NBA sezono atidaryme – pratęsimas ir P.Siakamo bei F.VanVleeto nukalta čempionų pergalė (9)

Spalio 23 d., 07:30
P.Siakamas startavo galingai (Scanpix nuotr.)

Pagaliau startavo ilgai lauktas Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sezonas. Jau pirmasis mačas nepašykštėjo intrigos ir pareikalavo pratęsimo.

Titulą ginantys Toronto „Raptors“ (1/0) krepšininkai namie 130:122 (27:30, 29:31, 32:25, 29:31, 13:5) palaužė Naujojo Orleano „Pelicans“ (0/1).

Prieš mačą „Raptors“ buvo įkvėpti ir čempionų žiedų atsiėmimo ceremonijos.

Laiminti komanda keitėsi daug kartų, o likus žaisti minutę svečius į priekį išvedė J.J.Redickas (117:115). Pascalis Siakamas tada prasižengė puolime ir „Pelicans“ turėjo šansą įtvirtinti pergalę, tačiau Joshas Hartas suklydo ir prasižengė prieš Kyle‘ą Lowry, kuris baudų metimais rezultatą išlygino.

Per likusį laiką Jrue Holiday‘us ir Normanas Powellas atakavo netaikliai, todėl teko žaisti pratęsimą. Papildomoje atkarpoje labiau patyrę „Raptors“ krepšininkai jau neturėjo problemų.

„Pelicans“ vertėsi be pirmojo naujokų biržos šaukimo Ziono Williamsono, kuris dėl menisko traumos nežais apie du mėnesius. Komandos ryškus buvo kitas naujokas Nicolo Melli – italas debiutavo per 20 minučių surinkdamas 14 taškų (1/2 dvitaškių, 4/5 tritaškių), atkovodamas 5 ir prarasdamas 2 kamuolius, atlikdamas 2 rezultatyvius perdavimus bei kartą prasižengdamas.

Tuo tarpu Toronto ekipoje lyg ant sparnų žaidė maksimalų kontraktą tarpsezoniu pasirašęs Pascalis Siakamas. Kamerūnietis per 38 minutes pelnė 34 taškus (9/21 dvitaškio, 2/5 tritaškių, 10/11 baudų metimų), atkovojo 18 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, 4 kartus suklydo ir 6 sykius prasižengė.

Kaip ir įprasta sezono pradžiai, rungtynės dar nebuvo itin kokybiškos (komandos kartu suklydo 35 kartus ir vos peržengė 40 procentų taiklumą „iš žaidimo“. „Raptors“ jau į pirmąjį mačą pažvelgė itin rimtai ir vertėsi vos aštuoniais krepšininkais. Tiesa, tam nepadėjo ir Rondae‘aus Holliso-Jeffersono bei Patricko McCaw traumos. „Pelicans“ rotaciją sudarė 12 žaidėjų.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 22 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), J.J.Redickas 16 (4/6 tritaškių), Joshas Hartas 15 (10 atk. kam., 3/5 tritaškių), Nicolo Melli 14 (5 atk. kam.), Jrue Holiday‘us 13 (6 rez. perd.), Frankas Jacksonas 9, Lonzo Ballas (5 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Jahlilas Okaforas po 8.

„Raptors“: Fredas VanVleetas (5 atk. kam., 7 rez. perd., 5/7 tritaškių) ir Pascalis Siakamas (18 atk. kam., 5 rez. perd.) po 34, Kyle‘as Lowry 22 (5 atk. kam., 6 rez. perd., 3/11 tritaškių), Serge‘as Ibaka 13 (5 atk. kam.), O.G.Anunoby 11 (7 atk. kam.), Marcas Gasolis 6 (2/9 metimų).

Gairės: nba, raptors, pelicans