„Penktas kėlinys“ su J.Vainausku: visų LKL komandų vasaros darbai, didžiausi klaustukai ir prognozuojamos pozicijos (22)

Rugpjūčio 19 d., 13:00
„Žalgiris“ toliau turėtų dominuoti LKL pirmenybėse (BNS nuotr.)
„Žalgiris“ toliau turėtų dominuoti LKL pirmenybėse (BNS nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

„Penktojo kėlinio“ laidoje šią savaitę Krepsinis.net vyr. redaktorius Edgaras Pulkovskis, portalo žurnalistas Tautvydas Kubilius ir buvęs Vilniaus „Ryto“ direktorius Jonas Vainauskas apžvelgė šios vasaros Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) ekipų darbus.

Kėdainių „Nevėžis“: prognozuojama 8–9 pozicija.

„Kėdainių klubo pasirinktas kelias man yra labai įdomus, nes jis leidžia pačiai komandai užsidirbti dalį biudžeto. Panašu, kad „Nevėžis“ išmoko atsirinkti jaunus žaidėjus ir man šis projektas įdomus“, – sakė J.Vainauskas.

„Pasigendu aukštesnio lygio Lietuvos talentų, kurie galėtų stipriai pakelti savo vertę. Pernai Beliauskas sugebėjo padaryti proveržį, o dabar nieko iš tų žaidėjų nematau, kas galėtų tai padaryti“, – sakė T.Kubilius.

REKLAMA

„Pasigedau vieno labiau patyrusio žaidėjo, koks buvo praėjusiame sezone Arminas Urbutis“, – pastebėjo E.Pulkovskis.

Alytaus „Dzūkija“: prognozuojama 9–10 vieta.

„Manau, kad Jomantas puikiai pasiruošęs būti tuo sporto direktoriumi. Jis gerai išmano vietinę rinką ir gali pritraukti tuos vietinius žaidėjus. Matyčiau jį toje pozicijoje ateityje“, – sakė J.Vainauskas.

„Gaila, kad neliko Chomičiaus, nes jis buvo tas žmogus, aplink kurį galima buvo lipdyti komandą“, – mano T.Kubilius.

„Gali būti, kad pirmą kartą laukimo taktika gali pasiteisinti, nes kainos krenta, o žaidėjai neturi, kur važiuoti, todėl gali surinkti neblogą sudėtį“, – pabrėžė J.Vainauskas.

„Šiauliai“: J.Vainauskas mato paskutinėje vietoje, o T.Kubilius ir E.Pulkovskis – 8 pozicijoje.

„Man „Šiaulių“ komplektacija atrodo chaotiška, kadangi žaidėjai perkami bet kaip. Šiai ekipai reikės labai daug laiko ir treniruočių. Manau, kad „Šiauliams“ nepasiseks ir juos matau paskutinėje vietoje“, – drąsų spėjimą pateikė J.Vainauskas.

„Vėlgi, reikia pabrėžti, kokie žaidėjai lietuviai papildė komandą – arba labai jauni, arba tie, kurie nieko nėra nuveikę. „Šiauliai“ ne kartą pakėlė eilės krepšininkų vertę ir jie šovė į viršų – Sabeckis buvo „Žalgiryje“, o dabar nusirito iki Šveicarijos. Manau, kad ir dabartiniai naujokai to paties tikisi – kitą vasarą padaryti šuolį savo karjeroje“, – dėstė E.Pulkovskis.  

REKLAMA

Pasvalio „Pieno žvaigždės“: kovos dėl 5–6 vietų.

„Mirkovičius įneš drausmės, kadangi yra tikrai patyręs žaidėjas. Tai yra daug patikimesnis sprendimas nei imti amerikietį iš NCAA, kur tu nežinai, ką gausi“, – kalbėjo J.Vainauskas.

„Manau, kad Raimo nebaigs sezono Pasvalyje“, – prognozuoja T.Kubilius.

„Galima pagirti Pasvalio klubą, kuris neturi skolų ir perka žaidėjus už tiek, kiek turi“, – pagyrė komandą E.Pulkovskis.

Prienų „CBet“: kovos dėl 6–7 vietos.

„Džiaugiuosi, kad šios komandos branduolį sudaro jauni žaidėjai ir tai kažkuo primena „Nevėžį“. Man „CBet“ krepšinį bus stebėti smagu, kadangi daug žaidėjų gali sužaisti geriau nei tai darė anksčiau“, – sakė J.Vainauskas.

REKLAMA

„Pasigendu Prienų ekipoje tęstinumo, kadangi liko vos vienas praėjusiame sezone buvęs žaidėjas. Galbūt liks dar kažkas, kadangi trūksta keturių krepšininkų“, – dėstė T.Kubilius.

„Tikrai reikia patirties, nes komanda labai jauna – galbūt pavyks išlaikyti Lukauskį. Man patinka Sušinsko įsigijimas. Galvoju, kad jį su ilgalaike sutartimi turėjo kviesti „Lietkabelis“ ar „Neptūnas“, – pridėjo E.Pulkovskis.

Utenos „Juventus“: mažiausiai 4 pozicija reguliariajame sezone.

„Gecevičiaus pasirašymas yra vienas geriausių „Juventus“ ėjimų per pastaruosius metus. Martynas yra protingas, ramus ir turintis milžinišką patirtį žaidėjas. „Juventus“ išgarsėjo, kad pirmauja prieš varžovus, bet vis išbarsto persvarą. Gecevičius yra pirmas žingsnis link to, kad tokią tradiciją pakeisti. Dar matyčiau komandoje vieną veteraną – Simas Jasaitis ar Mindaugas Lukauskis puikiai tiktų“, – patarimą „Juventus“ ekipai skyrė J.Vainauskas.

„Nepaisant pastabų, kad abu centrai labai vienodi, tai yra komanda, kuri tikrai kovos dėl vietos ketverte. Įdomu, kas bus paskutinis papildymas. Manau, kad Vaitkus turės proveržio sezoną, kokį turėjo Radzevičius“, – spėja T.Kubilius.

REKLAMA

„Manau, kad Gecevičius buvo pernelyg nuvertintas ir „nurašytas“. Daug kas kritikuoja jį dėl gynybos, bet jis nėra tokia skylė prie savojo krepšio, kaip kad daugeliui atrodo. „Juventus“ turi gerą šansą įlysti į ketvertą ir laimėti medalius. Jie žais vieną mačą per savaitę, todėl turės daug pasiruošimo tam, jog nustebintų ir prieš stipresnes ekipas“, – prognozuoja E.Pulkovskis.

Klaipėdos „Neptūnas“: kovos dėl 5-os vietos.

„Reikia pradėti nuo to, kad „Neptūnas“ susiveržia diržus, kadangi visa skola siekia 800 tūkstančių eurų – tai nėra įsiskolinimas vienam asmeniui. Sigitas Ambrazevičius ir visa valdyba bando likviduoti tuos įsiskolinimus. Kalbėjau su vietiniais sirgaliais, jie yra nusivylę tuo, kas vyksta dabar, bet gyrė Ambrazevičių, kuris nemažai skiria savo lėšų tam, kad „Neptūnas“ būtų ištrauktas iš skolų liūno. Manau, kad kitą sezoną daug žiūrovų arenoje nematysime, jeigu jie ir galės būti“, – sakė E.Pulkovskis.

„Klaipėdos klubas gerai dirbo, bet jų dabartiniai ėjimai atrodo labiau nei keisti. Jeigu tikslas yra atiduoti skolas, surinkite jauną komandą ir žaiskite su ja trejus metus – skolas atiduosite iš karto bei užauginsite savo žaidėjus. Visad aplink „Neptūną“ yra turtingų žmonių, todėl jie galėtų tiesiog sumokėti skolą, ką kažkada padarė mano šeima, kai perėmė „Statybą“. Jie tikisi, kad miestas ar kažkas kitas už juos padengs skolas“, – rėžė J.Vainauskas.

REKLAMA

„Jeigu prie sudėties nebūtų „Neptūno“ logotipo, galėtume sakyti, jog tai 7 ar 8 vietos ekipa. Kadangi tai yra „Neptūnas“, avansu matai ja anksčiau. Manau, kad jeigu pateks į Čempionų lygą, ten bus patrankų mėsa“, – teigė T.Kubilius.

„Kodėl „Neptūnas“ neturi nė vieno legionieriaus? Tai yra nepatyrusios vadybos baimė suklysti. Vaitelis neturi supratimo, kas yra tarptautinė rinka ir kaip derinti vienus žaidėjus prie kitų. Pats meras pripažino, kad praėjusiame sezone „Neptūnas“ padarė per daug klaidų“, – pridūrė J.Vainauskas.

Panevėžio „Lietkabelis“: 3-oji vieta reguliariajame sezone.

„Tai turėtų būti geriausi metai Čanakui, kuris apsiprato ir perprato LKL. Geriausias pirkinys yra Gytis Masiulis. Manau, kad jis turėtų žaisti aukštesniame lygyje ir sezonas leis jam pakilti aukštyn. Vinalesas yra solidus papildymas, o Barniesas susitvarkys su jam skirtu vaidmeniu. Džiaugiuosi, kad grįžo Gintvainis, nors ir jo atvykimui reikėjo Mariaus Valinsko traumos, kadangi šis pirkinys nebuvo planuotas“, – kalbėjo J.Vainauskas.

„Panevėžio ekipoje matau daug žaidėjų, kurie gali rungtyniauti geriau nei tai darė: Venskus, Masiulis, Valinskas, Gintvainis, Vinalesas. Visi jie gali stipriai šauti į viršų. Man gaila buvo žiūrėti į Masiulį „Neptūne“ praėjusiame sezone, o dabar su Čanaku jis tikrai patobulės“, – mano T.Kubilius.

REKLAMA

„Man įdomu bus, ką parodys Maričius. Žaidė Belgijos autsaiderių ekipoje, bet Benas Madgenas irgi atvyko iš paskutinės šios lygos komandos ir tapo vienu iš lyderių“, – pastebėjo E.Pulkovskis.

„Kai dabar „Lietkabelis“ yra labai arti to, kad galėtų pakovoti su „Rytu“, turėtų pakeisti Pošką, Maldūną ir Vaičiūną į daugiau naudos galinčius duoti veteranus. Maldūnas yra šiek tiek pagrindinės sudėties užribyje. „Lietkabeliui“ reikėtų pabandyti iš „Žalgirio“ pasiskolinti Blaževičių ir pasikviesti Jasaitį arba Lukauskį, o gal ir abu brolius Lavrinovičius. Tada jie galėtų pakovoti dėl vietos finale, nes jiems reikia tų kelių minučių iš 11–12 žaidėjų“, – pasiūlymą pateikė J.Vainauskas.

Vilniaus „Rytas“: prognozuojama 2 vieta.

„Goudelockas yra pristatomas kaip Vilniaus žvaigždė, bet tai galima bus sakyti, kai kažką laimės. Neabejotinai, kad tai yra aukščiausio meistriškumo žaidėjas. Tai yra vienintelis aukštesnio nei vidutinio lygio žaidėjas „Rytas“, kuris gali nulemti rungtynių baigtį“, – kalbėjo J.Vainauskas.

„Galima pagirti Jarutį, ką jis nuveikė šią vasarą. Nors pradžioje atrodė viskas prastai, bet Butkevičiaus išlaikymas, Kairio paskyrimas vyr. treneriu ar Goudelocko įsigijimas yra labai geri ėjimai. Įsigijus dar vieną sunkųjį kraštą, „Rytas“ turės solidžią sudėtį“, – analizavo E.Pulkovskis.

REKLAMA

„Jarutis išsprendė nemažai asmeninių tikslų: neliko nei Adomaičio, nei Kleizos, ko jis siekė nuo pat pradžių. Dabartinė kompanija yra ta pati, nes anksčiau buvo per daug skirtingų stovyklų ir klubas buvo draskomas iš vidaus. Jeigu „Rytas“ turi šansų kažkada atsistoti ant kojų, tai turi daryti dabar. Rolandas atsikratė tų, kurie jam trukdė dirbti“, – mano J.Vainauskas.  

Kauno „Žalgiris“: 1 vieta, o reguliariajame sezone patirti 5–6 pralaimėjimai.

„Schilleris yra 38-erių austras, kuris dirbo G lygoje. Tai yra pramoginė lyga, kur žmonės atvažiuoja pasirodyti ir siekia šanso NBA. Nežinau, ar tai yra žmogus, galintis įkvėpti. Abejosiu juo, kol nieko neįrodys“, – teigė J.Vainauskas.

„Schillerio konferencija buvo nuobodoka – to įkvėpimo tikrai nebuvo. Konferencijos bus tikrai daug nuobodesnės nei Jasikevičiaus“, – sakė T.Kubilius.

„Manau, kad „Žalgiriui“ protinga būtų paskolinti Lukošiūną ir likti su likusiais žaidėjais, nes rotacija bus reikalinga“, – teigė E.Pulkovskis.

„Penktą kėlinį“ galite rasti ir audio formatu jums patogiose platformose – „Podbean“, „Spotify“ bei „Apple Podcasts“. Laidos įrašą galite atsisiųsti ir į savo telefoną ar kompiuterį, kad jų galėtumėte klausyti sau patogiu laiku. Kviečiame prenumeruoti Krepsinis.net „Youtube“ kanalą ir naujausius interviu bei laidas stebėti ČIA.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


22 komentarai
Naujausi komentarai (22)
Geriausiai ivertinti (22)
PRO komentarai (5)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti