NCAA lietuvių sezono suvestinė: stebuklų neįvyko, LKL klubus vasarą sudominti gali tik viena pavardė (19)

Balandžio 14 d., 10:00
R.Ivanauskas – vienas perspektyviausių NCAA lietuvių
R.Ivanauskas – vienas perspektyviausių NCAA lietuvių
Rokas Liolaitis

Šį sezoną aukščiausiame Nacionalinės koledžų atletų asociacijos (NCAA) divizione ir vėl varžėsi ne vienas lietuvis. Jei tiksliai, tokių krepšininkų buvo trylika.

Kasmet iš už Atlanto sugrįžę jauni krepšininkai papildo Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) ar Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) komandų gretas. Tiesa, šiemet solidžių ketvirtakursių derlius nėra itin gausus. Universitetus baigė penki žaidėjai, o ir ne visiems iš jų žadamos šviesios karjeros.

Portalas Krepsinis.net padės apžvelgti šį sezoną NCAA praleidusių krepšininkų pasiekimus bei perspektyvas profesionaliame krepšinyje.

Brazdeikis Brazdeikis

REKLAMA

Ignas Brazdeikis (Mičigano universteto „Wolverines“, 20 metų, 201 cm., 30 minučių, 14,8 taško, 5,4 atk. kam., 0,8 rez. perd.).

I.Brazdeikis – aukščiausio lygio talentas, pelnytai besiruošiantis dalyvauti NBA naujokų biržoje jau po pirmojo sezono NCAA. Puolėjas nuolat demonstruoja tvirtą charakterį ir kietą bei universalų žaidimą. Tiesa, atletiškumo stygius gali jam pakišti koją siekiant įsitvirtinti NBA.

Viskas atrodytų tobula, bet puolėjas neturi lietuviško paso ir atstovavo Kanados jaunimo rinktinėms, nors pats neslepia noro ateityje apsivilkti marškinėlius su užrašu „Lietuva“. Vis dėlto gimtinėje pilietybės gavimo procesas yra itin sudėtingas, todėl jis negali būti užtikrintas svajonės išsipildymu.

Dainius Chatkevičius (Evansvilio universiteto „Purple Aces“, 23 metai, 206 cm., 17 minučių, 6,7 taško, 4,7 atk. kam., 0,9 rez. perd.).

Tvirto sudėjimo klaipėdietis baigė tą patį universitetą kaip ir Egidijus Mockevičius, nors tokio triukšmo kaip pastarasis čia ir nesukėlė. Aukštaūgis didžiąją dalį laiko praleidžia arti krepšio, tritaškių nemeta, o ir baudų metimus laido vos 60 procentų taiklumu, todėl šiuolaikiniame krepšinyje jos perspektyvos neatrodo itin šviesios, neturint išskirtinių fizinių duomenų.

REKLAMA

Ivanauskas Ivanauskas

Rapolas Ivanauskas (Kolgeito universiteto „Raiders“, 21 metai, 208 cm., 30 minučių, 15,9 taško, 7,8 atk. kam., 1,6 rez. perd.).

Be abejonės ryškiausias praėjusio sezono lietuvis NCAA. R.Ivanauskas buvo vienas „Raiders“ lyderių ir išvedė savo komandą į atkrintamąsias, kurių Kolgeito universitetas nebuvo matęs jau 23 metus. Tiesa, čia jam koją pakišo neįprasta problema – akių jautrumas lęšiams eliminavo jį iš svarbiausių sezono rungtynių.

Dar mokykloje jis buvo pripažintas geriausiu Ilinojaus Valstijos jaunuoju krepšininku, o savo talentą demonstruoja ir aukštesniame lygyje. Kaunietis dar turi vieną sezoną savo perspektyvoms pademonstruoti, tačiau NBA dėmesį patrauktų tik sužaidęs kosminį sezoną, o kitu atveju 2020-ųjų vasarą bus laukiamas ne viename LKL klube.

REKLAMA

Tadas Kakarinas (Drexelio universiteto „Dragons“, 20 metų, 208 cm., 6 minutės, 1,6 taško, 1,1 atk. kam., 0,3 rez. perd.).

Minimalaus laiko aikštėje sulaukęs aukštaūgis nepademonstravo akivaizdaus progreso nei nuo praėjusio sezono, nei nuo tada, kai prieš dvejus metus gynė dvidešimtmečių rinktinės garbę. Šilutiškis dar turi sutvirtėti fiziškai, o tada bus galima kalbėti ir apie rezultatus aikštelėje.

Aidas Kavaliauskas (Fairfieldo universiteto „Stags“, 23 metai, 188 cm., 16 minučių, 3,1 taško, 1,4 atk. kam., 2,6 rez. perd.).

Praėjusį sezoną Fairfieldo universitetas patriukšmavo pasiekdamas konferencijos finalą, o A.Kavaliauskas sezono eigoje tapo pagrindiniu komandos įžaidėju, rinkdamas 5,4 taško ir 4,6 rezultatyvaus perdavimo. Vis dėlto šį sezoną komandą alino pralaimėjimai, o lietuvio statistiniai rodikliai krito perpus.

Fairfieldo universitetas pasižymi itin didele tolerancija legionieriams – čia sezoną praleido po du Puerto Riko ir Švedijos atstovus, serbas, egiptietis, tunisietis ir Kongo atstovas, todėl diskriminacijos dėl suprastėjusių A.Kavaliausko rezultatų kaltinti negalima. Kitas sezonas NCAA jam bus paskutinis, todėl lietuvis jau turės parodyti visą savo išmonę.

REKLAMA

Lukas Kišūnas (Stanfordo universiteto „Cardinal“, 20 metų, 208 cm., 6 minutės, 1,6 taško, 1,8 atk. kam., 0,1 rez. perd.).

L.Kišūną galima įvertinti kaip maloniausiai nustebinusį šio sezono pirmakursį. Tvirtai sudėtis aukštaūgis buvo retas svečias aikštėje, tačiau visada į ją verždavosi produktyviai ir per menkas minutes spėdavo nuveikti daug. Po šio sezono komandą palieka lyderis K.Z.Okpala ir pagrindinis vidurio puolėjas Johnas Sharma, todėl L.Kišūnui kitas sezonas turėtų tapti proga atsiskleisti.

Karolis Kundrotas (Elono universiteto „Phoenix“, 22 metai, 210 cm., 9 minutės, 2,1 taško, 2,3 atk. kam., 0,4 rez. perd.).

K.Kundrotas šį sezoną nuvylė. Paprastai ketvirtakursiai gauna papildomo žaidimo laiko, o tai buvo žadama ir lietuviui. Sezono pradžioje jis buvo tvirtas starto penketo narys, tačiau lūkesčių nepateisino, minutės ir galiausiai visiškai iškrito iš rotacijos. Per keturis sezonus NCAA jis taip nė karto ir neperžengė 3 taškų vidurkio, todėl profesionalaus kontrakto Lietuvoje gali tikėtis tik dėl savo fizinių duomenų.

Donatas Kupšas (Weberio Valstijos universiteto „Wildcats“, 20 metų, 203 cm., 10 minučių, 1,8 taško, 2 atk. kam., 0,6 rez. perd.).

REKLAMA

D.Kupšas šį sezoną itin svarbaus vaidmens buvusiame Damiano Lillardo universitete neatliko, tačiau pademonstravo potencialą augti. Jam tai buvo tik pirmasis sezonas NCAA, o solidesnes minutes jis užsitarnavo tik antroje sezono pusėje. Kiek neramina vos 31 procento pataikymas „iš žaidimo“, tačiau atsiradus stabiliai rolei komandoje šis skaičius turėtų normalizuotis.

Sargiūnas Sargiūnas

Ignas Sargiūnas (Džordžijos universiteto „Bulldogs“, 19 metų, 194 cm., 6 minutės, 1,8 taško, 0,5 rez. perd., 0,5 atk. kam.).

Savo vietos rotacijoje taip ir neatradęs I.Sargiūnas po sudėtingo sezono paliko Džordžijos universiteto, taip ryždamasis sezoną praleisti be oficialių krepšinio kovų ir ieškoti naujo universiteto. Smagią rankelę turinčio „Žalgirio“ sistemos auklėtinio pirmasis blynas už Atlanto prisvilo.

REKLAMA

Vis dėlto lietuvio pasirinkimas atrodo racionalus – kitą sezoną prie „Bulldogs“ prisijungs vienu talentingiausių JAV gynėjų laikomas Anthony Edwardsas, todėl minučių išaugimo tikėtis buvo sunku. Belieka palinkėti I.Sargiūnui didesnės sėkmės naujos komandos pasirinkime.

Mantvydas Urmilevičius (Bryanto universiteto „Bulldogs“, 22 metai, 203 cm., 4 minutės, 1 taškas, 1,2 atk. kam.).

Pirmuosius studijų metus M.Urmilevičius nebuvo įtrauktas į komandą, todėl yra vyresnis už daugelį antruosius metus NCAA sužaidusių krepšininkų. Maža to, jo ir taip kuklūs statistiniai rodikliai po praėjusio sezono dar labiau nukrito, o ir vos šeši sužaisti mačai sufleruoja, kad krepšinio aukštumų puolėjas nesieks.

Tomas Verbinskis (Ričmondo universiteto „Spiders“, 19 metų, 201 cm.).

Jaunas lietuvis šį sezoną ant parketo pasirodė tik kartą, todėl kažkaip vertinti jo pasirodymą nebūtų racionalu. T.Verbinskį dažniau išvysti galime tikėtis tik kitame sezone, tada ir ateis laikas išvadoms.

Ivanauskas, Žalys Ivanauskas, Žalys

Paulius Žalys (Lafayette‘o universiteto „Leopards“, 23 metai, 201 cm., 23 minutės, 10 taškų, 4,7 atk. kam., 2,7 rez. perd.).

Dėmesio vertas puolėjas po ketverių metų NCAA baigė savo pasirodymą universitete. Per visą šį laikotarpį jis demonstravo stabilumą ir patikimumą, dėl traumos praleido vos vienerias iš 121 „Leopards“ rungtynių, 57 iš jų pradėjo starto penkete ir nuolat įnešdavo savo indėlį.

Tiesa, Lafayette‘o universitetas toli gražu nėra priskiriamas prie prestižinių universitetų ir kasmet finišuoja neigiamu pergalių ir pralaimėjimų santykių, o po daug žadėjusio antrojo savo sezono P.Žalys akivaizdaus progreso taip ir nepademonstravo. Vis dėlto universalus ir patikimas puolėjas yra vienintelis šio sezono absolventas, turintis potencialo iškart įsitvirtinti LKL komandose.

Deividas Žemgulis (Pensilvanijos universiteto „Lions“, 22 metai, 198 cm., 3 minutės, 1 taškas, 0,6 atk. kam., 0,3 rez. perd.).

Atletiškas, tačiau įgūdžius tobulinti dar turintis gynėjas šį sezoną ant parketo pasirodė vos šešis kartus, todėl jo progresą įvertinti yra sudėtinga. Jam tai buvo paskutinis sezonas NCAA, todėl nusprendęs tęsti krepšininko karjerą jis veikiausiai grįžtų ten, iš kur ir pakėlė sparnus už Atlanto – į NKL.

Laurynas Motuzis (Amerikietiškojo universiteto „Eagles“, 23 metai, 198 cm., 27 minutės, 6,8 taško, 3,4 atk. kam., 0,9 rez. perd.).

Dėl universiteto pakeitimo L.Motuzis NCAA praleido penkerius metus, nors aktyviai žaidė tik dvejus. Lyginant su praėjusiu sezonu, jo statistiniai rodikliai smarkiai krito – ankstesnis 14,8 taško rezultatyvumas smuko net iki 6,8 taško, nors minutės krito ir ne taip žymiai (nuo 36 iki 27).

L.Motuzio gimimo vieta – Denveris, nors „Draftexpress“ jo vaikystės namais ir nurodo Palangą. Vis dėlto gynėjas turi JAV pilietybę ir lietuviu vėl galėtų vadintis tik priėmus dvigubos pilietybės įstatymą. Vis dėlto jis nėra tokio aukšto lygio žaidėjas kaip I.Brazdeikis, todėl vargu, ar ateityje dažnai teks apie jį išgirsti.


19 komentarai
Naujausi komentarai (19)
Geriausiai ivertinti (19)
PRO komentarai (7)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti

Apklausa

Ar pirmajame NBA atkrintamųjų etape sulauksime staigmenų?

Balsuoti Archyvas