„Penktas kėlinys“: D.Adomaičio situacija „Ryte“ ir Š.Jasikevičiaus bei K.Maksvyčio keliai į užsienį (21) VIDEO

Gegužės 3 d., 12:01
Š.Jasikevičius domina NBA klubą (BNS nuotr.)
Š.Jasikevičius domina NBA klubą (BNS nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Kassavaitinė laida „Penktas kėlinys“ šįkart aptarė temas, susijusias su treneriais – Šarūnu Jasikevičiumi, Kaziu Maksvyčiu ir Dainiumi Adomaičiu.

ESPN paskelbė, kad Kauno „Žalgirio“ vairininkas pretenduoja treniruoti Memfio „Grizzlies“ klubą, kuriame rungtyniauja ir Jonas Valančiūnas.

„Jasikevičius kaip žaidėjas laužydavo dažnai standartus, jau pradėjo juos laužyti kaip treneris. Jeigu nepabuvęs asistentu NBA iš karto šoktų į vyr. trenerio postą, būtų fantastinis istorijos sukūrimas. Džiugu, kad Šaras sugeba atkreipti į save NBA klubų dėmesį, o tai reiškia, jog jo darbas „Žalgiryje“ yra vertinamas“, – sakė krepšinio komentatorius ir Krepsinis.net apžvalgininkas Tautvydas Kubilius.

REKLAMA

„Memfio klube labai lengva susigadinti savo reputaciją ir labai sunku pasiekti gerus rezultatus. Bus pasikeitimų klube, gali būti išmainytas lyderis Mike‘as Conley. „Grizzlies“ turi perspektyvų, bet klausimas yra, kiek vadovai yra linkę laukti gerų rezultatų“, – sakė Krepsinis.net vyr. redaktorius Edgaras Pulkovskis.

„Kiek suprantu, Jasikevičius praeitą vasarą nebuvo prieš pradėti darbą nuo asistento pozicijos ir jis buvo susidomėjęs dirbti „Raptors“ trenerių štabe. Tai parodo, kad jis į save žiūri labai realistiškai ir supranta, jog milžiniški pasiūlymai tiesiog nesimėto“, – pažymėjo TV3 sporto žinių veidas Vilius Stalgaitis.

Krepsinis.net ketvirtadienį paskelbė, kad portalo žiniomis K.Maksvytis veda derybas su Permės „Parma“ klubu ir jau kitą sezoną pirmą kartą per savo karjerą gali pasukti į užsienį.

„Mano žiniomis, derybos pažengusios ir „Parma“ siūlo jam apie 150 tūkstančių eurų per sezoną, kas yra daugiau nei 2 kartus daugiau nei Kazys uždirba „Neptūne“. Kartu su Maksvyčiu turėtų išvykti ir asistentas bei keli žaidėjai. „Parma“ dar vasarį kvietė Donaldą Kairį, bet jo neišleido Estijos klubas“, – informaciją pateikė E.Pulkovskis.

„Pernelyg myliu ir gerbiu Maksvytį, kuris yra labiausiai neįvertintas Lietuvos treneris, todėl iš jo tikiuosi nemažai. „Žalgiris“ arba „Rytas“ – kodėl jis ateityje negalėtų ten pabandyti? „Parma“ pasiūlymas jam yra pasiūlymas, bet tikėjausi kitokios krypties. Kita vertus, sužibėjus ten, atsivertų keliai kitur“, – mano V.Stalgaitis.

REKLAMA

„Maksvytis „Neptūne“ jau pasiekė praktiškai viską, ką galėjo. Nemanau, kad „Parma“ yra geriausias pasiūlymas iš tų, ko gali sulaukti Maksvytis. Vieningoji lyga stebima ir jeigu pavyktų ten kažką nuveikti, Kazys būtų pastebėtas“, – teigė T.Kubilius.

E.Pulkovskis kolegų paklausė, kaip jie mano, kodėl K.Maksvytis iki šiol nesulaukė pasiūlymų iš užsienio, jeigu jau yra toks neįvertintas treneris. „Apskritai Lietuvos treneriai nėra paklausti prekė Europoje. Dabar išvyko Kuncaitis ir Jasilionis talkinti Kurtinaičiui. Galvojame, kad mūsų treneriai yra aukščiausios prabos, bet Europa taip nemano. Senajame žemyne dominuoja treneriai iš Balkanų šalių, kurie užvaldę didžiąją dalį rinkos“, – mano T.Kubilius.

„Lietuvos treneriams iki pripažinimo trūksta geresnio pasirodymo Europos turnyruose. Manau, kad daug kas jų darbą vertina būtent per tokią prizmę. Juk ir žaidėjų statistiką vertinama pagal jų pasirodymą Europoje, o ne LKL. Šiuo atveju, Maksvyčio pasiekimai nėra tokie puikūs, kokie yra LKL pirmenybėse“, – įžvelgė E.Pulkovskis.

„Neptūno“ komplektacija man prieš sezoną labai nepatiko, bet pagalvojau, kad tai gali būti tam tikras lakmuso popierėlis, norint įvertinti Kazio darbą. Maniau, kad „Neptūnas“ yra 4-a komanda LKL, bet turint Kazio kortą, tikėjausi daugiau. Kalbant apie Čempionų lygą, jie padarė daugiau nei aš tikėjausi. Šiuo metu „Neptūnas“ yra antra komanda Lietuvoje. Toks pasirodymas yra Maksvyčio nuopelnas“, – trenerį gyrė V.Stalgaitis.

REKLAMA

Trečioji laidos tema – Vilniaus „Ryto“ bėdos ir D.Adomaitis. Internautai nesustodami plaka strategą ir būtent jį kaltina dėl visų komandos nesėkmių, tačiau ar tikrai jis vertas tiek kritikos?

„Atsižvelgus į tai, kiek įvairių dalykų buvo „Ryte“, Adomaitis yra vienas geriausių dalykų, nutikusių per pastaruosius metus. Žinant, kokios problemos buvo „Ryte“ ir kokios jos yra kabinetuose, tai nėra trenerio kaltė. Manau, kad čia yra aplinkinės problemos, kurios kamuoja komandą. Gaila, kad yra toks reiškinys, jog nuolat treneris yra skalpuojamas ir kažkieno lūpomis kalbama, kad tai yra „Adomaičio rinktinė“. Esu piktas, kai matau tokias tendencijas, jog tai yra Adomaičio kaltė. Tam tikrose rungtynėse galime rasti priekabių, bet tai yra tinkamas treneris treniruoti „Rytą“. Džiaugiuosi, kad jis turi daugiau nei vienerių metų sutartį“, – kalbėjo V.Stalgaitis.

„Aš imu abejoti, ar Adomaitis dirbs kitą sezoną. Turint omenyje faktą, kad jis negavo to, kas jam buvo žadėta. Jis yra nepavydėtinoje situacijoje: iškrito įžaidėjas Krameris, o jį pakeitė taškų rinkėjas, bet ne žaidimo organizatorius Needhamas. Likęs vienas sunkusis kraštas – Eimantas Bendžius žaidžia po 35 minutes prieš visus varžovus ir tai yra labai riboti ginklai trenerio dispozicijoje. Taip pat „nusikirpo“ apie 500 tūkst. eurų nuo žaidėjams skirtos biudžeto dalies, kas yra 2 arba 1,5 gero žaidėjo „Rytui“. Manau, kad jeigu Adomaičiui buvo žadėta viena, o jis gavo visai kitus dalykus, galbūt jis pats sugalvos pasitraukti. Aš nenorėčiau, kad mano darbdavys mane apgautų“, – svarstė E.Pulkovskis.

REKLAMA

„O kas dabartinėje situacijoje būtų „Žalgiriui“ geriau – „Neptūnas“ ar Rytas“?, – paklausė V.Stalgaitis.

„Žvelgiant iš marketinginės pusės, lygai būtų palankiau, jog finale susitiktų „Žalgiris“ ir „Rytas“. Tokia intriga visiems yra įdomesnė ir taip bus, kol „Neptūnas“ nelaimės prieš „Žalgirį“ LKL finale. Jeigu nors vieną sezoną laimėtų titulą, galėtume pamiršti dvivaldystę LKL, kurios praktiškai jau dabar nebėra, tačiau dar visi prisimena, jog būtent „Rytas“ yra tas klubas, kuris dar įveikdavo „Žalgirį“. Sentimentai daug kam išlikę“, – sakė T.Kubilius.


21 komentarai
Naujausi komentarai (21)
Geriausiai ivertinti (21)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti