Moterų krepšinio legenda: apie pusiau mėgėjišką Lietuvos lygą, spaudimą J.Jocytei ir perdėtas ambicijas rinktinėje (6)

Vasario 18 d., 11:14
J.Štreimikytė-Virbickienė kalbėjo apie moterų krepšinio bėdas (Foto: V.Sodeika)
J.Štreimikytė-Virbickienė kalbėjo apie moterų krepšinio bėdas (Foto: V.Sodeika)
Gabrielė Miknevičiūtė

Krepsinis.net portale – antroji „MISsMATCH“ dalis su buvusia krepšininke, trenere Jurgita Štreimikyte-Virbickiene.

Ji kalbėjo apie dėmesį moterų krepšiniui, kurį ypač didelį jaučia talentingiausios šalies žaidėjos.

„Kiekviena karta turėjo savo gerų žaidėjų. Šiuo metu jos gauna labai daug viešo dėmesio: straipsniai, interviu. Niekas apie 16-metę Gintarę Petronytę tiek nekalbėjo, nors ji buvo pasaulio čempionate.

Ar dėmesio ne per daug? Mano nuomone, kartais su tuo dėmesio užkrauname atsakomybę vaikui ir nepagalvojame, kaip vaikui pasiseks tai pereiti. Sportas žiaurus – dabar tu įdomi todėl, kad esi jauna, turi talentą ir tau viskas prieš akis, bet ar tu gausi tą dėmesį po dvejų metų, jei taip nebus? Ar tu dėmesį panaudosi kaip trampliną į priekį, ar galvosi, kad viskas, užtenka, ko dar reikia? Kokią Justę mačiau pirmoje moterų rinktinėje ir dabar – du skirtingi žmonės. Įdomu, kiek ilgai ji virškins visą tą dėmesį“, – sakė ji.

REKLAMA

J.Štreimikytė-Virbickienė kalbėjo ir apie tai, kad dabartinė moterų lyga tampa pusiau mėgėjiška, o kartais sportininkai ima norėti pirma finansų, o tik po to rezultatų.

„Ar tapsi geresnis, jei tau pasiūlys tris kartus didesnį atlyginimą? Per dieną tapsi geresnis? Ne. Pirmiausia turiu tapti kažkuo, tada ateis atlygis, o ne norėti atlygio ir tik tada stengtis tapti „tuo“, – mano trenerė.

Legendinė krepšininkė, kalbėdama apie moterų rinktinės rezultatus, beda pirštu ir į pačias žaidėjas. Per daug emocinės įtampos ir ambicijų – tai įžvelgia ji.

„Man yra skaudu ir gaila, yra daug nereikalingo emocinio krūvio, kurio neturi būti rinktinėje. Dabar yra taip: federacija atsakinga už rezultatą, treneris atsakingas už rezultatą. Ne. Mes visi už tai atsakingi. Ant krūtinės užrašyta „Lietuva“, o ne LKF ar Šerniaus komanda.

Atsakingi visi – taip pat ir žaidėjos, kurios atvažiuoja ir neatvažiuoja. Žaisti rinktinėje nėra privilegija, tai yra garbė ir atsakomybė. Aš turiu atvažiuoti ir padaryti geriausią. Manau, kad rinktinėje neturi būti ambicijų“, – kalbėjo ji. 

REKLAMA

„MISsMATCH“ antra dalis:

00:00 – dėmesys moterų krepšiniui ir Justei Jocyte

06:20 – mergaičių išvykimas į užsienio sistemas

09:40 – ko reikia žaisti moterų Eurolygoje

18:30 – moterų rinktinės rezultatai

34:30 – žaidimas Kalmanovičiaus klube ir laimėta moterų Eurolyga  

Pirmoji dalis:

„Ilgoji pertrauka“: išsamiai apie Eurolygą – įdomiausi naujokai, kas gali iššauti, Šaro (ne)lemiamas sezonas, prognozės ir „Žalgirio“ perspektyvos


6 komentarai
Naujausi komentarai (6)
Geriausiai ivertinti (6)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti