu atidžiai ir dar nemačiau pastarųjų dviejų serijų. Fantastiškas serialas.

– Kokie užsieniečiai domina Žalgirį?

E.P.: Vienas buvęs „Sportando“ žurnalistas rašo, kad „Žalgirį“ domina Nickas Weileris-Babbas. 24 metų 196 cm ūgio gynėjas, kuris rungtyniauja Liuvigsburgo „MHP Riesen“ klube, iš kurio atvyko Thomasas Walkupas. Tai yra panašaus stiliaus žaidėjai. Kiek pavyko sužinoti, susidomėjimas šioks toks yra, bet nieko konkretaus. Taip pat Steve‘as Vasturia yra „Žalgirio“ radare ir su juo sutartis turėtų būti pasirašyta.

REKLAMA

– Krepšinio visuomenėje vieša paslaptis, jog po LKL finalo, kuomet jame susitiko „Žalgiris“ ir "“Lietkabelis“ viename iš Kauno naktinių klubų vyko vakarėlis, kuriame dalyvavo abiejų komandų nariai ir būdamas smarkiai neblaivus, kauniečių treneris Šarūnas Jasikevičius sukėlė konfliktinę situaciją norėdamas panaudoti fizinį smurtą prieš priešininkų ekipos žaidėją Žygimantą Skučą, tačiau tik aplinkinių įsikišimo dėka rimtesnio konflikto ir rimtesnių pasekmių pavyko išvengti. Kaip manote, ar jei analogiškoje situacijoje būtų atsidūręs bet kuris kitas žaidėjas/treneris, o ne „nekritikuojamas“ Šaras, šis konfliktas būtų aptartas ir nušviestas plačiau žiniasklaidoje?

E.P.: Esu girdėjęs įvairiausių gandų – vieni sako, kad Jasikevičius trenkė Skučui, kiti – ne. Vieni sako, kad Skučą išmetė iš patalpų, kiti – ne. Pats ten nebuvau ir nežinau, todėl negaliu nieko pasakyti. Manau, kad tai „geltonosios spaudos“ reikalas. Ne visada yra viešinami vis dalykai, kurie vyksta už aikštės ribų. Jeigu ten būtų koks pareiškimas policijai ar panašiai, tada galima būtų kažką kalbėti, dabar nieko nežinome.

T.K.: Kleiza po laimėtos Karaliaus Mindaugo taurės skandavo tam tikras skanduotes ir tai pasirodė viešumoje, todėl ir buvo aptarinėta.

REKLAMA

V.S.: Net neaišku, ar tai buvo, todėl bulvarinių gandų komentuoti nereikia.

– Praėjusį tarpsezinį Edgaras Ulanovas turėjo konkretų Milano ekipos pasiūlymą, o „Žalgiris“ į jo vietą buvo numatęs pasikviesti Mateušą Ponitką, su kuriuo taip pat buvo pasiektas žodinis susitarimas dėl kontrakto sąlygų, tačiau visgi toks scenarijus neįvyko, nes E.Ulanovas nusprendė likti Kaune dar bent metams. Galbūt žinote, kokios trukmės kontraktą su Sankt Peterburgo klubu yra sudaręs lenkas ir ar realu, jog E.Ulanovui išvykstant šią vasarą, M.Ponitka visgi pagaliau persikeltų į „Žalgirį“ dabartinėmis aplinkybėmis?

E.P.: Lenkas su „Zenit“ pasirašė dvejų metų sutartį, todėl dabar kalbėti apie jo atvykimą net neverta. Manau, kad tai nėra tas krepšininkas, kuris būtų gera pamaina Ulanovui.

V.S.: Buvo arti susitarimo prieš trejus metus ir nemanau, kad būtų gera pamaina Ulanovui.

T.K.: Neblogą įspūdį man palikęs žaidėjas. Jeigu už padorią kainą, tuomet kodėl gi ne.

REKLAMA

– Ar yra kokiu gandu iš Lietuvos komandų? kuo domisi ir panašiai?

E.P.: Apie „Žalgirį“ atsakėme, „Rytas“ dar nori pasibaigti su mokėjimais už šį sezoną, o iš kitų LKL klubų be liepos ar rugpjūčio nemanau, kad kažką išgirsime konkretaus, jeigu kalbėtume apie legionierius. Galbūt vienas ar kitas perėjimas įvykius lietuvių tarpe, bet ne daugiau.

– Gal žinote, kokia situacija su „Ryto“ treneriu D.Adomaičiu? Gal yra girdėti gandų, ar liks komandoje? Ir kada turėtų įsigalioti „pliusas“ jo kontrakte.

E.P.: „Rytas“ nori išsaugoti Adomaitį, bet jam reikėtų susitaikyti su mažesne alga ir dar silpnesne sudėtimi, nes biudžetas trauksis. Sakyčiau, kad Adomaičiui reikėtų išvykti padirbėti svetur.

T.K.: Aš taip pat girdėjau, kad vilniečiai nori išsaugoti šį trenerį. Sakyčiau, kad Adomaitis gali gauti geresnių pasiūlymų nei „Ryto“, todėl situacija lieka tokia „50 prieš 50 procentų“.

V.S.: Manau, kad treneris įrodė savo vertę Lietuvoje. Manau, kad jis liks, nes dabar situacija rinkoje nėra dėkinga išvykti. „Rytą“ treniruoti yra labai sudėtingas darbas, nes reikalavimai yra keliami labai aukšti.

REKLAMA

– Kokia jūsų nuomonė apie Lietuvos krepšinio jaunimą? Turiu omenyje, ar talentingo jaunimo yra užtektinai, ar sąlygos tobulėti Lietuvoje yra geros? Galbūt reiktų pasekti Serbijos pavyzdžių ir Lietuvoje turėti grynai jaunimo kalvės komandą kaip kad yra FMP? Iš utopinių idėjų, galbūt net pati Lietuvos krepšinio federacija galėtų turėti savo komandą su jaunais žaidėjais ir jiems leisti tobulėti joje?

E.P.: Talentingų žaidėjų tikrai nemažai ir jų bus ateityje, kadangi turime gilias tradicijas. Manau, kad LKF turėti komandą būtų pernelyg brangu, nes reikėtų mokėti tiems žaidėjams algas, samdyti trenerius ir panašiai. Labai įdomu jaunimo komanda, kokia yra „Mega Lex“, bet nematau galimybių tokią išvysti pas mus.

V.S.: Milijonas per dvejus metus būtų tai komandai ir tuos pinigus tikrai galima investuoti į krepšinio piramidę. Aš už tai, kad kuo daugiau LKL klubų turėtų savo dublerių ekipas NKL pirmenybėse.

T.K.: Nereikia tikėtis, kad „Žalgirio“ sistema kasmet užaugins po 1 ar 2 Eurolygos žaidėjus. Dabar tai yra „maitintojas“ kitiems LKL klubams. Naudos didelės „Žalgiriui“ iš to nėra, bet nereikia pamiršti, kad jis gauna pinigus iš savivaldybės ir duoti duoklę krepšiniui.

REKLAMA

– Kokia galėtų būti R.Gusčio išpirka? Kiek šansų, kad jis liks „Šiauliuose“?

E.P.: Girdėjau, kad jo alga yra apie 65 tūkst. eurų per sezoną, kas yra 6,5 tūkst. eurų per mėnesį. Manau, kad išpirka būtų apie 10–15 tūkst. eurų, nes kai žaidėjas uždirba tokią sumą, išpirka nebūna labai milžiniška.

T.K.: Manau, kad Gustys yra išpustas burbulas. Nemanau, kad jis galėtų dominti pirmojo LKL ketverto ekipas. Realu, kad galėtų dominti „Juventus“, bet jiems nevertėtų mokėti išpirkos.

V.S.: Galvoju, kad trejeto durys užsidaro Guščiui. Neaišku, kokia bus „Ryto“ finansinė situacija, bet normaliomis sąlygomis tai nėra „Top 3“ LKL klubo žaidėjas.

– Gal žinote, kokia „Ryto“ finansinė situacija ir kokie žaidėjai domina?

E.P.: „Rytas“ dar nori atsiskaityti su šiame sezone rungtyniavusiais žaidėjais, todėl apie naujokus dar negalvoja tikrai. Klubas pirmiausia nori išsiaiškinti, kas liks, o kas išvyks, o tada dėliotis planus. Biudžetas turėtų sumažėti dar labiau, kas yra visų LKL komandų realybė.

– Ar yra gandų, kur tęsis Jono Mačiulio karjera. Jei Ulanovas išvyksta iš „Žalgirio“, ar Jonas būtų tinkamas pakaitalas Edgarui? Gal ne tiek žaidimu, kiek rūbinėje?

REKLAMA

E.P.: AEK yra labai patenkinti Mačiuliu ir tikrai norėtų jį išsaugoti. Vietoje Ulanovo į startinį penketuką tikrai Mačiulis nebūtų tinkamas žaidėjas, bet kaip atsarginis vietinis žaidėjas 10–15 minučių, manau, kad nėra blogas variantas. Juolab, kad Arno Butkevičiaus išpirka yra 100 tūkst. eurų, kas yra gerokai per didelė suma.

V.S.: Į startinio penketuko vietą Mačiulis netinkamas. Dėl rūbinės, Ulanovas nėra tas žmogus, kuriam reikėtų didelio pakaitalo. Edgarui pakeitimo reikėtų būtent aikštelėje.

T.K.: Tai būtų geras ėjimas marketingine prasme. Lietuviai gauna daugiausiai dėmesio ir jie daugiausiai pritraukia žiūrovų.

– Turėdami pinigų „Žalgiryje“ pasiliktumėte A.Milaknį ar pirktumėte R.Giedraitį?

E.P.: Tikrai pirkčiau Roką Giedraitį. Tai yra nelyginami žaidėjai ir skirtingose savo karjeros situacijose.

V.S.: Manau, kad čia net nėra svarstytinas variantas, kadangi Milaknio karjera į pabaigą, o Giedraitis rodo geriausią žaidimą.

T.K.: Lyginčiau Ulanovą ir Giedraitį labiau. Tokiu atveju, rinkčiausi Edgarą.  

„Penktą kėlinį“ galite rasti ir audio formatu jums patogiose platformose – „Podbean“, „Spotify“ bei „Apple Podcasts“. Laidos įrašą galite atsisiųsti ir į savo telefoną ar kompiuterį, kad jų galėtumėte klausyti sau patogiu laiku. Kviečiame prenumeruoti Krepsinis.net „Youtube“ kanalą ir naujausius interviu bei laidas stebėti ČIA.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: atsakymai į klausimus. Spausk ir žiūrėk >>


27 komentarai
Naujausi komentarai (27)
Geriausiai ivertinti (27)
PRO komentarai (3)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti