Floridoje eksponentiškai plintantis koronavirusas A.Silverio planų nekeičia (4)

Birželio 21 d., 09:04
A.Silveris laikosi nustatyto plano (Scanpix nuotr.)
A.Silveris laikosi nustatyto plano (Scanpix nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) birželio pradžioje paskelbė džiugias žinias – Orlande jau liepos pabaigoje ketinama atnaujinti sezoną. Vis dėlto nuo tada iš Floridos tik prastos naujienos.

Karantino sąlygas lengvinančioje valstijoje atsipalaidavimas atsisuko antru galu. Birželio 4-ąją čia užfiksuoti rekordiniai 1 419 naujų susirgimų – daugiausiai nuo pandemijos pradžios. Pasirodo, kad tai nebuvo vienkartinis ūgtelėjimas. Susirgimų atvejų skaičiai Floridoje ir toliau auga, o birželio 11-ąją užfiksuotas naujas rekordas siekė 1 902 susirgimus, o birželio 20-ąją – net 4 049.

Galima tikėtis, kad realūs skaičiai yra ir dar aukštesni, net potencialūs ligoniai yra tiesiog nespėjami tikrinti. Šeštadienį teigiamas buvo kas septintas atliktas koronaviruso testas.

Iš viso 21 milijoną turinčioje Floridoje nustatyta jau 94 tūkstančiai susirgimo atvejų ir 3,1 tūkstančio mirčių. Orlandas yra ketvirtas didžiausias valstijos miestas su 275 tūkstančiais gyventojų, todėl koronaviruso čia taip pat neišvengta. Apskritai Florida yra devinta labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusi Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) teritorija.

REKLAMA

NBA krepšininkams nerimą kelia ir kitas faktorius – aptarnaujantis patalpų personalas negyvens „burbulo“ taisyklėms. Baigus darbo valandas, „The Walt Disney Company“ darbuotojai galės grįžti į namus ,nesilaikyti karantino bei neatlikti kasdienių testų, o tai didina tiek jų, tiek krepšininkų užsikrėtimo riziką.

Lygos komisaras Adamas Silveris tikino atidžiai sekantis situaciją, tačiau šiuo metu sezono atnaujinimą ketinantis vykdyti pagal ankstensį planą.

„Atidžiai stebime duomenis Floridoje ir Oranžo apygardoje. Dirbsime kartu su žaidėjų asociacija, visuomenės sveikatos atstovais ir medicinos ekspertais bei stengsimės įvykdyti savo planus“, – teigė A.Silveris.

Taip pat buvo aptarta galimybė į karantino „burbulą“ įtraukti ir aptarnaujantį „The Walt Disney Company“ personalą, tačiau toks užmojis veikiausiai nepasiteisins, nes šie pasižymi itin stipria profsąjunga.

NBA sezonas turėtų startuoti liepos 30-ąją, uždaroje „The Walt Disney Company“ priklausančioje teritorijoje. Lyga paskelbė griežtą protokolą, kuriuo stengsis užtikrinti žaidėjų sveikatą, o vengiant bereikalingo kontakto, mačai vyks be aistruolių.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


4 komentarai
Naujausi komentarai (4)
Geriausiai ivertinti (4)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti