„Penktas kėlinys“: ar „Ryto“ sprendimas privers lyderius ir vyr. trenerį palikti komandą? (47)

Gegužės 21 d., 11:13
Ar A.Butkevičius liks sostinėje? (BNS nuotr.)
Ar A.Butkevičius liks sostinėje? (BNS nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

„Penktojo kėlinio“ laida – vėl eteryje. Šįkart Krepsinis.net vyr. redaktorius Edgaras Pulkovskis, portalo žurnalistas Tautvydas Kubilius ir TV3 sporto žinių veidas Vilius Stalgaitis diskutavo apie Vilniaus „Ryto“ sprendimą persikelti į FIBA Čempionų lygos kovas.

„Galvoju, kad sprendimas nėra populiarus, bet reikalingas, kadangi „Rytas“ turi pamiršti šlovingus laikus ir tėra Europos taurės vidutiniokas, kuris kovoja LKL ne dėl titulo su „Žalgiriu“, bet ginasi nuo „Neptūno“ ar „Lietkabelio“. FIBA turnyras „Rytui“ yra pelningesnis ir lygis ten tikrai neblogas. Galbūt pavadinimai nėra skambūs, bet yra gerų ir pajėgių ekipų. Europos taurės organizacija yra aukštesnio lygio, bet FIBA vis tobulėja. Kalbama, kad Eurolyga gali apskritai atsisakyti Europos taurės turnyro, jeigu padidins savo pagrindinio turnyro dalyvių skaičių“, – teigė E.Pulkovskis.

REKLAMA

„Klubui trūksta nuoseklumo, nes buvo kalbama, jog Eurolyga yra ilgalaikė vizija. Jeigu tikrai panaikins Europos taurę, tuomet toks „Ryto“ ėjimas bus suprantama. Vis dėlto aš nemanau, kad bus tas turnyras panaikintas. Jeigu Eurolyga nori plėstis iki 32 klubų ir „Rytas“ neplanuoja ten būti, tuomet ambicijos yra mažos“, – mano T.Kubilius.

„Manau, kad daugiau minusių nei pliusų. Didžiausias pliusas yra finansai, nes „Rytas“ gali pasipelnyti 300 ar 400 tūkstančių eurų, kas šiuo metu būtų svari suma biudžete. Dabar „Rytas“ žais savame lygyje, nes Europos taurėje buvo pilkas vidutiniokas. Jeigu „Rytas“ nežais mažojoje arenoje, turės daug įdėti darbo, kad užpildytų „Siemens“ arenos pirmą aukštą. Žinau, kad didžioji dalis žaidėjų nėra patenkinti šiuo komandos sprendimu“, – kalbėjo V.Stalgaitis.

„Bendžius ir Butkevičius paliks klubą? Manau, kad daugiau šansų, jog liks Bendžius, kuriam jau 30 metų. Butkevičius turbūt išvyks nutraukęs sutartį“, – kolegų klausė E.Pulkovskis.

REKLAMA

„Pritariu šiai nuomonei, kad Bendžius greičiausiai liks komandoje. Butkevičiaus visiškai nematau šioje situacijoje. Jį lyginčiau su Ulanovo padėtimi, tik žemesniame lygyje. Arnas tikrai turėtų turėti ambicijų, o pasilikimas „Ryte“ jų tikrai nepatenkintų. Aš ilgą laiką tikrai laikiau „Rytą“ tvirtai antra komanda Lietuvoje. Dabar nebus skirtumo, kur žaisti – „Lietkabelyje“ ar „Ryte“. Skirtumas tik toks, kur bus tavo butas – prie „Cido“ arenos ar Gedimino prospekte“, – rėžė V.Stalgaitis.

„Butkevičius yra arti Eurolygos žaidėjas, todėl galbūt žaisti Čempionų lygoje nebūtų jam didelės motyvacijos“, – pridūrė T.Kubilius.

„Kiek tikite, kad Eurolyga galėtų tiek plėstis, jog priimtų „Rytą“?“, – paklausė V.Stalgaitis.

„Manau, kad „Rytas“ būtų priimtas, jeigu pats klubas būtų tapęs patraukliu lygai. Būtų suinteresuota turėti antrą komandą tokio lygio, koks yra „Žalgiris“, – mano T.Kubilius.

REKLAMA

„Nesutinku su tuo, kad „Rytas“ būtų pakviestas, nes tiesiog rinka Lietuvos yra per maža. Transliacijas perka vienas kanalas, nėra tokios rinkos. Pažiūrėkite, kaip Prancūzija sunkiai buvo priimta, kurios labai reikėjo dėl rinkos. Eurolygai neapsimokėtų turėti dvi ekipas iš Lietuvos. Jeigu 32 komandos būtų, tuomet galbūt, bet ne dabar“, – kolegai prieštaravo E.Pulkovskis.

„Man baisoka, kad „Lietkabelis“ Europos taurėje netaptų patrankų mėsa ir nebaigtų pasirodymo su keliomis pergalėmis, kas būtų tikrai blogai komandos prestižui“, – baiminosi T.Kubilius.

„Aš galvoju, kad Adomaičiui likti „Ryte“ būtų labai neprotinga ir galbūt net pražūtinga. Ar pritartumėte man?“, – kolegų pasiteiravo E.Pulkovskis.

„Nūdienos kontekstas tik patvirtina mūsų anksčiau išsakytas mintis. „Ryto“ šansai patekti į Čempionų lygos finalinį ketvertą yra panašūs į tuos, kokius brėžtume su patekimu į Europos taurės ketvirtfinalį. Lūkesčiai bus brėžiami aukšti, o biudžetas – labai mažas. Manau, kad Adomaitis daug įrodė ir jam protingiau būtų išvykti. Jeigu liktų klube, gautų daug pagarbos iš sirgalių pusės“, – pasakojo V.Stalgaitis.

„Jeigu yra pasiūlymų iš kitų komandų, išvykti reikėtų. „Rytas“ sutaupytų nemažai pinigų, kadangi šis specialistas yra labai brangus klubui“, – pastebėjo T.Kubilius.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


47 komentarai
Naujausi komentarai (47)
Geriausiai ivertinti (47)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti