Paskutinis Europos čempionato atrankos „langas“: fiasko grėsmės ir žūtbūtinis latvių mūšis (9)

Vasario 18 d., 12:23
Lietuvos rinktinė sieks išvengti fiasko (Foto: Žygimantas Vingelis)
Lietuvos rinktinė sieks išvengti fiasko (Foto: Žygimantas Vingelis)
Edgaras Pulkovskis

 Ketvirtadienį startuos paskutinis 2022 metų Europos čempionato atrankos „langas“, kuriame dar lieka labai daug neatsakytų klausimų.

Keturios grupių šeimininkės (Čekija, Gruzija, Vokietija, Italija) jau pateko į turnyrą, o prie jų prisijungė Bosnija ir Hercegovina, Kroatija, Graikija, Izraelis, Slovėnija, Ispanija bei Ukraina, kurios laimėjo bilietus kvalifikacijoje.

Lieka 13 laisvų bilietų, į kuriuos realiai pretenduoja net 19 rinktinių. Kažkam patekimas į pagrindinį turnyrą gali tapti istoriniu įvykiu, o kažkam gali tekti patirti visišką fiasko. Pažvelkime į situaciją grupėse iš arčiau.

A grupė. Čia Izraelis laimėjo visus mačus ir turi kelialapį į turnyrą. Ispanija (2/2) taip pat yra rami, o Lenkija (2/2) tik per stebuklą gali nepatekti į čempionatą, kadangi Rumunija (0/4) turi laimėti abejas likusias rungtynes bei tikėtis abiejų lenkų nesėkmių. Maža to, prieš Lenkiją tektų revanšuotis bent jau 31 tašku, tad galima drąsiai konstatuoti, kad šioje grupėje situacija yra labai aiški.

REKLAMA

B grupėje situacija yra išskirtinė, kadangi dėl koronaviruso atvejų čia tik rusai sužaidė 4 mačus. Tuo tarpu italai ir estai rungtyniavo po 3 kartus, o Šiaurės Makedonija – vos 2 sykius. Jos šiame „lange“ laukia net 4 susitikimai: vasario 18, 19, 21 ir 22 dienomis. Italai pateko į turnyrą kaip šeimininkai, o kitos komandos dar tęsia grumtynes. Rusijai (2/2) užtenka vienos pergalės, o estai (1/2) ir makedonai (0/2) dar pakovos dėl likusios vienos pozicijos.

Įdomiausia mums yra C grupė: čia Čekija (1/3) yra rami, o Belgija (3/1) yra per žingsnį nuo patekimo į turnyrą. Tuo tarpu Lietuva (2/2) ir Danija (2/2) tarpusavyje išsiaiškins, kas žengs į Europos čempionatą. Danai neturės savo žvaigždės Gabrielio Lundbergo, kuris pasirašė sutartį su Maskvos CSKA ir bus priverstas praleisti lemiamas kovas. Lietuvai būtų tikras fiasko nepatekti į pirmenybes – pastarąjį kartą tai nutiko prieš 28-erius metus. Juodžiausias scenarijus atrodo sunkiai suvokiamas, bet tokia grėsmė yra. Reikia tikėtis, kad Arvydo Sabonio stipri kalba įkvėps vyrus.

REKLAMA

D grupėje Kroatija (4/0) žengia užtikrintai, o dėl likusių dviejų vietų vyksta labai įdomi kova: Nyderlandai (2/2), Švedija (1/3) ir Turkija (1/3) likusių bilietų likimą spręs tarpusavyje. Švedai turės Joną Jerebko, kuris tikrai pridės labai daug, o turkams svyla padai ir nepatekimas į Senojo žemyno pirmenybes jiems būtų visiškas fiasko. Šeštadienį Turkija turės sužaisti su Švedija ir Kroatija. Gali tekti laimėti abu susitikimus tam, kad būtų patekta į pirmenybes. Turkai vėl turės Shane‘ą Larkiną, Sertačą Šanlį, Melihą Mahmutoglu.

E grupėje Gruzija (4/0) kiek netikėtai nėra pralaimėjusi, o Serbija (2/2) dar nėra užsitikrinusi vietos, nors buvo ryški favoritė. Suomija (1/3) ir Šveicarija (1/3) pakovos dėl paskutinio bilieto, kadangi serbai yra per vieną laimėjimą nuo pagrindinio turnyro.

F grupėje situacija taip pat yra aiški: Slovėnija (3/1) ir Ukraina (2/2) yra užsitikrinusios vietą. Tuo tarpu austrai (0/4) turi tikėtis stebuklo – jiems reikia, kad Vengrija pralaimėtų visus 4 susitikimus. Dėl COVID-19 vengrai praleido praėjusį „langą“, tad šiame žais 4 susitikimus ir jiems pakanka vos vieno laimėjimo arba bent jau vienos austrų nesėkmės.

G grupėje tik Vokietija (1/3) rami, kadangi yra viena iš turnyro šeimininkių. Įdomu tai, kad ji užima paskutinę poziciją dabar. Įtempta situacija tarp Didžiosios Britanijos (2/2) ir Juodkalnijos (2/2), o Prancūzija (3/1) yra arčiausiai patekimo į čempionatą. Pagal taisykles, bilietus gauna šeimininkė ir dvi aukščiausią poziciją užėmusios komandos. Britai turi tarpusavio pranašumą prieš juodkalniečius, tad jiems reikės laimėti vienu maču daugiau už tiesioginius oponentus.

REKLAMA

H grupėje lieka vienas bilietas ir jį pasiims Bulgarija (1/3) arba Latvija (1/3). Tuo tarpu Graikija (3/1) bei Bosnija ir Hercegovina (3/1) jau žais tik dėl garbės. Šeštadienį mūsų kaimynų laukia „gyvenk arba mirk“ dvikova su bulgarais, kuriems pirmajame mače nusileido 6 taškais. Pralaimėjimas Roberto Štelmaherio kariauną paliktų be Senojo žemyno pirmenybių, o pergalė bent jau 7 taškais atneštų bilietą į pagrindinį turnyrą. Laimėjimas iki 7 taškų viską paliktų lemiamai dienai – tada reikėtų tikėtis, kad bulgarai nusileis bosniams arba patiems reikės nugalėti Graikiją.

Latvija nenori likti be Senojo žemyno kovų ir į aikštę mes du Maskvos srities „Chimki“ žaidėjus – Dairį Bertanį bei Jani Timmą. Rungtyniaus ir „Šiaulių“ aukštaūgis Kasparas Bėrzinis, taip pat tokie pažįstami žaidėjai kaip Martinas Meieris, Rolandas Freimanis, Marekas Mejeris, Rihardas Lomažas, Artūras Žagaras ar Aigaras Škelė.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


9 komentarai
Naujausi komentarai (9)
Geriausiai ivertinti (9)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Penktas kėlinys