NKL: broliai Lavrinovičiai buvo pristabdyti visi rezultatai

Vasario 6 d., 20:18
Šakių ekipa patyrė nesėkmę (Dainiaus Lukštos, NKL nuotr.)
Šaltinis: NKL

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (25/6) VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse grįžo į pergalių kelią.

Povilo Šakinio auklėtiniai svečiuose 75:69 (16:22, 22:10, 20:17, 17:20) pranoko Šakių „Vyčio“ (15/16) krepšininkus.

Marijampoliečiai po pirmojo kėlinio atsiliko 16:22, tačiau atsigriebė prieš ilgąją pertrauką. Edvinas Jezukevičius, Tautvydas Kliučinykas ir Julius Liesis pelnė po du taškus ir antrojo kėlinio pradžioje rezultatas jau buvo lygus (22:22).

Prieš pat ilgąją pertrauką Gintautas Matulis realizavo baudas, Aurimas Kieža smeigė tritaškį, G.Matulis surinko dar 4 taškus ir „Sūduva-Mantinga“ persvara pasiekė 9 taškus – 38:29.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Paulius Beliavičius pataikė dvitaškį, Paulius Semaška – tritaškį ir „Vytis“ atsilikimą sumažino iki 6 taškų (54:60). Vis tik Justinas Jogminas realizavo dvitaškį, Tomas Galeckas bei A.Kieža atseikėjo po tritaškį ir marijampoliečių persvara išaugo iki 14 taškų – 68:54.

Tiesa, „Vytis“ dar sugebėjo pakutenti nervus. P.Beliavičius pataikė iš toli, Darjušas Lavrinovičius pridėjo dvitaškį, Aurelijus Pukelis realizavo baudas ir, likus mažiau nei minutei, šeimininkų deficitas sumenko iki minimumo (69:70).

Vis dėlto iki mačo pabaigos likus 34 sekundėms G.Matulis pataikė tritaškį, o visai netrukus T.Kliučinykas realizavo baudas ir taip uždarė rungtynes – 75:69.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidęs J.Jogminas pelnė 14 taškų (7/11 dvit., 0/3 trit.), atkovojo 9 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo metimą, 2 sykius suklydo bei surinko 14 naudingumo balų.

Marijampoliečiams šį vakarą gerai sekėsi stabdyti brolius Lavrinovičius. Darjušas per 20 minučių pelnė 7 taškus (1/2 dvit., 1/2 trit., 2/2 baudos), atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius, blokavo metimą, bet 2 sykius suklydo bei surinko 12 naudingumo balų.

Tuo metu Kšištofas per 14 minučių pridėjo 3 taškus (1/2 dvit., 0/1 trit., 1/2 baudos), atkovotą kamuolį, rezultatyvų perdavimą ir 3 naudingumo balus.

„Vytis“: Aurelijus Pukelis 22 (5/7 dvit., 10 atk. kam.), Paulius Semaška 13 (3/7 dvit., 9 rez. perd.), Karolis Kokoška 11 (3/6 trit.).

„Sūduva-Mantinga“: Justinas Jogminas 14 (7/11 dvit., 9 atk. kam.), Gintautas Matulis ir Aurimas Kieža (3/4 trit.) po 11, Šarūnas Beniušis 10 (5/5 dvit.).

***

„Jonava“ namų aikštę apgynė sutriuškinama „Ežerūną“

Puikiai tritaškius pataikiusi „Jonava“ (10/20) VIKINGLOTTO-NKL antroje grupėje namuose 98:71 (24:18, 17:15, 30:15, 27:23) sutriuškino Molėtų „Ežerūno“ (12/18) krepšininkus.

Po dviejų kėlinių „Jonava“ pirmavo 41:33, o nuo trečiojo ketvirčio šovė į priekį. Tuomet šeimininkai spurtavo 17:1 ir susikrovė 24 taškų pranašumą (58:34).

Rekordinė „Jonavos“ persvara buvo 29 taškai.

„Jonava“ rungtynėse pataikė 13 tritaškių iš 30 (43 proc.). Tiesa, vienu metu jonaviečių taiklumas siekė net 52 procentus – tikslą buvo pasiekę 11 metimų iš 21.

„Ežerūnas“ įmetė 4 tritaškius iš 17.

„Jonavos“ krepšininkai laimėjo trečiąjį mačą per pastarąsias ketverias rungtynes.

„Jonava“: Martynas Pacevičius (13 atk. kam.) ir Martynas Linkevičius (4/5 trit.) po 18, Kahlilas Thomasas 14 (10 atk. kam.), Juozas Balčiūnas 13, Modestas Žaunieriūnas 11, Justas Vazalis 8.

„Ežerūnas“: Rokas Jukonis 19 (8/9 dvit.), Justas Šukelis 10, Ignas Bilinskas ir Ignas Lukošius (3/12 dvit., 10 atk. kam,. 4 bl.) po 8.

***

25 taškų deficitą panaikinę „Telšiai“ triumfavo Šilutėje

„Šilutė“ (21/10) pirmąjį kėlinį laimėjo 24:6, antrajame ketvirtyje turėjo 25 taškų persvarą, tačiau tai pergalės negarantavo. VIKINGLOTTO-NKL susitikime Šilutėje po įspūdingos kovos triumfavo „Telšiai“ (27/4) – 74:71 (6:24, 20:25, 35:13, 13:9).

Antrojo kėlinio pabaigoje „Šilutė“ po Pauliaus Poškos dvitaškio su pražanga pirmavo daugiau nei dvigubai – 49:24.

Vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė trečiajame kėlinyje. Per aštuonias minutes „Telšiai“ surengė spurtą 29:6 ir išlygino rezultatą 55:55.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui „Telšiai“ jau pirmavo 6 taškais (72:66), bet tuomet svečiai tris minutes nepelnė taškų, o tuo pasinaudojusi „Šilutė“ likus dviem minutėms priartėjo iki minimalaus skirtumo (71:72).

Tuomet abi komandos strigo pataikydamos, kol likus 10 sekundžių Mindaugas Norkus pasižymėjo dvitaškiu ir „Telšių“ persvarą padidino iki 3 taškų (74:71).

Andriaus Gaidžio bandymas išlyginti rezultatą buvo nesėkmingas, o per likusias dvi sekundes šilutiškiai situacijos nepakeitė.

„Šilutė“: Paulius Poška 14, Andrius Gaidys 13, Linas Lekavičius 12 (8 rez. perd.), Ernestas Sederevičius 10, Byronas Sanfordas 9.

„Telšiai“: Mindaugas Norkus 17 (7/11 metimai, 8 atk. kam.), Ovidijus Kaminskis 14 (10/11 baudos), Rytis Biliartas 10, Ignas Razutis (11 rez. perd.) ir Mindaugas Stašys po 8.

***

Pirmoje rungtynių pusėje dominavę „Palangos Kuršiai“ susitvarkė su svečiais iš Tauragės

Užtikrintą pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTTO-NKL) iškovojo „Palangos Kuršių“ (13/18) ekipa.

Pauliaus Barkaus auklėtiniai ketvirtadienio vakarą namuose 99:68 (31:19, 28:9, 20:24, 20:16) susitvarkė su Tauragės krepšinio klubo (6/25) iššūkiu.

Šeimininkams solidų pranašumą susikrauti pavyko jau pirmoje rungtynių dalyje. Po sėkmingo pirmojo kėlinio palangiškiai turėjo 12 taškų pranašumą – 31:19.

Antrajame ketvirtyje „Kuršiai“ įjungė dar aukštesnę pavarą, kai Taurantas Tamošiūnas smeigė tritaškį, Karolis Sapiega pataikė dvitaškį, o laimėta atkarpa 20:5 jiems leido pirmauti 26 taškais (51:25).

Iš viso 19 taškų persvara antrąjį kėlinį laimėję šeimininkai ilsėtis išėjo pirmaudami 31 tašku – 59:28.

Nors trečiasis ir ketvirtasis kėliniai klostėsi kur kas atkakliau, pasivyti pabėgusių palangiškių Tauragės krepšinio klubas nesugebėjo.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidė K.Sapiega, kuris per 30 minučių pelnė 8 taškus (2/7 dvit., 1/1 trit., 1/1 baud.), atkovojo 10 kamuolių, išdalijo 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 4 kamuolius, blokavo metimą ir surinko 25 naudingumo balus.

„Kuršiai“: Robertas Keliačius 19 (11 atk. kam.), Quincy Tayloras 17, Mindaugas Reminas 14, Taurantas Tamošiūnas 12, Laurynas Lučinskas 9 (6 atk. kam.), Karolis Sapiega 8 (10 atk. kam., 5 rez. perd., 4 per. kam.).

Tauragės krepšinio klubas: Ernestas Serkevičius 17, Valerijus Anisimovas 14 (11 atk. kam.), Oskaras Pleikys, Karolis Babkauskas (10 rez. perd.) ir Justinas Bardauskas po 8.

***

„Delikatesas“ užtikrintai įveikė netekčių turėjusį „Neptūną-Akvaservis“

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (20/12) patyrė antrąjį pralaimėjimą paeiliui Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTTO-NKL).

Audriaus Mineikio auklėtiniai išvykoje 75:97 (17:26, 17:28, 20:23, 21:20) turėjo pripažinti Joniškio „Delikateso“ (16/15) krepšininkų pranašumą.

Pirmąjį ketvirtį Herkus Kumpys pradėjo trimis tritaškiais, o tai padėjo klaipėdiečiams įgyti minimalų pranašumą (11:10). Antroje kėlinio dalyje įsibėgėjo „Delikateso“ snaiperiai ir po taiklių Airido Giedraičio ir Pauliaus Danusevičiaus tritaškių klaipėdiečių deficitas siekė 9 taškus (17:26)

Antrasis ketvirtis prasidėjo lygiu žaidimu komandoms keičiantis taikliais metimais, tačiau tada „Delikatesas“ Eimanto Stankevičiaus ir P.Danusevičiaus pastangomis spurtavo 17:5 ir po dviejų kėlinių „Neptūnas-Akvaservis“ atsilikinėjo rezultatu 34:54.

Po ilgosios pertraukos uostamiesčio ekipai ir toliau sunkiai sekėsi stabdyti varžovų greitą puolimą, o „Delikatesas“ įgijo tuo metu rekordinį 26 taškų pranašumą (70:44).

Ketvirtajame kėlinyje „Delikateso“ krepšininkai naudojosi klaipėdiečių padarytomis klaidomis ir pasiekė didžiausią atotrūkį – 29 taškus (90:61). Iki rungtynių pabaigos „Neptūnas-Akvaservis“ dar spėjo sušvelninti atsilikimą iki 22 taškų.

„Neptūnas-Akvaservis“ vertėsi be Vytauto Šarakausko ir čiurnos traumą patyrusio Klaido Metrikio.

„Delikatesas“: Eimantas Stankevičius 19, Airidas Giedraitis 17, Šarūnas Valunta ir Paulius Danusevičius po – 12.

„Neptūnas-Akvaservis“: Herkus Kumpys 19, Lukas Kreišmontas 14, Adomas Sidarevičius 10.

***

Ketvirtajame kėlinyje spurtavę „Gargždai“ įveikė „Lūšį“

„Gargždų“ (16/15) ekipa užtikrintai sužaidė ketvirtąjį kėlinį ir iškovojo pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTTO-NKL).

Eriko Kubiliaus auklėtiniai ketvirtadienio vakarą namuose 85:65 (25:9, 23:28, 20:23, 17:5) įveikė Šilalės „Lūšies“ (8/23) komandą.

Šeimininkai nepavejamai pabėgo ketvirtajame kėlinyje, kai Mantas Ruikis smeigė tritaškį, Rimantas Daunys pridėjo dvitaškį, o iš viso 5 minučių atkarpą „Gargždai“ laimėjo 15:0 ir susikrovė 23 taškų pranašumą (83:60).

Per likusį laiką šilališkiams spurto surengti nepavyko ir „Gargždai“ šventė pergalę namuose.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Arvydas Kačinas, kuris per 35 minutes pelnė 12 taškų (5/8 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 16 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo du metimus, dukart suklydo ir surinko 28 naudingumo balus.

Pralaimėjusiųjų gretose naudingumu išsiskyrė Deividas Kumelis, kurio sąskaitoje – 22 taškai (6/9 dvit., 3/9 trit., 1/1 baud.), 6 atkovoti kamuoliai, tiek pat rezultatyvių perdavimų, 3 klaidos ir iš viso surinkti 19 naudingumo balų.

„Gargždai“: Mantas Ruikis 19 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Tadas Poška (6 atk. kam.) ir Rimantas Daunys po 14, Ernestas Jonkus 13, Arvydas Kačinas 12 (16 atk. kam., 28 naud, bal.), Jonas Dumašius 11 (5 rez. perd.).

„Lūšis“: Deividas Kumelis 22 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Mindaugas Čepauskas 13, Eimantas Žilius 8 (6 atk. kam.).