NBA ketina leisti žaidėjams pavardes ant marškinėlių pakeisti kitokiais užrašais (23)

Birželio 29 d., 08:42
J.Morantas išsirinko keistą temą pajuokavimui (Scanpix nuotr.)
J.Morantas išsirinko keistą temą pajuokavimui (Scanpix nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) ir toliau ieško būdų, kuriais galėtų saugiai prisijungti prie Jungtinėse Amerikose Valstijose (JAV) įsibėgėjusių socialinių diskusijų apie lygybę ir rasizmo problemas.

Viena iš iškeltų idėjų – galimybė žaidėjams vietoje pavardės ant marškinėlių užsirašyti frazę, kuri turėtų labdaringą ar socialiai atsakingą tikslą. NBA žaidėjų asociacijos (NBPA) prezidentas Chrisas Paulas dėl šios minties buvo nusiteikęs itin optimistiškai.

„Vaikinai, su kuriais kalbėjau, buvo labai susijaudinę. Balso suteikimas bebalsiams yra pagrindinė priežastis, kodėl man patinka ši idėja. Taip pat tai suteikia jiems šansą atkreipti dėmesį į kažką, kuo jie aistringai tiki. Kitu atveju jie gali nesulaukti šanso išreikšti save“, – teigė Oklahomos „Thunder“ įžaidėjas.

REKLAMA

Tikima, kad gavus NBA leidimą, ant marškinėlių dominuotų su judėjimu prieš rasinę diskriminaciją susiję šūkiai „Black Lives Matter“ ar „I Can‘t Breathe“. Kai kurie žaidėjai ketina pagerbti ir sisteminio rasizmo aukas George‘ą Floydą Breonna Taylor, tačiau prieš tai turės gauti žuvusiųjų šeimos leidimą.

Atsirado ir tokių, kurie į gautą galimybę nepažvelgė itin rimtai. Jono Valančiūno bendraklubis Memfio „Grizzlies“ ekipoje Ja Morantas juokavo apie norą ant marškinėlių užsirašyti keiksmažodį.

NBA praėjusiame sezone sudarė 74,9 procento juodaodžių žaidėjų, todėl galima tikėtis, kad diskusija apie rasizmą sugrįžus šios lygos kovoms bus itin aktuali. Daugelis turnyro žvaigždžių apie tai garsiai pasisako jau dabar, o marškinėlių idėją suteiktų platformą tai padaryti ir kitiems.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


23 komentarai
Naujausi komentarai (23)
Geriausiai ivertinti (23)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti