„Neptūnas“ savų žiūrovų akivaizdoje pripažino Estijos čempionų pranašumą (15)

Rugsėjo 14 d., 19:50
J.Grantas buvo rezultatyviausiu klaipėdiečių krepšininku (BNS nuotr.)
Šaltinis: KK Neptūnas

Klaipėdos „Neptūnas“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą pasirengimo sezonui cikle – Kazio Maksvyčio auklėtiniai V. Garasto taurės pusfinalyje 69:78 (9:21, 24:22, 16:24, 20:11) nusileido praėjusio sezono Estijos čempionei Talino „Kalev/Cramo“ ekipai.

Rungtynės dėl trečiosios vietos vyks šeštadienį 13 val., o klaipėdiečių „Švyturio“ arenoje laukia kova su Vilniaus „Ryto“ bei „Ventspils“ poros pralaimėtoju.

„Neptūnas“ šalto dušo sulaukė jau pirmosiomis rungtynių minutėmis, kuomet dažnai klydusius uostamiesčio krepšininkus baudė buvęs Utenos „Juventus“ legionierius Chavaughnas Lewisas, o jo vedama „Kalev/Cramo“ įgijo 16 taškų persvarą (3:19).

Daugiausiai Simo Galdiko dėka „Neptūnas“ antrajame ketvirtyje deficitą sumažino iki 6 taškų (31:37). Vis dėlto sėkmingiau kėlinį užbaigę Estijos čempionai į ilgąją pertrauką nusinešė dviženklį pranašumą – 33:43.

Pirmoje susitikimo dalyje „Neptūnui“ koją labiausiai kišo klaidos (11) bei netaiklūs tolimi metimai (0 iš 9).

„Kalev/Cramo“ gretose spindėjo per pirmuosius du kėlinius 18 taškų pelnęs bei 27 naudingumo balus surinkęs Ch. Lewisas.

Trečiajame kėlinyje „Neptūno“ duobė tik gilėjo, o po Ch. Lewiso dvitaškio Talino ekipa atitolo per 18 taškų atstumą.

Jerai Grantas lemiamame ketvirtyje įžiebė spurtą – amerikietis buvo sustabdytas nesportine pražanga, kurią pavertė dviem taikliais baudų metimais. Tuomet Džiugas Slavinskas pelnė dvitaškį, J. Grantas greitoje atakoje dėjimu sudrebino krepšį, o „Neptūno“ deficitas ištirpo iki vienaženklio – 60:69.

Vis dėlto „Kalev/Cramo“ atlaikė lemiamą klaipėdiečių šturmą ir iškovoję pergalę pateko į V. Garasto taurės finalą.

„Neptūnas“ pralaimėtame mače pataikė vos 4 tritaškius iš 23 (17,4 proc.) bei suklydo 19 kartų.

Nesustabdomas Talino ekipos gretose buvo Ch. Lewisas, kuris pelnė 25 taškus (8/16 dvit., 2/2 trit., 3/3 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 5 kamuolius bei surinko 31 naudingumo balą.

Šiame susitikime dėl ligos nežaidė Laurynas Beliauskas bei ranką susimušęs Laimonas Kisielius.

„Neptūnas“: Jerai Grantas 13 (5 atk. kam.), Tomas Delininkaitis 10, Osvaldas Olisevičius ir Simas Galdikas – po 9, Paulius Dambrauskas 8.

„Kalev/Cramo“: Chavaughnas Lewisas 25 (31 naud. bal.), Landenas Lucasas bei Reggie Lynchas – po 10.