Paskutiniame kėlinyje pakilęs „Rytas“ nusileido „Panathinaikos“ (166) FOTOGALERIJA

Rugsėjo 15 d., 18:00
D.Jacksonas surinko 27 naudingumo balus (Foto: Rokas Lukoševičius)

Vilniaus „Ryto“ komanda metė rimtą iššūkį Atėnų „Panathinaikos“ klubui ir atsitiesusi paskutiniame kėlinyje vis tik nusileido varžovams 67:75 (19:22, 12:19, 14:23, 22:11).

Rungtynių pradžioje Martynas Echodas inicijavo porą atakų, po kurių „Rytas“ pirmavo 4:3. Vis tik „Panathinaikos“ atsakė lengvai ir dėjimu rinktais taškais (12:6), nors turint galimybę atitrūkti labiau, klydo ir svečių komanda. „Panathinaikos“ toliau kontroliavo situaciją (17:11), nors Andrew Goudelockas pataikė svarbius tris metimus ir skirtumą švelnino – 17:20. Po pirmojo kėlinio „Rytas“ atsiliko 19:22.

Demetriusas Jacksonas emocingu epizodu skirtumą mažino iki minimalaus (23:24), o bauda lygino rezultatą. Vis tik PAO pasistengė vėl pabėgti, o Benas Bentilas tritaškiu skirtumą didino iki 9 (33:24). Puolime „Rytas“ ėmė stipriai strigti ir tai kėlė vis didesnes problemas – nepavykdavo pelnyti taškų net iš po krepšio. Vis tik A.Goudelockas tritaškiu nutraukė nesėkmingą atkarpą ir atsilikimas mažėjo iki 8 taškų – 31:39. Po dviejų ketvirčių PAO pirmavo 41:31.

Po didžiosios pertraukos „Panathinaikos“ įjungė aukštesnę pavarą ir atitrūko 58:37. „Rytas“ kiek priartėjo, tačiau intriga didėjo neženkliai – svečiai situaciją kontroliavo užtikrintai ir po trijų ketvirčių pirmavo 64:45.

Demetriuso Jacksono du tritaškiai metimai iš eilės artino „Rytą“ prie varžovų (51:64), o gerą gynyba ir išnaudotos progos leido artėti dar labiau – 55:64. Marcusas Fosteris šovė pro šalį, tad PAO toliau buvo be taškų šiame ketvirtyje, bet Luko Ulecko pražanga leido Zachui Auguste’ui pelnyti taškus lengvai – tiesa, jis pasinaudojo tik metimu, bet ne bauda – 66:55. D.Jacksonas skirtumą vėl vertė vienaženkliu (58:66), o PAO ataka „žemė – oras“ nepavyko. „Rytas“ nepasidavė – toliau naikino deficitą, o komandas skirti ėmė jau tik 5 taškai (61:66), tačiau po pertraukėlės Leonidas Kaselakis iškart smeigė tritaškį. Taiklus buvo ir Eletherios Bochoridis, kurio dėka skirtumas vėl buvo dviženklis – 71:61.

Arnas Butkevičius smaginosi dėjimu, o A.Goudelockas šovė netaikliai. „Rytas“ kamuolį nusiėmė, bet užpulti vis tiek nepavyko – 65:71. Liko pusantros minutės, Aaronas White’as prametė baudas, o D.Jacksonas šovė taikliai – 67:71. Georgios Kalaitzakis sumetė baudos metimus, kas leido PAO artėti prie pergalės, nes laikas seko – 73:67. Likus 36 sek. Donaldas Kairys paprašė pertraukėlės, tačiau tai nieko nebekeitė – „Rytas“ suklupo

„Rytas“: Demetriusas Jacksonas 24 (3/6 tritaškiai, 7 atk. kam., 5 rez. perd., 27 naud. bal.), Andrew Goudelockas 19 (5/6 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai), Rokas Gustys 8 (4/6 tritaškiai), Arnas Butkevičius (5 atk. kam.) ir Martynas Echodas (3/9 dvitaškiai, 7 atk. kam.) po 6.

„Panathinaikos“: Nemanja Nedovičius 18 (3/7 tritaškiai, 17 min.), Georgios Papagiannis 9 (4/4 dvitaškiai), Georgios Kalaitzakis 7 (4 kl.), Aaronas White'as (5 per. kam.), Eleftherios Bochoridis (6 kl.), Zachas Auguste'as ir Pierre'as Jacksonas (5 rez. perd.) po 6.