Naujokų biržos belaukiant – 30 jaunuolių, trokštančių tapti NBA žvaigždėmis I dalis

Birželio 19 d., 12:00
I.Hartensteinas turi potencialo prasimušti į NBA (Fotodiena.lt)
I.Hartensteinas turi potencialo prasimušti į NBA (Fotodiena.lt)

Pamažu artėja vienas iš laukiamiausių Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) renginių – naujokų birža. Jau ketvirtadienio naktį Brukline savo pavardes išgirs 60 perspektyviausių pasaulio krepšininkų.

Tikrai ne visiems iš jų pavyks tapti NBA žvaigždėmis. Kai kurie iš jų taip ir nesulauks šanso debiutuoti stipriausioje pasaulio lygoje bei savo pavardės skambesį naujokų biržoje atsimins kaip aukščiausią savo karjeros tašką.

Šiaip ar taip, visos ryškiausios lygos žvaigždės išgyveno naujokų biržą ir ne visos buvo pakviestos aukščiausiais šaukimais. Stephenas Curry buvo pašauktas 7-tuoju numeriu, Kobe Bryantas – 13, Kawhi Leonardas – 15, o net pats Michaelas Jordanas netapo pirmuoju šaukimu. Todėl komandos itin kruopščiai ruošiasi šiam renginiui ir talentų krūvoje ieško tikrųjų perlų. 


Itin solidžia laikoma šių metų naujokų birža tikrai nepašykštėjo perspektyvių jaunuolių. Aukščiausią lygį pasiekti gali net pirmojo rato pabaigoje pakviesti krepšininkai, o šaukimai mainuose įgavo aukso vertę. Tad pažvelkime iš arčiau, kokie talentai pravers NBA duris jau artėjantį sezoną.

30. Isaiah Hartensteinas (Kauno „Žalgiris“, 19 metų, 213 cm).

Vokietis anksčiau buvo reitinguojamas tarp vadinamųjų loterijos šaukimų (pirmajame keturioliktuke), tačiau pastaruoju metu jo akcijos smarkiai smuko. Tai paaiškinti nesunku – nedažnai laiką aikštėje leidęs vokietis nepademonstravo iš jo laukto progreso ir nesuteikė skautams daug medžiagos analizei.

Vis dėlto anksčiau įžvelgtos aukštaūgio perspektyvos niekur nedingo. Jis ir toliau yra laikomas mobiliu bei universalesniu aukštaūgiu. Vokietis dėl savo žaidimo stiliaus net susilaukė palyginimų su 19-mečiu Donatu Motiejūnu. Abu puolėjai yra tiek iš toli galintys atakuoti, tiek po krepšiu noriai besistumdantys kairiarankiai, bet I.Hartensteinas yra bent dešimčia kilogramų stambesnis nei D.Motiejūnas buvo jo amžiaus.

Dėl puikaus sudėjimo ir gebėjimo atakuoti iš toli I.Hartensteinas NBA galėtų atlikti tiek puolimą išplečiančio sunkiojo krašto puolėjo, tiek modernaus „centro“ funkcijas. Tiesa, pirma vokiečiui reikia įgyti daugiau patirties suaugusiųjų krepšinyje ir sutvirtėti fiziškai bei tik tada galvoti apie persikėlimą už Atlanto.


29. Ivanas Rabbas (Kalifornijos universitetas, 20 metų, 208 cm).

I.Rabbas praeityje taip pat buvo laikomas vienu perspektyviausių savo kartos jaunuolių, tačiau anksti subrendusį puolėją kiti vaikinai pamažu pasivijo ir pralenkė. Dabar I.Rabbui tenka savo vertę įrodinėti iš naujo.

Tai lengvojo ir sunkiojo krašto puolėjo pozicijose galintis rungtyniauti jaunuolis dvejus metus tyliai darė Kalifornijos universitete (nemaišyti su Kalifornijos universitetu Los Andžele (UCLA), kuriame rungtyniavo Lonzo Ballas). Šį sezoną I.Rabbas kėlė savo akcijas vidutiniškai rinkdamas dvigubą dublį – 14 taškų ir 10,5 atkovoto kamuolio per susitikimą. Vis dėlto aukštesniame lygyje puolėjas gali susidurti su nemenkomis problemomis.

NBA I.Rabbas rizikuoja tapti žaidėju be aiškiai išreikštos pozicijos. Jis vis dar yra per liaunas stumdytis su fiziškai pajėgiais aukštaūgiais – tokių problemų jis turėjo net NCAA besigrumdamas su NBA lygio talentais. Tuo pačiu, I.Rabbas nėra patikimas metikas – universitete iš toli jis atakavo 41 procento taiklumu, tačiau per dvejus metus išmetė vos 22 tritaškius. Savo trūkumus jis kompensuoja kovingumu ir aukščiausios klasės atletiškumu, be to, kaip aukštaūgis itin gerai juda aikštėje, o daug žada ir jo ištiestų rankų ilgis – 218 cm.


28. Tyleris Lydonas (Sirakūzų universitetas, 21 metai, 206 cm).

Sirakūzų universiteto antrakursis yra tipinis moderniojo krepšinio sunkusis krašto puolėjas, savo žaidimo stiliumi primenantis ne tokių nušlifuotų įgūdžių Keviną Love‘ą. Ūgiu neišsiskiriantis, bet kovingas, kresnas ir iš toli galintis atakuoti puolėjas praverstų ne vienai NBA ekipai.

Universitete jis darė viską, ko tik komandai reikėjo. 13,2 taško ir 8,6 rezultatyvaus perdavimo rinkęs aukštaūgis iš toli atakavo 40 procentų taiklumu (49/124). Taškus jis rinko tiek baudos aikštelėje skriausdamas fiziškai silpnesnius puolėjus, tiek atakuodamas iš toli. Tiesa, tritaškiams metimams progas jam sukurti turėjo komandos draugai – po driblingo aukštaūgis nemeta, arba daro tai labai nesėkmingai. Be to, nėra išskirtinai judrus.

Keletas mažiau pastebimų jo pliusų – kaip aukštaūgiui geri kamuolio perdavimo įgūdžiai ir solidus judėjimas be kamuolio. Dėl neišskirtinių savo fizinių duomenų kalnų NBA T.Lydonas nuversti neturėtų, tačiau gali tapti solidžiu rotacijos žaidėju.


27. Terrance‘as Fergusonas (Adelaidės „36ers“, 19 metų, 200 cm).

T.Fergusonas yra tradicinis metikas, pasižymintis netradiciniais sprendimais. Vienas jų – praleisti koledžą ir po mokyklos išvykti profesionaliai rungtyniauti į Australiją. Žinoma, kaip žmogus T.Fergusonas įgijo neįkainojamos patirties, tačiau ar tai išeis į naudą jo krepšininko karjerai – dar pamatysime.

Gynėjas yra tradicinis „pagauk ir mesk“ stiliaus žaidėjas, kurio stiprioji pusė ir yra metimas iš įvairių distancijų. Be to, jis yra nesavanaudiškas žaidėjas, galintis būti naudingu sukant kamuolį apie perimetrą. Tiesa, daugiau išskirtinių stiprybių jis neturi – nors yra staigus ir greitas, šių privalumų negali tinkamai išnaudoti dėl prasto driblingo. Gynyboje jo indėlis taip pat yra dvejopas – jis nėra pakankamai stiprus, kad galėtų stumdytis po krepšiu ar patikimai išlįsti iš tvirtų užtvarų, tačiau pakankamai vikrus, kad gerai vienas prieš vieną gintųsi ties perimetru.


Pagrindinį savo privalumą – metimą – T.Fergusonas puikiai perkėlė į suaugusiųjų krepšinį, kuriame iš toli atakavo solidžiu 39 procentų taiklumu. Vis dėlto erdvės tobulėti jis dar turi labai daug, ką demonstruoja ir įspūdžio nedaranti jo statistika – 4,6 taško ir 1,2 atkovoto kamuolio. Šiuo metu daug naudos NBA neduosiantis aukštas gynėjas gali išaugti į J.J.Redicko ar Kyle‘o Korverio tipo snaiperį.

26. Derrickas White‘as (Kolorado universitetas, 23 metai, 195 cm).

D.White‘as yra vienas vyriausių ir labiausiai patyrusių šios biržos krepšininkų. Studijas pradėjęs antrojo NCAA diviziono komandoje, gynėjas ten rinko 25,8 taško, 7,4 atkovoto kamuolio, 5,2 rezultatyvaus perdavimo, 3,2 perimto kamuolio ir 2,1 blokuoto metimo. Pajutęs galimybę patekti į NBA, norėdamas sutvirtinti savo šansus jis persikėlė į pirmojo NCAA diviziono komandą, tačiau dėl to, pagal lygos taisykles, turėjo metus praleisti be krepšinio. Taip D.White‘as studijoms paskyrė net penkerius metus, tačiau dabar pagaliau yra pasiryžęs žengti į pajėgiausią pasaulio lygą.


Aukštas gynėjas dažnai turi ūgio pranašumą prieš tiesioginius savo varžovus ir yra pakankamai universalus, kad šią persvarą išnaudotų. Tiesa, D.White‘as neturi vieno išskirtinio įgūdžio, kuris paverstų jį itin geidžiama preke. Gerai aikštę matantis ir skirtingais būdais taškus rinkti galintis gynėjas (57 procentų dvitaškių pataikymas, 40 procentų tritaškių, 81 procentų baudų metimų) nėra nei išskirtinai greitas, nei atletiškas.

Puikius sprinto įgūdžius prieš biržą vykusiose talentų stovyklose demonstravęs gynėjas į aikštę to perkelti nesugeba, nes nėra labai vikrus krypties keitėjas. 23 metų D.White‘as neturės laiko adaptuotis NBA – būdamas tokio amžiaus jis turės iškart rodyti rezultatus, o to nepademonstravus jo karjera stipriausioje pasaulio lygoje gali būti trumpa.

25. Semi Ojeleye (Pietų metodistų universitetas, 22 metai, 200 cm).

Iš Nigerijos kilęs krepšininkas yra tikra atletiškumo bomba. Nepaisant tvirto sudėjimo, prieš biržą vykusioje talentų stovykloje jis pademonstravo 103 cm vertikalų šuolį ir pateko tarp dešimties geriausių sprinterių tarp visų biržos krepšininkų. Tokie duomenys tiesiog negali nežavėti.

Paprastai įspūdingais fiziniais atributais pasižymintys krepšininkai stokoja fundamentalių žaidimo įgūdžių, tačiau S.Ojeleye nėra iš jų. Jis gan neprastai valdo kamuolį, iš vidutinio nuotolio atakuoja 50, o iš toli – 42 procentų taiklumu. Pagrindinis jo trūkumas – būdamas vos 200 cm ūgio, S.Ojeleye rungtyniauja lengvojo ir sunkiojo krašto puolėjo pozicijose. NBA jam gali atsirasti didelis ūgio trūkumas, o ar pavyks tai kompensuoti atletiškumu ir kovingumu – dar klausimas.

Šiaip ar taip, S.Ojeleye yra patyręs krepšininkas. 22 metų atletas pirmuosius dvejus studijų metus praleido prestižiniame Djuko universitete ir tik vėliau dėl žaidimo laiko stokos persikėlė į Teksasą. Čia jis žaidė silpnesnėje konferencijoje ir būtent dėl konkurencijos stokos gali būti kiek nuvertinamas naujokų biržoje, tačiau jo 19 taškų ir 6,9 atkovotų kamuolių statistikos praleisti pro akis nederėtų. Universalus puolėjas gali tapti naujuoju Luolu Dengu ar bent jau solidžiu rotacijos žaidėju.

24. D.J.Wilsonas (Mičigano universitetas, 21 metai, 208 cm).

D.J.Wilsonas šiuo metu yra turbūt vienas iš ramiausiai besijaučiančių vyrukų, kuriems yra prognozuojami šaukimai pirmojo rato pabaigoje. Kitiems jaunuoliams neturint jokių garantijų dėl biržos baigties, išskirtinį susidomėjimą D.J.Wilsonu jau yra išreiškęs 28-ąjį šaukimą turintis Los Andželo „Lakers“ klubas, tad puolėjas gali būti ramus, kad žemiau šios pozicijos jis nenukris.

Vis dėlto tenka pripažinti, kad „Lakers“ žvilgsnį puolėjas patraukė neveltui. Nors statistiškai šį sezoną jis ir neišsiskyrė (30 minučių, 11 taškų, 5,3 atkovoto kamuolio, 1,3 rezultatyvaus perdavimo, 37 procentų taiklumas iš toli), savo akcijas jis gerokai pakėlė jau pasibaigus sezonui. Būsimų NBA naujokų stovykloje jis pademonstravo išskirtinius fizinius duomenis – vos 208 cm ūgio puolėjo ištiestų rankų ilgis siekė net 221 cm, o iškeltų rankų aukštis – net 278 cm.

„Lakers“ vadovus jis perspektyviai nuteikė ir klubo treniruotėje, kurioje pademonstravo įgūdžius, panašius į kito Los Andželo klubo atstovo Brandono Ingramo, kuris pernai buvo pasirinktas gerokai aukštesniu, antruoju šaukimu. Jo sudėjimas leis žaisti sunkiuoju krašto puolėju ar net „centru“, tačiau tuo pačiu jis yra rimta grėsmė ties perimetru, be to, jis gali patikimai gintis net ir prieš gynėjus. Tiesa, puolėjas linkęs vengti kontakto, neagresyviai kovoti dėl atšokusių kamuolių bei galėtų pridėti šiek tiek raumenų.


komentarai
Naujausi komentarai
Geriausiai ivertinti
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti

D.Sabonio dvigubas dublis svariai prisidėjo prie pergalės
Šiandien 07:07
Pergalę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) iškovojo Indianos „Pacers“ (8/8) ekipa, kuri namie 107:100 (23:32, 24:26, 24:23, 36:19) nukovė Detroito „Pistons“ (10/5).


Rezultatai

2017 lapkričio 17 d.
Barcelona Lassa 89:71 Valencia Basket Eurolyga
AX Armani 71:62 Brose Bamberg Eurolyga
Olympiacos 85:59 Crvena Zvezda Eurolyga
CSKA 93:95 Fenerbahce Eurolyga
Suns 116:142 Rockets NBA
Celtics 92:88 Golden State Warriors NBA
2017 lapkričio 16 d.
Real 89:57 Unicaja Eurolyga
Žalgiris 77:97 Baskonia Eurolyga
Anadolu Efes 81:82 Panathinaikos Eurolyga
Chimki 69:77 Maccabi TA Eurolyga
Knicks 106:101 Jazz NBA
Timberwolves 98:86 Spurs NBA
Heat 93:102 Wizards NBA
Grizzlies 113:116 Pacers NBA

Daugiau rezultatų

Naujienos

L.Dončičius tapo Eurolygos rekordininku L.Lekavičius užima aukštą poziciją
11.16 20:12

Lentelės

Pogrupis

Vieta Komanda Prg. Prl.
1 „Žalgiris“ 10 1
2 „Lietkabelis“ 10 1
3 „Neptūnas“ 7 3
4 „Lietuvos rytas“ 8 3
5 „Dzūkija“ 5 5
6 „Pieno žvaigždės“ 4 6
7 „Nevėžis“ 3 6
8 „Šiauliai“ 2 9
9 „Juventus“ 2 9
10 „Vytautas“ 1 9
Daugiau

Dienos citata

Charlesas Oakley :

Kietu žaidimu pasižymėdavęs 203 cm ūgio amerikietis sukritikavo dabartinius lygos krepšininkus.

Daugiau citatų

Daugiau naujienų

Mano krepsinis.net
Apklausa

Kaip Lietuvos rinktinei seksis pirmajame atrankos „lange“?

Balsuoti Archyvas