Naujokų biržos belaukiant – pirmojo rato talentai, žadantys tapti NBA žvaigždėmis (11–20 šaukimai) (3)

Birželio 19 d., 20:50
Antrajame naujokų biržos dešimtuke jau netrūksta gerai žinomų vardų (Scanpix nuotr.)
Antrajame naujokų biržos dešimtuke jau netrūksta gerai žinomų vardų (Scanpix nuotr.)
Rokas Liolaitis

Artėjant Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų biržai, komandos jau yra atlikusios didžiąją dalį namų darbų ir surikiavusios talentingus jaunuolius pagal jų pajėgumą bei ateities perspektyvas.

Pirmajame rate pasirenkami jaunuoliai paprastai yra siejami su didelėmis NBA klubų viltimis, jiems iškart numatomos vietos komandų sudėtyse ir suteikiama daug dėmesio bei vietos saviraiškai. Savo pavardę išgirsti pirmajame NBA naujokų biržos rate norėtų bet kuris talentas.

Portalas Krepsinis.net trijų dalių straipsnių serijoje padės susipažinti su talentingiausiais šios biržos jaunuoliais, pabandys atspėti, kokia tvarka jie bus išrankioti bei trumpai nušvies jų perspektyvas įsitvirtinti pajėgiausioje pasaulio krepšinio lygoje.

20. Mfiondu Kabengele (Floridos Valstijos universiteto „Seminoles“, 21 metai, 208 cm.)

Iš Kongo kilę M.Kabengele tėvai dar prieš jam gimstant persikėlė į Kanadą, nes norėjo suteikti sūnui gerą išsilavinimą. Be to, legendinis aukštaūgis Dikembe Mutombo yra šio puolėjo dėdė iš motinos pusės, todėl galima neabejoti, kad jo venomis teka sportiškas kraujas.

REKLAMA

Šį sezoną „Seminoles“ aukštaūgis padvigubino savo rezultatyvumą ir per 22 minutes rinko 13,2 taško (37 procentai tritaškių), 5,9 atkovoto kamuolio bei 1,5 blokuoto metimo, taip įrodydamas, kad yra gerokai universalesnis už žymųjį savo dėdę, nors ir ne toks monstras gynyboje.

Aukštaūgis turi nuostabius fizinius duomenis bei sugebėjimą pataikyti iš toli, kas NBA yra itin vertinama. Savo akcijas jis itin pakėlė „kovo beprotybėje“, kur buvo rezultatyviausias savo komandos žaidėjas. Vis dėlto puolėjas stokoja greičio, kūrybingumo ir retai demonstruoja gerą krepšinio intelektą, dėl to dažnai prisirenka nereikalingų pražangų, kurios NBA taps dar didesne problema. M.Kabengele turi aukštą potencialą, bet jam dar reikės įdėti daug darbo.

19. Goga Bitadze (Podgoricos „Budučnost“, 19 metų, 213 cm.)

Geriausias šių metų Eurolygos jaunasis žaidėjas pastaraisiais metais tobulėja septynmyliais žingsniais ir dominuoja visur, kur persikelia. Adrijos lygoje jis neturėjo lygių vos sulaukęs pilnametystės, o solidžiai pasirodė ir debiutavęs Eurolygoje.

REKLAMA

Stipriausiame Europos turnyre gruzinas šį sezoną per 24 minutes rinko 12,1 taško (31 procentas tritaškių), 6,4 atkovoto kamuolio, 1,2 rezultatyvaus perdavimo, 2,3 blokuoto metimo ir 16,3 naudingumo balo, taip greitai tapdamas efektyviausiu „Budučnost“ žaidėju. Eurolygos kylančios žvaigždės apdovanojimą jis pelnė ne tik dėl talentų trūkumo pajėgiame turnyre – aukštaūgis žaidė išties galingai.

Gruzinas yra mobilus ir turi kūną, kuris jau yra pasiruošęs žaisti NBA. Kasmet tobulėjantis aukštaūgis jau yra grėsmė ne tik baudos aikštelėje ir NBA gali tapti aikštę išplečiančiu sunkiuoju krašto puolėju. Greičiu pasižymintis aukštaūgis dar turi problemų ginantis prieš fiziškai stiprius oponentus ir stokoja atletiškumo, tai kompensuodamas tik ilgomis rankomis. Vis dėlto jo potencialo lubos yra vertinamos itin aukštai.

18. Bolas Bolas (Oregono universiteto „Ducks“, 19 metų, 218 cm.)

B.Bolas yra žymiojo milžino Manute Bolo sūnus. Aukštaūgis savo tėvo nepraaugo, tačiau yra laikomas vienu ryškiausių ir talentingiausių savo kartos žaidėjų. Jo akcijas gerokai numušė tik pastaruoju metu kankinti pradėjusios traumos.

REKLAMA

B.Bolas šį sezoną dėl traumų sužaidė vos aštuonerias rungtynes, tačiau rinko itin solidžią statistiką – 30 minučių, 21 taškas (52 procentai tritaškių), 9,6 atkovoto kamuolio, rezultatyvus perdavimas bei 2,7 bloko. Vis dėlto gruodį jį sustabdė sunki kairiosios pėdos trauma, po kurios aukštaūgis ant parketo nebesugrįžo.

Sudane gimęs talentas pasižymi visais įgūdžiais, kuriuos tik galima sugalvoti – yra itin aukštas, ilgų rankų, fantastiškai meta tritaškius ir gali įžaisti kamuolį, nes driblingu nenusileidžia elitiniams gynėjams. Vis dėlto didžiausia jo problema išlieka traumos. Puolėjas yra itin liekno sudėjimo, o raumenų stoka apsisaugoti nuo sužeidimų tikrai nepadės. Tik sutvirtėjęs B.Bolas gali pateisinti savo potencialą, kuriuo yra lyginamas su Kristapu Porzingiu.

17. Tyleris Herro (Kentakio universiteto „Wildcats“, 19 metų, 196 cm.)

T.Herro yra dar vienas Kentakio universiteto produktas. Ši „Wildcats“ karta pasiekė NCAA ketvirtfinalį ir išugdė ne vieną solidų žaidėjų, nors išskirtiniais talentais pasigirti ir negali. Vienu iš šios kartos žaidėjų yra ir T.Herro.

Gynėjas šį sezoną per 33 minutes rinko 14 taškų (36 procentai tritaškių), 4,5 atkovoto kamuolio ir 2,5 rezultatyvaus perdavimo. Dar mokykloje jis užsirekomendavo kaip patikimas snaiperis, tokią etiketę išlaikė ir universitete.

REKLAMA

Tačiau būtent tai ir išlieka vieninteliu T.Herro įgūdžiu. Gynėjas deda pastangas gynyboje, tačiau yra žinomas tik dėl savo metimo. Jam trūksta atletiškumo ir fizinių duomenų (ištiestų rankų ilgis yra trumpesnis už jo ūgį), ryški yra greičio bei žaidimo kūrimo įgūdžių stoka. Jis neturi reikalingų atributų, kad taptų patikimu įžaidėju, todėl savo fizinių duomenų yra įkalintas vienintelėje atakuojančio gynėjo pozicijoje. Universalumo stoka itin žemai nuleidžia jo potencialo ribas, tačiau aiškiai išreikšto snaiperio ieškančioms komandoms jis yra itin patrauklus variantas.

16. Nickeilas Alexanderis-Walkeris (Virdžinijos Technologijos universiteto „Hokies“, 20 metų, 196 cm.)

Neabejotinai ilgiausio vardo šioje kartoje savininkas primena pernykštį šio titulo savininką Shai‘ų Gilgeousą-Alexanderį. Nieko keisto – šie kanadiečiai yra pusbroliai ir dar žaisdami mokykloje gyveno viename kambaryje, savo trenerio namuose, todėl ilgi vardai nėra vienintelis jų panašumas.

REKLAMA

N.Alexanderis-Walkeris šį sezoną per 34 minutes rinko 16,2 taško (37 procentai tritaškių), 4,1 atkovoto bei 1,9 perimto kamuolio ir 4 rezultatyvius perdavimus. Itin ženklų progresą jis per sezoną padarė perdavimų ir perimtų kamuolių grafose, kur skaičius pagerino pustrečio karto, nors prie jo žaidimo laiko buvo pridėtos vos devynios minutės.

Šiam gynėjui trūksta jėgos ir atletiškumo, jis stokoja greito pirmojo žingsnio ir yra keikiamas dėl minkšto žaidimo stiliaus. Jam taip pat gerokai trūksta svorio, nors platūs pečiai ir leidžia įžvelgti potencialą šioje kategorijoje. Vis dėlto jis pasižymi puikiu metimu (tiek technika, tiek pataikymu), gali kurti atakas ir žaisti per kelias pozicijas. Aukštu krepšinio intelektu pasižymintis gynėjas žvaigžde veikiausiai netaps, bet turi daug šansų įsitvirtinti kaip startinis įžaidėjas NBA klube

15. Romeo Langfordas (Indianos universiteto „Hoosiers“, 19 metų, 198 cm.)

R.Langfordas šį sezoną buvo neabejotinai ryškiausias Indianos universiteto atletas, tačiau išsiskyrė ne tik tuo. Gynėjas, kitaip nei daugelis jo kolegų, daug dėmesio skyrė studijoms, ypač mėgsta matematiką bei Indianą pasirinko būtent dėl to, kad čia galės įgyti gerą išsilavinimą bei ne tik žaisti krepšinį.

Tokie kilnūs tikslai nenukreipė jo dėmesio nuo krepšinio. Puikius rezultatus jis demonstravo ir aikštelėje, kur per 34 minutes rinko 16,5 taško (27 procentai tritaškių), 5,4 atkovoto kamuolio, 2,3 rezultatyvaus perdavimo bei buvo akivaizdus „Hoosiers“ lyderis.

REKLAMA

Tvirto sudėjimo gynėjas jėga jau lenkia ir daugelį savo oponentų NBA, pasižymi puikiu prasiveržimu ir sugebėjimu provokuoti pražangas, ilgos rankos padeda užtikrintai užbaigti atakas arčiau krepšio, tačiau kiti puolimo aspektai reikalauja daug darbo. Apie prastą jo pataikymą sufleruoja ne tik kuklus tritaškių pataikymas, tačiau ir dažnos problemos realizuojant baudų metimus. Jo potencialo lubos – tapimas mažiau atletišku DeMaru DeRozanu, tačiau ir iki to dar reikės įdėti labai daug darbo.

14. Rui Hachimura (Gonzagos universiteto „Bulldogs“, 21 metai, 203 cm.)

Japonijos krepšinio perlas neturėjo tapti būtent šio sporto žvaigžde. Jo šeima išsiskiria kaip dideli beisbolo gerbėjai, o puolėjo vardas „Rui“ iš japonų kalbos tiesiogiai verčiasi kaip „beisbolo aikštelės bazė“. Vis dėlto jis ne tik pasirinko krepšinį, bet ir savo pavyzdžiu siekia atkreipti dėmesį į kitus juodaodžius japonus, kuriuos krepšinio rinka tiesiog praleidžia pro pirštus.

REKLAMA

Jo žaidimo universitete pradžia buvo sunki – angliškai sunkiai kalbėjęs talentas vos perkopė akademinius reikalavimus, kad galėtų studijuoti universitete ir krepšinį žaisti iškart po mokyklos. Vis dėlto sunkumų pasekmės turėtų džiuginti „Bulldogs“ gerbėjus – šį sezoną japonas per 30 minučių rinko 19,7 taško (42 procentai tritaškių), 6,5 atkovoto kamuolio bei 1,5 rezultatyvaus perdavimo ir atvedė savo komandą iki NCAA ketvirtfinalio.

Išskirtinė kilmė ir greitas prisitaikymas prie JAV kultūros suteikė jam išskirtinumo, taip reikalingo siekiant vietos NBA. Jis taip išsiskiria ir universalumu bei atletiškumu, tačiau neturi aiškios pozicijos. Jis tarsi nėra pakankamai stiprus būti sunkiuoju krašto puolėju, tačiau stokoja greičio žaisti trečiuoju numeriu. Ilgos rankos, aukštas šuolis, kovingumas bei itin komandiškas žaidimo stilius leis jam atrasti vietą NBA, nors žvaigžde jis veikiausiai ir netaps.

13. Brandonas Clarke‘as (Gonzagos universiteto „Bulldogs“, 22 metai, 203 cm.)

Dar vienas Gonzagos universiteto aukštaūgis prisideda prie pastaraisiais metais vis augančio šio universiteto talentų baseino. Domantas Sabonis, Kevinas Pangosas, Kyle‘as Wiltjeras, Zachas Collinsas, R.Hachimura, B.Clarke‘as bei kitąmet biržoje daug dėmesio sulauksiantis Filipas Petrusevas leidžia tikėtis, kad ir Martynu Arlausku šiame universitete bus gerai pasirūpinta.

REKLAMA

B.Clarke‘as yra gyvenimo mėtytas ir vėtytas žaidėjas. Jis gimė Kanadoje, tačiau vėliau dažnai keitė gyvenamąją vietą, kol su tėvais atsidūrė Fynikse. NCAA karjerą pradėjo kukliame San Chosė Valstijos universitete, bet vėliau ryžosi be krepšinio praleisti metus, kad galėtų persikelti į Gonzagą. Šis manevras pasiteisino – šį sezoną jis per 28 minutes rinko 16,9 taško (27 procentai tritaškių), 8,6 atkovoto kamuolio ir 3,1 blokuoto metimo, taip atkreipdamas ir NBA skautų dėmesį.

Daugeliu atžvilgiu jis primena Kauno „Žalgirio“ gerbėjų pamiltą Brandoną Daviesą. Aukštaūgis efektyviai renka taškus arti krepšio, žaidžia su milžiniška energija, gerai išnaudoja „missmatch“ situacijas, yra atletiškas, nors ir neišsiskiria fiziniais duomenimis bei kiek stokoja jėgos ir masės. B.Clarke‘as taip pat nepasižymi metimu iš distancijos, tačiau galingai ginasi ir blokuoja metimus. Jo gynyba jau yra solidi daugelyje aikštės vietų, o potencialo puolime taip pat netrūksta, todėl jo tobulėjimo ribos yra itin aukštai.

12. P.J.Washingtonas (Kentakio universiteto „WIldcats“, 20 metų, 201 cm.)

P.J.Washingtonas buvo vadinamas vienu talentingiausių savo kartos žaidėjų, tačiau jo kelias iki NBA naujokų biržos užtruko ilgiau nei planuota. Pirmąjį sezoną NCAA jį stabdė kojos piršto trauma, o 2018-ųjų vasarą šis buvo operuotas, todėl puolėjo norai keltis į NBA buvo atidėti metams.

REKLAMA

Šį sezoną traumų išvengęs puolėjas pademonstravo, ką sugeba. NCAA jis per 29 minutes rinko 15,2 taško (42 procentai tritaškių), 7,6 atkovoto kamuolio, 1,8 rezultatyvaus perdavimo bei 1,2 blokuoto metimo. Jis vadinamas talentingiausiu šios Kentakio universiteto laidos krepšininku, o tai jau yra didelis pripažinimas.

Itin platų puolimo arsenalą turintis puolėjas gali pasigirti sugebėjimu tiek laidyti tritaškus, tiek pasistumdyti po krepšiu, ką jam leidžia tvirtas kūno sudėjimas. Jis puikiai supranta žaidimą ir demonstruoja lyderystės įgūdžius, tačiau aukštesniame lygyje jam tiesiog trūksta ūgio. Visais savo aspektais jis primena alternatyvią Draymondo Greeno versiją, jei šis visą gyvenimą būtų koncentravęsis į puolimą, o ne į gynybą. P.J.Washingtonas yra gana užtikrintas, solidus vidutiniokas, tačiau su žemomis potencialo lubomis.

11. Nassiras Little‘as (Šiaurės Karolinos universiteto „Tar Heels“, 19 metų, 201 cm.)

N.Little prieš metus buvo vadinamas aukščiausio lygio talentu. Mokykloje jis susišlavė prestižinių „McDonald‘s All-American“ bei „Jordan Brand Classic“ rungtynių MVP titulus bei buvo antru perspektyviausiu žaidėju, iškart po Ziono Williamsono, tačiau nuviliantis debiutas NCAA jo akcijas nusmukdė gerokai žemyn.

REKLAMA

Krepšinio prasme prestižiniame Šiaurės Karolinos universitete atsidūręs puolėjas čia sužibėti nesugebėjo ir per 18 minučių čia rinko viso labo 9,8 taško (27 procentai tritaškių), 4,6 atkovoto kamuolio bei 0,6 rezultatyvaus perdavimo. Iš jo buvo tikėtasi daugiau, o toks talento neišpildymas lėmė ir fiasko pasibaigusį „Tar Heels“ žygį NCAA atkrintamosiose.

Puikūs fiziniai duomenys, ilgos rankos ir aukštas energijos lygis aikštelėje paverčia jį intriguojančiu talentu, tačiau čia dar reikės įdėti itin daug darbo. Vieno išskirtinio įgūdžio neturintis puolėjas gali gerai gintis, nevengia kontakto ir mielai stumdosi baudos aikštelėje, tačiau tuo pačiu stokoja krepšinio intelekto, metimo bei elementarių šio sporto instinktų. Jis vertinamas kaip itin rizikingas šaukimas, galintis iššauti iki žvaigždžių, tačiau tuo pačiu po kelių metų galintis ir išnykti iš NBA žemėlapio.


3 komentarai
Naujausi komentarai (3)
Geriausiai ivertinti (3)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti