Optimistiškas Š.Jasikevičius: apie tikrą „Žalgirio“ veidą, A.Milaknio svarbą, fantastinį palaikymą ir sprendimus dėl D.Waltono (36) VIDEO interviu iš Barselonos

Vasario 8 d., 00:50
Š.Jasikevičius pripažino, kad ne visi pralaimėjimai vienodi (BNS nuotr.)
Š.Jasikevičius pripažino, kad ne visi pralaimėjimai vienodi (BNS nuotr.)
Gabrielė Miknevičiūtė
iš Barselonos, Krepsinis.net

Kauno „Žalgirio“ komanda pralaimėjo mačą Barselonoje, tačiau nuotaikos rūbinėje buvo visiškai kitokios nei po pastarųjų kelių rungtynių.

Mačas buvo visiškai kitoks, o ir ne kiekvienas pralaimėjimas yra blogas – akcentavo Šarūnas Jasikevičius.

„Žalgiris“ dar turi nedidelių šansų patekti į Eurolygos atkrintamąsias ir šio tikslo nepamiršta.

„Galvoju, kad galime didžiuotis darbu, kurį padarėme. Ilgiausiai išsilaikėme, nes žaidėme puikų krepšinį. Buvo gražių momentų, kurių buvau seniai pasiilgęs. Detalės mus truputį žudė. Aišku, negalime kontroliuoti kai kurių dalykų. Viską matėte. Labai didžiuojuosi savo žaidėjais, tai yra tikrasis „Žalgirio“ veidas“, – sakė treneris.

REKLAMA

– Ar buvo daug nenuaidėjusių švilpukų?

– Negaliu kontroliuoti to. Nesuprantu, kodėl to klausiate. Nesu pasiruošęs vėl susimokėti.

– Kiek svarbūs komandai buvo Milaknio tritaškiai?

– Padeda. Krepšinyje tai visada padeda. Bet ir be to buvo plano vykdymas, idėjos, kur galima varžovus nubausti. Galėjo viskas būti dar gražiau, bet deja.

– Milaknis šiandien degė.

– Aš galvoju, kad jis yra tikrai geras metikas. Manau, kad jam reikia sukurti kuo daugiau metimų. Jei prieš tokią gerą gynybinę komandą sukuriame jam 8 metimus, yra gerai. Čia yra mano ir įžaidėjų darbas. Tai šioje situacijoje mums kažkiek pavyko.

– Kuo skyrėsi ketvirtasis kėlinys nuo kitų?

– Nemanau, kad „Barca“ darė kažką kitaip. Kai kuriuose momentuose susikūrėme laisvus metimus, juos reikia pataikyti. Su ilgesne rotacija žaidėjai, manau, pavargs mažiau. Momentais ir šiandien kaifavau nuo savo komandos.

REKLAMA

– „Barcelona“ pirmoje dalyje viską vertė per priekį, vėliau draskyti gynybą ėmė Heurtelis.

– Niekada nenaudoju to didžiulio žodžio, bet galimybės yra didžiulės. Kiekvienoje pozicijoje yra 2–3 aukščiausio lygio žaidėjai. Šiandien vienas tų pralaimėjimų, kur galima matyti daug pozityvo. Ypač matant krepšinį, idėją, sugrįžtančius žaidėjus. Po pralaimėjimų gal neturėtų taip būti, bet ne visi pralaimėjimai yra blogi ir ne visos pergalės yra geros.

– Ar „Žalgiris“ jau pradeda dairytis į turnyro lentelę?

– Nuo žiūrėjimo niekas nepasikeis. Yra kitos rungtynės, reikia žiūrėti į jas, įvedinėti sugrįžtančius žmones ir kautis dėl taurės. O po to eis „Budučnost“. Fanų palaikymas yra kažkas tokio neišpasakyto. Žinome, iš kur jie skrenda. Ačiū ačiū ačiū. Labai malonu. Labai malonu Barselonoje žaisti praktiškai kaip „Žalgirio“ arenoje. Nors tų pergalių nėra kaip pernai, bet bilietų išpardavimas su „Budučnost“ yra fantastinis dalykas. Manau, kad žaidėjai tą jaučia ir atiduos viską dėl pergalių bei kabinsis iki galo į aštuntuką, koks yra „Žalgirio“ tikslas.

REKLAMA

– Kaip galima vertinti Walkupo progresą įžaidėjo rolėje?

– Jis įveda komandą į puolimą, nesusikomplikuoja sau dalykų, žaidžia labai paprastai, liaudiškai. Ginasi – kaip elitinis Europos besiginantis žaidėjas ir tikrai apsunkina reikalus varžovų įžaidėjui. Nelabai šiandien turime kitų opcijų.

– O kalbant apie Derricką, kuris antrą mačą nekyla nuo suolo?

– Yra kažkokie sprendimai, kurie turi būti priimami ir aš už juos atsakingas.

– Toks įspūdis, kad ilgai ieškojote ir „centro“, ir įžaidėjo.

– „Centro“ ieškojimas susideda į tai, kas yra sveikas, kas neturi baudų. Visi stengiasi, ne viskas pavyko, bet aš tikrai mačiau nuostabų „Žalgirį“.

– Ar antroje pusėje keitėte kažką gynyboje, kad „Barcelona“ tiek taškų iš baudos aikštelės nebevertė.

– Nemanau, kad kažkas buvo pakeista. Gynyba buvo tokia pati, išskyrus paskutines 7 minutes, kai pradėjome keistis. Pirmoje pusėje kamuolius pralaimėjome 10/18, tai buvo svarbiausias dalykas. Galbūt vienintelis priekaištas tame, kad nepadarome laiku baudų. Kai kurios dalykus galima apkarpyti. Bet niekada nebus idealiai, nors idealumo sieksime. Šis pralaimėjimas buvo kitoks nei visi kiti, nes buvo neblogas krepšinis.

REKLAMA

– Kiek svarbios buvo tos trys iš eilės bonuso situacijos?

– Čia ir yra vienintelis dalykas. Kodėl gerai žaisdami turime jiems už dyką duoti tuos dalykus. Bet viskas idealiai nebus 40 minučių. Negali tokią gerą komandą už dyką statyti ant baudų linijos. Ji baudžia, yra viena geriausia komandų Eurolygoje.

– Kiek Daviesą stabdė sveikatos problemos?

– Jis nedaug treniruojasi, o kai tą daro, daro 50 procentų. Dėl to reikia stengtis kažkur išlošti minučių, tą padarėme. Reikia, kad iki taurės, kitų Eurolygos rungtynių paprasčiausiai turėtume sveikatos. Dabar neturime. Dublerius mylime, bet idėja yra, kad žaistų šitie žmones. Yra labai malonus dalykas dirbti su šiais žaidėjais.  


36 komentarai
Naujausi komentarai (36)
Geriausiai ivertinti (36)
PRO komentarai (6)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti

Apklausa

Kas LKL reguliariajame liks antras?

Balsuoti Archyvas