NKL: E.Venskaus benefisas lėmė jaunųjų žalgiriečių pergalę (8) visi rezultatai

Vasario 20 d., 20:14
E.Venskus sužaidė puikias rungtynes (Foto: Dainius Lukšta)
Šaltinis: NKL

Erikas Venskus ir Vitalijus Kozys kartu surinko beveik pusę Kauno „Žalgirio-2“ (17/16) taškų ir atvedė komandą į trečiąją pergalę paeiliui.

Arvydo Gronskio vadovaujama komanda su aukštaūgių duetu priešakyje išvykos mače 88:84 (20:26, 24:23, 24:20, 20:15) pranoko Šakių „Vyčio“ (17/17) atstovus.

Šeimininkai dviženklį pranašumą turėjo antrajame ketvirtyje (45:35), o besibaigiant trečiajam pirmavo 67:59.

Tada Karolius Babušis pelnė du taškus su pražanga, E.Venskus sumetė keturis taškus iš eilės, Justinas Ramanauskas pridėjo dvitaškį ir jaunieji žalgiriečiai pavijo varžovus – 68:69.

V.Kozys ketvirtajame ketvirtyje startavo dar keturiais taškais paeiliui bei 9:0 spurtavę „Žalgirio-2“ atstovai perėmė iniciatyvą – 77:69.

Likus žaisti beveik 3 minutes, E.Venckus įmetė dvitaškį ir Kauno komanda tvirtai kontroliavo situaciją – 86:74.

Į tai „Vytis“ atsakė septyniais taškais paeiliui – 81:86, kamuolį perėmęs V.Kozys įkrovė iš viršaus, nutraukė žaliai-baltų taškų badą ir padėjo tašką rungtynėse – 88:81.

E.Venskus įmetė 26 taškus (11/17 dvit., 4/6 baud.) ir atkovojo 7 kamuolius, tuo metu V.Kozys įsirašė 17 taškų (4/8 dvit., 1/4 trit., 6/6 baud.) ir 12 sugriebtų kamuolių.

„Vytis“: Paulius Beliavičius 15 (4/9 trit.), Marijus Užupis ir Karolis Kokoška (4/7 trit.) – po 13, Justas Sakalauskas 12, Darjušas Lavrinovičius 11.

„Žalgiris-2“: Erikas Venskus 26 (11/17 dvit.), Vitalijus Kozys 17 (12 atk. kam.), Justas Ramanauskas 16, Mantas Rubštavičius 12.

***

Puikus Ž.Šimonio debiutas pažymėtas marijampoliečių pergale prieš lyderius

Žygimanto Šimonio sezono debiutas Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (27/6) ekipoje paženklintas svarbia pergale VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse.

Povilo Šakinio auklėtiniai namuose 84:81 (19:25, 22:11, 23:26, 20:19) palaužė čempionato lyderius „Telšius“ (28/6). Jei marijampoliečiai šeštadienio mače pranoks Klaipėdos „Neptūną-Akvaseris“, tokiu atveju jie pagal surinktas pergales pasivys Žemaitijos ekipą.

Mačo nugalėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje, kuris buvo itin atkaklus. Įpusėjus lemiamam ketvirčiui Aurimas Kieža pataikė iš po krepšio ir marijampoliečių persvarą padidino iki 4 taškų (71:67).

Ketvirtajam kėliniui artėjant į pabaigą, „Sūduva-Mantinga“ žengė dar vieną tvirtą žingsnį pergalės link. Iš pradžių A.Kieža realizavo sudėtingą dvitaškį, po kelių akimirkų savo tikslų metimą pridėjo ir Edvinas Jezukevičius bei, likus 3 min. 8 sek., marijampoliečių pranašumas išaugo iki 8 taškų – 77:69.

Komandos naujokas Ž.Šimonis, likus 2 minutėms, smeigė tritaškį ir „Sūduva-Mantinga“ persvarą padidino iki dešimties taškų (80:70), tačiau, nepaisant to, svečiai nepasidavė.

Per pusantros minutės spurtą 11:2 surengę „Telšiai“, likus 22 sekundėms iki ketvirčio pabaigos, nurėžė deficitą iki minimumo (81:82).

Tomas Galeckas su 14 sekundžių laikmačio sirena atliko netikslų tritaškį, bet kamuolį puolime atkovojo E.Jezukevičius, kuris likus 7,5 sekundės pataikė abi baudas ir padidino „Sūduva-Mantinga“ persvarą iki 3 taškų (84:81).

Metimą su sirena atliko Ignas Razutis, bet jo tritaškis tikslo nepasiekė ir finalinė sirena paskelbė marijampoliečių pergalę.

Susitikimą starto penkete pradėjęs Ž.Šimonis per 30 minučių pelnė 10 taškų (2/4 dvit., 2/2 trit.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklydo bei surinko 17 naudingumo balų. Būtent jis ir buvo naudingiausias žaidėjas Marijampolės ekipoje.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 15 (3/4 dvit., 8 atk. kam.), Tomas Galeckas (3/4 dvit., 2/6 trit.) ir Jonas Zakas (2/4 trit.) po 12, Šarūnas Beniušis 11 (4/4 dvit.), Žygimantas Šimonis 10 (2/3 trit., 9 atk. kam.).

„Telšiai“: Ovidijus Kaminskis 18 (6/10 dvit.), Ernestas Bružas 16 (3/5 trit.), Gytis Sirutavičius 11, Mindaugas Norkus (5/7 dvit.) ir Rytis Biliartas po 10.

***

Tragišką antrąjį kėlinį sužaidę „Ryto“ dubleriai iš Joniškio grįžo be pergalės

Pergalę „VIKINGLOTTO-NKL“ pirmenybėse pasiekė Joniškio „Delikateso“ (17/16) krepšininkai, kurie namuose 81:71 (15:14, 27:9, 12:18, 27:31) nugalėjo svečius iš sostinės – Vilniaus „Perlą“ (14/19).

Jei pirmajame kėlinyje abi komandos varžėsi lygiai (15:14 pirmavo „Delikatesas“), tai antrajame ketvirtyje vaizdas aikštelėje kardinaliai pasikeitė.

„Perlas“ po pusantros minutės antrajame kėlinyje pirmavo 17:15, tačiau „Delikatesas“ spurtavo 27:6, o Eimanto Stankevičiaus tolimas metimas su ilgosios pertraukos sirena suteikė Joniškio klubui 19 taškų persvarą – 42:23.

Nors abu likusius kėlinius „Delikatesas“ pralaimėjo, antroje mačo dalyje joniškiečiai atlaikė visus svečių bandymus juos prisivyti ir šventė pergalę.

Joniškiečius į pergalę vedė E.Stankevičius, kuris per 34 minutes pelnė 25 taškus (3/8 dvit., 5/12 trit., 4/4 baud. met.), atkovojo 9 kamuolius ir surinko 29 naudingumo balus.

Keturi „Perlo“ krepšininkai kartu sumetė 66 taškus, o vienas iš jų – Ignas Juškevičius – užfiksavo 20 taškų (10/14 dvit., 0/1 trit.), 16 sugriebtų kamuolių ir 31 efektyvumo balo rodiklius.

„Delikatesas“: Eimantas Stankevičius 25 (9 atk. kam., 29 naud. bal.), Giedrius Stankevičius 19 (9 atk. kam., 28 naud. bal.), Andrius Globys 10 (5 atk. kam.), ..., Airidas Giedraitis 4 (5 atk. kam.).

„Perlas“: Ignas Juškevičius 20 (16 atk. kam.), Simas Jarumbauskas 18 (8 atk. kam., 20 naud. bal.), Jokūbas Rubinas 15, Ąžuolas Tubelis 13.

***

Po ilgosios pertraukos sugriuvęs „Neptūnas-Akvaservis“ neprilygo šilutiškiams

Pergalę „VIKINGLOTTO-NKL“ pirmenybėse pasiekė „Šilutės“ (22/11) krepšininkai, kurie namuose 71:63 (18:16, 17:20, 21:12, 15:15) nugalėjo Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ (20/13) komandą.

Pirmąjį ketvirtį „Šilutė“ pradėjo spurtu 13:0 ir pirmuosius „Neptūno-Akvaservis“ taškus pelnė po keitimo pasirodęs Deividas Rasys. Antroje kėlinio dalyje klaipėdiečiai taškus pradėjo rinkti daugiausiai baudų metimais ir sumažino deficitą iki 2 taškų (16:18).

Antrasis ketvirtis prasidėjo taikliais Nojaus Mineikio ir Luko Kreišmonto tritaškiais metimais ir klaipėdiečiai spurtavo 13:2. Po „Šilutės“ komandos minutės pertraukėlės klaipėdiečiai leido varžovams priartėti ir po dviejų kėlinių „Neptūnas-Akvaservis“ turėjo minimalų pranašumą 36:35.

Po ilgosios pertraukos aikštėje ir toliau vyko įnirtinga kova, komandos keitėsi tiksliais metimais, bet sėkmingiau sužaidę „Šilutės“ krepšininkai įgijo 4 taškų pranašumą (45:41).

Antrojoje kėlinio dalyje „Šilutė“ nemažino apsukų ir susikrovė 8 taškų pranašumą (56:48).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Šilutės“ krepšininkai buvo įgiję dviženklį pranašumą, tačiau D.Rasio pastangomis klaipėdiečiai sumažino atsilikimą iki 4 taškų (62:58).

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti dvi minutes po Klaido Metrikio tritaškio atsilikimas sumažėjo iki 3 taškų, bet užtikrinčiau mačo pabaigą sužaidę „Šilutės“ krepšininkai iškovojo pergalę 71:63.

Šiose rungtynėse „Neptūno-Akvaservis“ gretose nerungtyniavo Vytautas Šarakauskas.

„Neptūnas-Akvaservis“: Klaidas Metrikis 16, Nojus Mineikis 11 (7 atk. kam.), Deividas Rasys 10.

„Šilutė“: Andrius Gaidys 18 (8 atk. kam. 5 rez. perd.), Omaras Alstonas 13 (10 atk. kam.), Ernestas Sederevičius 10.

***

„Jonava“ rungtynių pabaigoje palaužė „Erelių“ pasipriešinimą

Po įtemptos kovos pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje („VIKINGLOTTO-NKL“) įsirašė „Jonavos“ (12/20) ekipa.

Nerijaus Zabarausko auklėtiniai išvykoje 72:68 (18:19, 21:20, 14:18, 19:11) palaužė Mažeikių „Erelius“ (14/18) ir nutraukė jų dviejų paeiliui iškovotų pergalių seriją.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti dvi minutes Ianas Gardeneris pataikė iš po krepšio ir svečių pranašumą padidino iki 4 taškų (67:63).

Šeimininkai sėkmingo išpuolio surengti nesugebėjo, o likus žaisti 68 sekundes, tas pats I.Gardeneris pelnė dar vieną dvitaškį ir „Jonava“ atitrūko per 6 taškus (69:63).

Mažeikiškiams du taškus kitoje atakoje pelnė Deividas Kumelis, tačiau į tai tokios pat vertės metimu atsakė „Jonavos“ atstovas Justas Vazalis (71:65).

Visgi šeimininkai rankų nenuleido ir du taiklūs Augustino Venckaus bei vienas sėkmingas Moga Lado baudos metimas šeimininkų deficitą nurėžė perpus (68:71).

Vis dėlto, likus žaisti 10 sekundžių pražanga sustabdytas Martynas Linkevičius pataikė vieną baudą ir „Jonavos“ pergalę įtvirtino (72:68).

Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Kahlilas Thomasas, kuris per 36 žaistas minutes pelnė 25 taškus (9/16 dvit., 1/1 trit., 4/5 baud.), atkovojo 16 kamuolių, atliko du rezultatyvius perdavimus, 4 sykius suklydo ir surinko 31 naudingumo balą.

„Ereliai“: Moga Lado 19 (10 atk. kam.), Justas Nausėdas 10 (7 atk. kam.), Mantvydas Staniulis 9, Jameelas Tayloras 7 (5 atk. kam., 4 rez. perd.).

„Jonava“: Kahlilas Thomasas 25 (16 atk. kam.), Modestas Žaunieriūnas (4 atk. kam.) ir Ianas Gardeneris (4 atk. kam.) po 9, Martynas Pacevičius 8 (6 atk. kam.).

***

Pirmoje mačo pusėje dominavę palangiškiai Rietave nepasigailėjo „Lūšies“

Pergalę „VIKINGLOTTO-NKL“ pirmenybėse pasiekė „Palangos Kuršiai“ (14/18), kurie išvykoje 98:68 (31:11, 22:13, 20:30, 25:14) nugalėjo Šilalės „Lūšies“ (8/25) krepšininkus.

Pajūrio krepšininkai į priekį pabėgo jau pirmajame kėlinyje, kai patys įmetė 31 tašką, o varžovams leido surinkti tik 11. Antrajame ketvirtyje palangiškiai savo pozicijas dar labiau pagerino (po II kėl. – 53:24), tad antrai rungtynių pusei daug intrigos likę jau nebebuvo.

„Kuršiai“ varžovus gerokai pranoko kovoje dėl atšokusių kamuolių – patys sugriebė 47 kamuolius, kai „Lūšis“ vos 31.

Palangiškiai buvo pranašesni ir rezultatyvių perdavimų grafoje, kai 28 sykius rezultatyviai perdavė kamuolį komandos draugams. Tuo metu Rietave rungtyniavusi „Lūšis“ atliko 18 rezultatyvių perdavimų.

Išskirtinį pasirodymą surengė Quincy Tayloras, kuris per 27 minutes įmetė 25 taškus (7/11 dvit., 3/5 trit., 2/2 baud. met.), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 36 naudingumo balus.

„Lūšis“: Justas Košys 20 (5 atk. kam., 25 naud. bal.), Ugnius Mineikis 14, Mindaugas Čepauskas 12, Raimondas Matutis 10, Eimantas Žilius 9 (8 atk. kam.), Vidas Veryga 2 (5 atk. kam.).

„Palangos Kuršiai“: Quincy Tayloras 25 (7 rez. perd., 6 atk. kam., 36 naud. bal.), Laurynas Lučinskas 14, Robertas Keliačius (6 atk. kam.) ir Luka Zaharijevičius (9 atk. kam.) po 11, Mindaugas Reminas 9 (5 rez. perd.), Karolis Sapiega 8 (9 atk. kam.), Edgaras Danys 7 (5 rez. perd.), Mykolas Dieninis 4 (5 atk. kam.), Aidas Viskontas 3 (6 atk. kam.).

***

„Ežerūnas“ užtikrintai susitvarkė su tauragiškių iššūkiu

Užtikrintą pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje („VIKINGLOTTO-NKL“) iškovojo Molėtų „Ežerūno“ (13/19) krepšininkai.

Mariaus Pociukonio auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje 103:74 (29:14, 24:26, 20:15, 30:19) sutriuškino lygos autsaiderį, Tauragės krepšinio klubą (6/27).

Šeimininkai nepavejamai pabėgo antroje rungtynių dalyje. Iki trečiojo kėlinio pabaigos žaisti likus 3 minutes Dominykas Bučas ir Ignas Bilinskas pelnė po dvitaškį, o „Ežerūno“ persvara išaugo iki 20 taškų (70:50).

Ketvirtajame kėlinyje molėtiškiai įjungė dar aukštesnę pavarą: Rokas Jukonis pelnė du taškus, D.Bučas smeigė tritaškį, tolimą metimą pridėjo ir R.Jukonis, o taip šeimininkai atitrūko per 26 taškus (81:55).

Per likusias 8 minutes tauragiškiai spurto surengti nesugebėjo, o persvarą vis labiau didinęs „Ežerūnas“ šventė pergalę.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo R.Jukonis, kuris per 23 žaistas minutes pelnė 18 taškų (3/5 dvit., 4/5 trit.), atkovojo 8 kamuolius, atliko du rezultatyvius perdavimus, tiek pat kartų perėmė kamuolį ir iš viso surinko 27 naudingumo balus.

„Ežerūnas“: Mantas Šerkšnas 25, Rokas Jukonis 18 (8 atk. kam., 27 naud. bal.), Tautvydas Kazimieras Vyšniauskas 17 (5 atk. kam.), Justas Šukelis (6 atk. kam.), Dominykas Bučas (6 atk. kam.) ir Ignas Bilinskas (5 atk. kam.) po 11.

Tauragės krepšinio klubas: Tadas Sebežiovas 22, Oskaras Pleikys 17 (15 atk. kam.), Ernestas Serkevičius 16, Karolis Babkauskas 9.