Naudingiausiai komandoje žaidęs A.Gudaitis nesulaikė Š.Jasikevičiaus kariaunos (9) FOTOGALERIJA

Sausio 26 d., 23:59
A.Gudaitis tęsia puikią atkarpą (Scanpix nuotr.)

Dar vieną pergalę Eurolygoje nuskynė Šarūno Jasikevičiaus treniruojama Barselonos „Barcelona“ (16/6), namie 85:81 (16:14, 28:19, 25:17, 16:31) parklupdydama Sankt Peterburgo „Zenit“ (13/7) klubą.

Viso mačo metu „Barcelona“ dominavo patikimos gynybos dėka. Po trijų kėlinių komandas skyrė net 19 taškų (69:50), tačiau „Zenit“ neketino sudėti rankų.

Rusijos ekipa į lemiamą šturmą kilo spurtu 16:4 bei atsidūrė koviniu atstumu (66:72). Šeimininkai į tai atsakė Brandono Davieso taškai ir Nikola Mirotičiaus tritaškiu, tačiau du greiti Andrejaus Zubkovo tritaškiai privertė Š.Jasikevičių prašyti minutės pertraukėlės likus žaisti 49 sekundes (81:74).

Artūras Gudaitis ir Nickas Calathesas tada apsikeitė netaikliais baudų metimais, o likusį laiką vykęs keitimasis pražangomis mačo baigties nepakeitė.

Dar vieną naudingą mačą „Zenit“ ekipoje sužaidė A.Gudaitis, nors metimai lietuviui ir nekrito. Aukštaūgis per 29 minutes pelnė 15 taškų (3/10 dvitaškių, 9/13 baudų metimų), atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, gavo ir atliko po 2 blokus, kartą pažeidė taisykles, išprovokavo 7 pražangas bei surinko 21 naudingumo balą.

Pagal pastarąjį rodiklį jis buvo nepranokstamas savo komandoje, o ir „Barcelona“ gretose po 21 naudingumo balą surinko tik N.Calathesas bei Kyle'as Kuricas.

Rungtynėms kartu su kroatu Sretenu Radovičiumi bei turku Eminu Mogulkocu teisėjavo ir lietuvis Gytis Vilius.

„Barcelona“ iškovojo jau penktąją pergalę paeiliui bei išlieka Eurolygos lyderiais, o „Zenit“ suklupo po dviejų pergalių bei iškart užleido trečiąją vietą Milano „AX Armani“ (14/7) klubui.

„Barcelona“: Brandonas Daviesas 18 (8/12 dvitaškių), Kyle‘as Kuricas 16 (3/3 tritaškių), Cory Higginsas (6 klaidos, 0/3 tritaškių) ir Nikola Mirotičius po 14, Nickas Calathesas 9 (7 atk. kam., 12 rez. perd.).

„Zenit“: Andrejus Zubkovas (5/6 tritaškių) ir Artūras Gudaitis (6 atk. kam., 3/10 dvitaškių) po 15, Kevinas Pangosas 13 (5 rez. perd.), Billy Baronas ir Mateušas Ponitka (8 atk. kam., 5 rez. perd.) po 10.