Paskutinė treniruotė prieš išvyką į Rygą: ką namuose paliks D.Adomaitis? (11)

Rugpjūčio 16 d., 20:30
M.Girdžiūnas yra realus kandidatas palikti rinktinę jau ketvirtadienį (Fotodiena.lt)
M.Girdžiūnas yra realus kandidatas palikti rinktinę jau ketvirtadienį (Fotodiena.lt)
Edgaras Pulkovskis

Lietuvos rinktinė ketvirtadienį po rytinės treniruotės išvyks autobusu į Rygą, kur penktadienį žais prieš rumunus, o šeštadienį – latvius.

Vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis ketina vežtis mažiau kandidatų nei jų buvo vakar arba yra šiandien, trečiadienį. Strategas savo dispozicijoje turi 16 krepšininkų, bet dviejų arba vieno paslaugų atsisakys ketvirtadienį.

Dauguma Europos čempionato dalyvių jau trumpina kandidatų sąrašus iki 14 pavardžių, o ispanai ir belgai jau paskelbė galutinius dvyliktukus, bet pasiliko dar po 2 krepšininkus, kurie patektų į nacionalinę komandą, jeigu kažkas gautų traumą. Panašiai pernai buvo Lietuvos rinktinėje, kai Edgaras Ulanovas buvo galutiniame dvyliktuke olimpiadai, bet liko už borto, kai patyrė čiurnos traumą per treniruotę stadione ir jo vietą užėmė Vaidas Kariniauskas.


Galima neabejoti, kad D.Adomaitis jau būtų „atkabinęs“ daugiau kandidatų, jeigu ne nenumatytos aplinkybės – Mariaus Grigonio ir Evaldo Kairio traumos bei apsinuodijimai Prancūzijoje, kai sunegalavo Donatas Motiejūnas bei Deividas Gailius.

Kas realiausi kandidatai likti be turnyro Rygoje? Pirmiausia reikėtų išskirti M.Grigonį. Snaiperis su čiurnos trauma kovoja tris savaites. Jis jau dalyvavo dvejose treniruotėse su rinktine, bet atliko ne visus pratimus. Akivaizdu, kad gynėjas dar nepasiruošęs žaisti, nes D.Adomaitis jį būtų registravęs dvikovai su Prancūziją, ką padarė pasveikus E.Kairiui.

Pats M.Grigonis lrytas.lt teigė, kad paliks rinktinę, jeigu negalės žaisti Rygoje. Viskas yra suprantama ir logiška, kadangi iki pirmenybių liko dvi savaitės arba vos ketverios draugiškos rungtynės. M.Grigonis nėra Dennisas Schroderis ar kita žvaigždė, kuri ir be optimalios sportinės formos žibės Europos čempionate.

Tas pats E.Kairys dažnai buvo minėtas kaip vienas pirmųjų turėjęs palikti rinktinę, tačiau taip nenutiko. Labai įdomiai nuskambėjo D.Adomaičio teiginys, jog mato „centrą“ gynybiniuose eksperimentuose ir tai bandys treniruočių metu. Sprendžiant iš mačo su prancūzais, su E.Kairiu rinktinė gali visose pozicijose keistis ginamaisiais. Jeigu ši gynybos sistema veiks, E.Kairys gali likti rinktinėje iki pabaigos.


Logiškiausia, jeigu D.Adomaitis atsisakytų Mindaugo Girdžiūno paslaugų. Šis žaidėjas kaip atakų organizatorius rinktinei netinka, o kaip „antras numeris“ – gerokai nusileidžia ne tik Artūrui Milakniui ar Martynui Gecevičiui, bet ir Adui Juškevičiui. Klaipėdietis gali jau šią savaitę lieti prakaitą „Neptūno“ treniruotėse.

Eimantas Bendžius ir Deividas Gailius – dar du žaidėjai, ties kurių pavardėmis yra klaustukai. Daugiau šansų, kad D.Adomaitis padėkos už darbą E.Bendžiui, kurio „ketvirtojo numerio“ pozicijoje nusistovi Donatas Motiejūnas ir Mindaugas Kuzminskas. Čia galbūt pamatysime ir Joną Mačiulį arba Edgarą Ulanovą. E.Bendžius nustebino susitikime su Lenkija, bet vėliau ir mažiau žaidė, ir mažiau buvo pastebimas.

D.Gailius taip pat realus kandidatas palikti rinktinę ketvirtadienį, tačiau jam strategas dar gali suteikti šansą. Juolab, kad D.Adomaitis pažymėjo, jog ieškomas žaidėjas, kuris galėtų pakilęs nuo suolo įnešti energijos ir naujų vėjų. Su tokia užduotimi D.Gailius keliavo į 2015 metų Europos čempionate. Tuomet dvikovoje su Latvija jis per 20 minučių įmetė 7 taškus, sugriebė 5 kamuolius ir svariai prisidėjo prie pergalės. D.Gailius gali pakonkuruoti dėl vietos su E.Ulanovu, kuris dar negali jaustis ramiai.


11 komentarai
Naujausi komentarai (11)
Geriausiai ivertinti (11)
PRO komentarai (4)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti

Mano krepsinis.net
Apklausa

Kaip Lietuvos rinktinei seksis pirmajame atrankos „lange“?

Balsuoti Archyvas