NBA dirbantis lietuvis praskleidė lygos užkulisius: paneigti mitai, pavyzdys Europai, M.Pociaus galimybės ir užtikrinta nuomonė dėl Š.Jasikevičiaus ateities (20)

Birželio 13 d., 06:00
Denveryje dirbantis lietuvis T.Balčėtis prognozuoja, kad Š.Jasikevičius vieną dieną dirbs NBA (Fotodiena.lt ir Facebook nuotr.)
Denveryje dirbantis lietuvis T.Balčėtis prognozuoja, kad Š.Jasikevičius vieną dieną dirbs NBA (Fotodiena.lt ir Facebook nuotr.)
Gabrielė Miknevičiūtė

Ne Toronto „Raptors“ ar Indianos „Pacers“, kuriose rungtyniauja Jonas Valančiūnas su Domantu Saboniu, galima vadinti lietuviškiausia Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) komanda. Denverio „Nuggets“ klubo darbuotojų sąraše įrašyti net trijų lietuvių vardai – Artūras Karnišovas, Martynas Pocius ir Tomas Balčėtis.

Pastarajam kitas sezonas NBA bus jau šeštasis. Kaip pats ne kartą jau yra minėjęs, ne vien sunkus darbas, karjeros pradžia „NBA Europe“ padalinyje Londone, bet ir palankiai susidėliojusios aplinkybės, sėkmė bei lemtinga pažintis su Timu Connelly, „Nuggets“ krepšinio operacijų prezidentu, jam leido įžengti į svajonių lygą.

Taip Harvardo universitetą baigęs lietuvis karjerą Denveryje pradėjo nuo analitikos vadybininko pareigų, vėliau tapo analitikos direktoriumi, o dabar jam priklauso „Nuggets“ strategijos direktoriaus postas.

REKLAMA

„Viskas – po truputį. Pradžioje visas fokusas buvo labiau skirtas pačiai analitikai – tam, kas vyksta aikštelėje, žaidėjams, komandoms, daugiau dirbau su treneriais, o dabar kur kas daugiau dirbu su algų kepure, kontraktais, skautingu, todėl analitika nukeliavo į ketvirtą ar penktą planą. Dabar mano pareigos – platesnės“, – Krepsinis.net pasakoja T.Balčėtis.

„Nuggets“ vadovybė (T.Balčėtis – viršuje, kairėje) „Nuggets“ vadovybė (T.Balčėtis – viršuje, kairėje)

Penkeri metai lygoje ir NBA mitai

Visai smagiai – nusijuokdamas atsako lietuvis, paklaustas apie penkis prabėgusius sezonus NBA. Pirmaisiais metais dabar 32-ejų T.Balčėtis turėjo apsiprasti prie naujo gyvenimo, naujų žmonių bei visko, kas jo laukė geriausioje planetos lygoje.

REKLAMA

„Nelabai žinojau, ko tikėtis, nes tai man buvo pati pirma komanda NBA“, – pripažįsta T.Balčėtis, netrukus įvardinęs, į kokius dalykus pasikeitė jo požiūris, kuomet tapo komandos dalimi. O tokių buvo keli.

„Kai esi sirgalius ir tiesiog žiūri rungtynes, nelabai žinai tuos užkulisius. Kaip sunkiai dirba žaidėjai ir treneriai, kiek daug yra rungtynių ir kaip kiekvienos jų daug ką lemia. Kai esi sirgalius, atrodo, kad ai, vienerios rungtynės, nelabai jos ką lemia, o ir apskritai jų yra per daug. Bet jos gali nulemti labai daug. Mes šiemet būtent per vieną mačą atsilikome nuo atkrintamųjų. Aišku, gali sakyti, kad taip nutiko dėl paskutinio mačo, tačiau būtų užtekę laimėti ir kažkada viduryje sezono, jog būtume atkrintamosiose“, – pastebi lietuvis.

Europoje yra kalbančių apie tai, kad NBA krepšinis yra tapęs cirku, tačiau T.Balčėtis primena – ten rungtyniauja patys geriausi krepšininkai, o būnant šalia jų dar labiau matosi, kodėl jie yra šioje lygoje.

„Atvykęs taip pat sužinojau, kaip veikia žaidėjų kontraktai ir kokie visi jie yra geri žaidėjai – ko gero nuo to ir reikėtų pradėti. Kai tu esi šalia jų, kai matai, kaip jie sportuoja, kaip dirba, kokie yra jų įgūdžiai, kaip toli jie yra pažengę, lyginant su kitais, įsitikini, kad čia – visai kitas lygis nei Europoje ar kitur“, – mano T.Balčėtis.

REKLAMA

Pats lietuvis į „Nuggets“ atvyko 2013 m. pakviestas T.Connelly, kuomet šiam buvo pasiūlytas generalinio direktoriaus postas. T.Balčėtis iškart buvo pakviestas ir pats prisijungti prie komandos vadovybės. Jei kažkam atrodo, jog NBA komandos valdyboje – būrys žmonių, tokį mitą lietuvis gali paneigti.

„Nėra labai daug žmonių, dirbančių komandoje, ir man tai taip pat buvo vienas iš siurprizų, kai atvykau čia. Tuo metu valdyboje buvome tik penkiese ir tik vėliau po truputį ėmėme prijunginėti daugiau žmonių. Aišku, yra dar administracija, komunikacijos skyrius ir kiti žmonės, bet pats branduolys, kuris lemia komandos valdymą, kontraktų sudarymą, yra nedidelis. Dabar mūsų – septyni. Kai kurios komandos turi daugiau žmonių, kai kurios – departamentus, pavyzdžiui, analitikos. Mūsų ekipoje analitikoje realiai esu tik aš ir dar pora žmonių, kurie man padeda, tačiau kiti klubai gali turėti ir 6–7 žmones“, – pasakoja lietuvis.

Pamačius iš arti, kokios yra tos NBA žvaigždės, jog nebeatrodo tokios ypatingos, šypsosi lietuvis. „Kai žiūrėdavau į juos per televizorių, atrodydavo truputį kitaip, bet dabar tie dalykai tapo labiau įprasti. Jie visi tikrai paprasti, normalūs žmonės“, – sako jis. Įspūdį NBA žvaigždės gali daryti nebent analitikos skaičiais, tačiau išsamiau apie konkrečius žaidėjus lietuvis kalbėti negali – tokios jau NBA taisyklės.

REKLAMA

Lemtingos pažintys T.Balčėčiui jau atidarė duris į pajėgiausią planetos lygą, kurioje išlikti 5 metus nėra taip jau lengva. Per šiuos metus naudingų pažinčių taip pat prisikaupė nemažai, bet kadangi lietuvis tęsia darbus Denveryje, kur jaučiasi laimingas, jos labiau pravers ateityje.

„Kai patenki į visą šitą virtuvę, pradedi po truputį susipažinti su žmonėmis, kurie dirba kitose komandose, lygoje. Pažintys galbūt pravers kažkada ateityje, šnekant dėl mainų ar panašiai“, – teigia lietuvis.

Paprašytas apibūdinti, kaip atrodo jo darbo diena, T.Balčėtis sako, jog viskas čia vyksta etapais.

„Darbai priklauso nuo to, kokioje sezono stadijoje esame. Jei yra laikotarpis iki mainų termino pabaigos, tuomet galvojame apie žaidėjus, kurie galėtų mums padėti ar kuriuos galėtume iškeisti. Jei mainų terminas baigiasi, galvojame apie rezultatus, kurių reiktų, norint patekti į atkrintamąsias.

Šiuo metu viskas labiau koncentruota į naujokų biržą. Turime nemažai žaidėjų, kurie atvyks pas mus treniruotis, pažiūrėsime, kaip jie atrodo. Aišku, juos stebime visus metus, kažko stipriai naujo gal ir nesužinosime, bet yra gerai praleisti šiek tiek laiko su jais, nueiti į vakarienę ir susipažinti labiau. Po liepos 1 dienos, kai atsidarys laisvųjų agentų rinka, galvosime apie laisvuosius agentus“, – pasakoja T.Balčėtis.

REKLAMA

„Nuggets“ lietuviai su Jonu Valančiūnu (T.Balčėtis – kairėje) „Nuggets“ lietuviai su Jonu Valančiūnu (T.Balčėtis – kairėje)

Analitikos privalumai ir galimybės Europoje

Krepšinio analitika NBA – ne visai tokia, kokią galime įsivaizduoti Europoje. Ten specialistai pasitelkia virš aikščių iškeltas kameras, iki smulkmenų fiksuojančias vaizdą ir sekančias kiekvieno žaidėjo bei kamuolio judėjimą. Įvairūs matematiniai skaičiavimai padeda nustatyti viską, ko neišvysi paprastame statistikos protokole, jie išryškina komandų ir žaidėjų stiprybes, silpnybes bei net padeda apskaičiuoti, ko iš vieno ar kito krepšininko galima tikėtis po metų ar dvejų.

„Kai čia atvykau, dar buvo komandų, kurios nelabai turėjo žmonių, dirbančių su analitika. Dabar visos komandos toje srityje yra stipriai pažengusios į priekį“, – sako T.Balčėtis.

REKLAMA

Tai – po truputį skverbiasi ir į Europą bei lietuvis net neabejoja, jog ypatingai mažesnių biudžetų komandoms tokia analizė būtų ypatingai vertinga. Tik tam, be jokios abejonės, labiausiai reikalingos tinkamos galimybės surinkti informaciją.

„Analitika yra tiek gera, kiek yra informacijos. Jei yra daug informacijos, su kuria gali dirbi, ji bus svarbi, o jei informacijos nėra – analitika nelabai padės. Pavyzdžiui, NBA turime labai daug informacijos, kurią pagauna arenų viršuje pakabintos kameros. Smulkiai yra apskaičiuojama, kur žaidėjai yra, ką daro, kur yra kamuolys. Mažiau nei sekundės tikslumu viskas yra apskaičiuota. Dėl to informacijos yra daug ir apskaičiuoti galime ką tik nori. Europoje to dar nėra. Viskas yra paprasčiausio boxscore’o lygio. Bet atsiranda sistemų, internetinių puslapių, kurie po truputį pradeda daryti gilesnes analizes“, – sako jis.

Pasitelkusios išsamią analitiką Europos komandos turėtų galimybę neišleidžiant maksimalių pinigų surinkti darniai veikiančią ekipą. Ne veltui sakoma, kad dažnai norint rungtyniauti NBA reikia mokėti bent vieną dalyką daryti puikiai – būtent tokias kiekvieno žaidėjo stiprybes įžvelgiančios komandos ir sulipdo kaip laikrodis veikiantį kolektyvą, nors banali statistika kai kurių krepšininkų indėlio ir neparodo.

REKLAMA

„Analitikos pagalba galima matyti žaidėjus, kurie potencialiai po 2–3 metų gali būti kur kas svarbesni nei dabar. Taip, taškai ar atkovoti kamuoliai yra labai svarbus dalykas, bet yra daug įvairiausių statistinių kategorijų, kurių plika akimi nesimato.

Gali matyti, kodėl vienas ar kitas žaidėjas, nepelnantis per daug taškų, yra labai naudingas komandai ir tam tikroje kategorijoje yra vienas geriausių NBA. Komandos, turinčios nedidelius biudžetus Eurolygoje, pasitelkusios statistinę analizę, taip pat galėtų gauti kiek pigesnius krepšininkus, kurie būtų kur kas svarbesni nei tie, kurie fiksuoja gerus taškų ar atkovotų kamuolių skaičius.

Taip galima pamatyti labai daug neįvertintų žaidėjų ir sulipdyti komandą, kuri veiktų darniau ir kur 1 plius 1 būtų 3“, – mano lietuvis.

Jokičius Jokičius

Siurprizų – vis mažiau

Ar būna, kad pasitelkus analitiką ne visada tiksliai numatomos žaidėjo tolesnės perspektyvos ir jis nustebina? Ir taip, ir ne, sako T.Balčėtis. Kuomet visos komandos skiria didelį dėmesį šiai darbo daliai, siurprizų vis mažėja.

REKLAMA

Tuo tarpu „Nuggets“ komanda gali didžiuotis tuo, kad 2014 m. nepraleido pro akis serbo Nikolos Jokičiaus. Jis naujokų biržoje buvo pasirinktas vos 41-uoju šaukimu, tačiau potencialą jame klubas matė iškart ir nusivylusių Denveryje tikrai neliko.

23-ejų aukštaūgis ką tik pasibaigusiame sezone per 33 minutes fiksavo 18,5 taško, 10,7 atkovoto kamuolio ir 6,1 rezultatyvaus perdavimo vidurkius. Jam tai buvo trečiasis sezonas pajėgiausioje planetos lygoje.

„Aišku, kai jis dar žaidė Europoje, jo skaičiai taip pat buvo labai įspūdingi (N.Jokičius rungtyniavo Belgrado „Mega Leks“ klube – Krepsinis.net). Kai žiūri į jį kaip žaidėją, jis kaip ir nėra labai atletiškas, nelabai aukštai šoka, yra kiek sunkesnis – kaip ne NBA krepšininkas. Bet paanalizavus detales, buvo galima numanyti, kad jis čia bus tikrai neblogas žaidėjas – taip ir nutiko.

Negalime drąsiai sakyti, kad matėme tai, ko nematė kitos komandos, bet numatėme dalykus, kuriuos jis darys tikrai gerai. Kai didelis žaidėjas turi kelis gerus žaidimo kūrimo elementus – rezultatyvių perdavimų, perdavimų ir klaidų santykio – matai, kokio aukšto krepšinio intelekto jis yra“, – savo komandos pažiba džiaugiasi T.Balčėtis.

REKLAMA

Murray'us Murray'us

 

„Nuggets“ progresas

Denverio komanda T.Balčėčio darbo laikotarpiu padarė nemažą šuolį aukštyn. Vis nemažai atsilikdama nuo atkrintamųjų ribos ji pergalių santykį pakėlė nuo 30 iki 33, vėliau – iki 40, o šį sezoną su 46 pergalėmis liko tik per žingsnį nuo Vakarų konferencijos geriausių aštuntuko.

Toks progresas klubo vadovybei leidžia jaustis gana ramiai, nes judama yra gera kryptimi.

„Dabar tik nedaug trūko iki atkrintamųjų, dėl to truputėlį gaila. Pernai truputėlį save nustebinome, nes viską pasiekėme su savo jauna komanda ir iš mūsų nelabai kas daug ko tikėjosi, bet taip pat atsidūrėme šalia atkrintamųjų.

Šiemet patekti į atkrintamąsias buvo šiek tiek tikėtasi, dėl to nieko kaltinti negali, bet Paulas Millsapas dėl traumų praleido 44 rungtynes. Jis buvo pagrindinis mūsų tarpsezonio pirkinys, kuris, deja, praleido daugiau nei pusę sezono. Buvo labai gaila.

REKLAMA

Vis tik progresas ypač matomas tarp mūsų jaunų žaidėjų: Jamalo Murray’aus, Gary Harriso, to paties Jokičiaus. Dėl to optimizmo turime tikrai nemažai, nes mūsų branduolys yra žaidėjai, kuriems yra mažiau nei 24 metai“, – akcentuoja lietuvis.

Kaip su laiku pasikeitė ir „Nuggets“ žaidimo stilius, dabar nešantis reikalingas pergales?

„Mūsų komanda stengiasi žaisti taip, kad sumažintume vidutinio nuotolio metimų skaičių, nes jie nėra patys efektyviausi. Kai kurios komandos nueina į kraštutinumus, kas irgi kartais tinka, bet žiūrint į skaičius, jei nori, kad tavo puolimas būtų aukšto lygio, visada turi teikti prioritetą tritaškiams – ypač iš kampų NBA, nes jie yra arčiau, stengtis mesti iš po krepšio ir eiti link baudų metimo linijos.

Aišku, yra žaidėjų, kurie iš vidutinio nuotolio meta labai gerai ir to iš jų atimti negali“, – pasakoja T.Balčėtis.

Tomas Balčėtis ir Martynas Pocius Tomas Balčėtis ir Martynas Pocius

REKLAMA

Šviesi M.Pociaus ateitis

M.Pociui šis sezonas NBA buvo pirmasis po to, kai jis baigė profesionalaus krepšininko karjerą. Skola buvo grąžinta, juokiasi T.Balčėtis.

„Martynas 2005 m. padėjo man atvykti į JAV, o aš prieš metus padėjau jam atvykti į Denverį. Kiek galėjau tą skolą grąžinti, tiek grąžinau“, – šypsosi lietuvis. Būtent paskui M.Pocių jis atvyko mokytis į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV).

M.Pociaus sugebėjimais T.Balčėtis net neabejojo ir manantiems, jog nėra reikalo padėti tautiečiams eiti į priekį, jis atsako: o kas tame blogo?

„Martynas buvo labai aukšto lygio žaidėjas, darbą ko gero būtų galėjęs gauti ir NBA, ir kitur Europoje. Pažįstu jį nuo 7 metų. Kai kurie sakys, kad lietuvis bando stumti lietuvį – taip, sutinku, bet nematau tame nieko neigiamo. Jei stengiesi padėti žmonėms, kuriuos gerbi ir su kuriais esi pažįstamas, o Martynas yra mano geriausias draugas, tai kodėl gi ne?“, – sako jis.

M.Pocius Denveryje per vienerius metus padarė nemažą pažangą, džiaugiasi T.Balčėtis, ir turi šviesią ateitį, jei tik panorės pradėtus darbus tęsti.

REKLAMA

„Martynas yra matęs labai daug Europos krepšinio, skirtingų trenerių, jis supranta krepšinį. Tik matęs buvo labiau viską iš aikštelės pusės, nelabai buvo susipažinęs su NBA užkulisiais, todėl pirmieji metai jam buvo labiau mokymosi metai.

Jis mums padėjo labiau iš krepšinio pusės, kadangi žinojo žaidėjus, su kuriais teko žaisti ar susidurti Europoje, todėl Martyną labiau naudojome skautinge ir jis padarė neblogą pažangą, suprasdamas NBA užkulisius.

Manau, kad jis NBA tikrai pasiliks ir kils karjeros laiptais, nes turi ir tinkamą darbo etiką, ir krepšinio supratimą. Viskas priklausys nuo jo“, – sako T.Balčėtis.

Geru pavyzdžiu, kaip kilti karjeros laiptais NBA komandoje, ir M.Pociui, ir T.Balčėčiui gali būti jų kolega A.Karnišovas. Nuo 2003 m. NBA dirbantis legendinis lietuvis dabar yra „Nuggets“ generalinis vadybininkas.

„Artūras NBA virtuvėje buvo ilgiau, nėra nieko keisto, kad jis palypėjo karjeros laiptais. Jis yra matęs nemažai ir supranta, kaip viskas vyksta. Iki tol jis dirbo generalinio vadybininko asistentu, kas yra artima pozicija dabartinei. Per daug niekas nepasikeitė, tik dabar turi dalinti daugiau interviu (Juokiasi). Gal ne visada jam patinka dažniau būti televizoriuje ar radijuje, bet kol kas jis atlieka puikų darbą“, – kolegą giria T.Balčėtis.

Jasikevičius Jasikevičius

Š.Jasikevičiaus įžengimas į NBA – tik laiko klausimas

NBA organizacijoje lietuviai yra vertinami tiek kaip žaidėjai, tiek kaip komandų užkulisiniai žmonės. Krepšinio tradicijos, darbo etika, gerų žaidėjų išugdymas – šiuos dalykus lietuvis vardina kaip esminius, padėjusius tautiečiams tapti įvertintais už Atlanto.

„Aišku, nemanau, kad iškart pamačiusios lietuvį NBA komandos jį puls kviesti į organizaciją, bet kai pasakai, jog esi lietuvis, visi supranta, kodėl tu čia esi“, – šypsosi T.Balčėtis.

Vis tik NBA apskritai tik kitą sezoną išvysime pirmą europietį trenerį – Igorį Kokoškovą, kuris vadovaus Fynikso „Suns“ ekipai. Tačiau Šarūno Jasikevičiaus pavardė jau sušmėžavo tarp patraukusių „Raptors“ vadovų dėmesį, ir nors šįkart Toronto klubas išsirinko kitą kandidatą – Nicką Nurse’ą, T.Balčėtis net neabejoja – greitai galime turėti pirmą lietuvį trenerį NBA komandoje.

„Pats Šarūno asmeniškai nepažįstu, bet matant, kaip jis dirba, kaip toli „Žalgiris“ šį sezoną nuėjo, kažkiek ir iš Marčiaus sužinojau, nes jie yra kartu žaidę, manau, jog Jasikevičiui pačiam žinoti, ar jam anksti, ar jam laikas į NBA. Bet matant jo krepšinio supratimą ir darbą, yra tik laiko klausimas, kada jis bus NBA treneris“, – užtikrintas yra jis.

Europiečių specialistų bėda NBA gali tapti ne autoriteto stoka, o nesupratimas, kad NBA yra žaidėjų lyga, mano T.Balčėtis. Vis tik jei specialistas tai suvokia ir savo krepšinio supratimu gali pranokti savo žaidėjus, rasti bendrą kalbą su jais bei taip užsitarnauti jų pagarbą, tada kliūčių europiečiui kilti neturėtų.

„Jei su žaidėjais sutarsi gerai, būsi geras treneris, nes jie norės tau dirbti. Kaip sakoma, jie eis per sieną dėl tavęs. Jei žaidėjas treneriui didelės pagarbos neturės, kas kartais nutinka, nes kai kurie krepšininkai tikrai yra labai protingi ir turi gerą krepšinio intelektą, bus sunkiau.

Vienas dalykas, kurį privalo turėti NBA treneris, yra pasaulinės klasės krepšinio supratimas, kitas dalykas – geri santykiai su visais žaidėjais nuo pirmo iki penkiolikto. Jei žaidėjas nežaidžia, jis turi žinoti, kodėl taip yra, o ne sėdėti ir nežinoti, kodėl treneris jam nieko nesako.

Jei visa tai turėsi ir būsi geras psichologas, tada galėsi būti geru NBA treneriu. Europoje visos lygos labiau yra trenerių lygos, ten treneriai turi daugiau galios, o NBA viskas vis tik yra atvirkščiai“, – dėsto T.Balčėtis.

Nauji lietuviai NBA

Apie konkrečius ne savo komandos žaidėjus, pagal NBA taisykles, klubų darbuotojai kalbėti negali. Tačiau kalbėdamas apie Lietuvos talentus T.Balčėtis sako, jog tarp jų yra galinčių praverti NBA duris.

Tiesa, pasak naujausių pranešimų, artimiausioje NBA naujokų biržoje dalyvauti turėtų ko gero tik vienintelis Arnoldas Kulboka, kadangi Tadas Sedekerskis, Laurynas Birutis, Martynas Echodas ir kiti nusprendė paraiškas atsiimti.

„Visada galima tikėtis pamatyti naujų lietuvių NBA, yra tam tikrų talentų, kurie turėtų nueiti jei ne į NBA, tai į aukštą lygį Europoje. Jei toliau jie taip tobulės, manau, kad kažkada pamatysime juos ir NBA“, – apie mūsų talentus abstrakčiai kalbėjo T.Balčėtis.

„Nuggets“ lietuviai su Dainiumi Adomaičiu (T.Balčėtis – antras nuo kairės) „Nuggets“ lietuviai su Dainiumi Adomaičiu (T.Balčėtis – antras nuo kairės)

Pavydėtina sėkmės istorija – pavyzdys kitiems?

Profesionalaus krepšininko karjerą nustūmęs į šoną, išvykęs į JAV ir sėkmingai ten laimę atradęs T.Balčėtis atrodo kaip idealus pavyzdys to, kaip net nepasiekus sportininko karjeros galima įsitvirtinti mėgstamoje srityje.

Jauni žaidėjai po vidurinės mokyklos baigimo ar dar anksčiau turi dilemą, ar rinktis mokslus JAV, kur kartais yra viliojami, ar likti gimtojoje šalyje, ar sukti dar kitu keliu. T.Balčėtis sako, jog nors jo istorija ir yra sėkminga, jų būna nebūtinai tokių.

„Man viskas pavyko, kiek žinau, buvo kam pasisekė taip pat, bet taip pat žinau nemažai tokių, kuriems labai nepatiko ir jie grįžo namo. Viskas priklauso nuo to, kur važiuoji ir kokie žmonės tave sups.

Sunku pasakyti, ar tai rekomenduočiau, nes aš čia atvykau prieš 13 metų, laikai šiek tiek pasikeitė, tačiau bet kokiu atveju yra nemažai būdų prasimušti tiek būnant Lietuvoje, tiek kitur Europoje. Nežinau, ar kelias išvykti visada yra numeris vienas“, – jaunimą pagalvoti ragino jis.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


20 komentarai
Naujausi komentarai (20)
Geriausiai ivertinti (20)
PRO komentarai (7)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti