M.Žukauskas: apie „Šiaulių“ finansinę padėtį, skolinamus žaidėjus ir K.Žemaičio ateitį komandoje (1) interviu

Rugsėjo 19 d., 12:53
M.Žukauskas teigia, kad K.Žemaitis turėtų likti komandoje
M.Žukauskas teigia, kad K.Žemaitis turėtų likti komandoje
Šaltinis: BC Šiauliai

Prieš naujojo 2017/18 metų „Šiaulių“ komandos sezono startą GeltonaJuoda.lt komanda pakalbino komandos direktorių Mindaugą Žukauską, kuris pasidalino mintimis apie vasaros darbus, klubo finansinę būklę ir ateities planus.

– Mindaugai, dar nesibaigus praėjusiam sezonui turėjote kaip niekada daug darbo. Ar vasarą radote laiko atostogoms?

– Atostogų šiais metais beveik neturėjau. Galbūt keletą savaitgalių pavyko pabėgti nuo reikalų apie krepšinį, bet ir tuomet visada mintys sukosi apie „Šiaulius“, pasiruošimą kitam sezonui. Vyko įtemptas darbas formuojant komandą, sutarčių sudarymas, rėmėjų paieškos ir dar daug mažai matomų, bet labai svarbių darbų. Žinoma, darbas vardan krepšinio mane visada „veža“.

REKLAMA

– Kaip įvertintumėte vasaros darbus? Ar pavyko viskas, ką planavote?

– Daugelį darbų pasisekė nuveikti ir jau dabar turime apčiuopiamą rezultatą ir tai džiugina. Darbai tebevyksta esamuoju laiku, kiekvieną minutę. Tai, ko dar nepavyko įgyvendinti, bus padaryta artimoje ateityje. Savęs nemėgstu vertinti, tegul mūsų darbus vertina žmonės.

– Ar pavyko stabilizuoti klubo finansinę padėtį?

– Finansinė klubo padėtis stabilizuota. Seną skolų naštą prisiėmėme sau, skolų grafikai išdėlioti, jas planuojame padengti per kelis metus. Džiugu, kad Šiaulių miesto savivaldybė pakeitė požiūrį į krepšinio svarbą miesto ir regiono gyvenimui bei yra pasiruošusi stipriau padėti vystyti šią sporto šaką mūsų regione.

– Gal išskirtumėte ir pristatytumėte naujus „Šiaulių“ komandos rėmėjus?

– Rėmėjų kiekvieną dieną daugėja. Jeigu šiandien kažką įvardinčiau, tai tas, kuris parems rytoj, bus nepaminėtas. Visi rėmėjai kartu bus pristatyti kiek vėliau.

– Kaip sekėsi 2017/18 m. „Šiaulių“ komandos abonementų prekyba?

REKLAMA

– Abonementų prekyba vyksta labai gerai. Per pirmą prekybos savaitę buvo parduota daugiau abonementų nei pernai, o dabar, likus nepilnai savaitei iki pirmųjų LKL rungtynių, jų parduota dvigubai daugiau nei pernai. Žmonės mato mūsų darbus ir pasitiki, todėl stengsimės jų nenuvilti.

– Ar pavyko išspręsti eilę metų besitesinčią atributikos nebuvimo problemą? Ar gerbėjai galės jos įsigyti prieš artėjantį sezoną?

– Atributika bus pardavinėjama nuo pirmųjų rungtynių. Įvairios atributikos atsiras vis daugiau, ko niekada nebuvo. Ruošiame tam vietas, kur ją bus galima įsigyti. Artimiausiu metu atributiką bus galima įsigyti ir internetu.

– Ar pavyko suformuoti klubo administraciją?

– Administracija formuojasi ir formuosis toliau. Kol kas labai daug žmonių dirba visuomeniniais pagrindais. Kiekvienas padeda, kiek gali savo srityje. Ieškome žmonių, kurie nėra abejingi krepšiniui ir mūsų klubui, gali skirti savo laiką bendram tikslui pasiekti ir prisidėti prie komandos tobulėjimo.

– Komandoje matome ir 3 naujus jaunus veidus: Aurimą, Juliją ir Mantą. Kokios pagalbos tikitės iš jų?

REKLAMA

– Komandoje matome ne tik 3 naujus veidus. Jų yra daugiau. Tai – fizinio pasirengimo treneris Andrius Norkus, trenerio asistentas – Robertas Stankevičius, kineziterapeutai – Aurimas, Julija ir Mantas. Turime tikrai profesionalius naujus narius, dirbančius mūsų kolektyve.

– Kodėl gerbėjai turėtų lankytis arenoje ir palaikyti komandą? Ko jie gali tikėtis kiekvienose rungtynėse?

– Žiūrovai turėtų lankytis arenoje dėl to, kad komanda demonstruos akiai gražų ir patrauklų krepšinį. Visi esantys aikštelėje dalyviai atiduos visas jėgas ir širdį už mūsų komandos sėkmę. Arenoje bus kuriama krepšinio šventė ir emocijos visiems – dideliems ir mažiems. Aikštelėje ir už aikštelės ribų, rungtynių metu, pertraukėlių metu. Žaidimai žiūrovams, loterijos, įvairios socialinės akcijos ir pristatymai. Ne veltui pasirinkome naują šio sezono devizą – „mes grįžtame“. Į komandą grįžo visų gerbiamas treneris Antanas Sireika, abonementų prekyba parodė, kad sirgaliai grįžta į areną, komandoje vėl matysime šiauliečių, mūsų krašto krepšininkų. Tai mūsų klubui labai svarbu, tikimės, jog į mūsų miestą sugrįš ir pergalės.

Į „Šiaulių“ komandą sugrįžęs vyr. treneris Antanas Sireika optimistiškai žiūri į ateitį bei papasakojo apie pasiruošimą naujam sezonui, legionierių adaptaciją bei žaidėjų entuziazmą.

REKLAMA

– Treneri, kaip įvertintumėte pasiruošimo etapą 2017/18 m. sezonui?

– Pasiruošimas vyko labai gerai, viskas kaip suplanuota. Tik du Universiados čempionai (I.Vaitkus ir E.Šaulys) prisijungė vėliau. Taip pat, mažokai turėjome draugiškų rungtynių.

– Kaip kol kas vertinate trijų legionierių adaptaciją prie europietiško krepšinio?

– Pirmi metai Europoje amerikiečiams dažniausiai būna sudėtingi. Dedame daug pastangų, kad kuo greičiau jiems pavyktų perprasti komandinį krepšinį, žinodami, kad reikia ir neužgožti, o atskleisti jų individualias savybes. Kaip greitai pavyks, parodys ateitis. Jie yra neišpuikę, o paprasti vaikinai, norintys žaisti ir tobulėti. Kol kas matau jų didelį norą ir darbštumą, vadinasi, sulauksime ir rezultatų.

– Su komanda sutartis turi daugiau nei 12 žaidėjų. Kuriuos iš jų planuojate skolinti kitoms komandoms?

– Tobulėjimo kelias yra paprastas: gauti teisingas žinias, labai daug dirbti ir turėti šansą darbo rezultatui parodyti gyvai, t.y. žaisti. Todėl manau, kad užimti 11–14 vietą komandoje nėra teisingas kelias. Norime, kad mūsų jauni žaidėjai dirbtu kartu treniruotėse, bet žaidybinio laiko gautų NKL komandose. Pagal galiojančias taisykles jauni žaidėjai gali turėti dvigubas licencijas, – žaisti ir LKL, ir NKL. Bendraujame su Joniškio, Mažeikių, Tauragės komandomis. Kuriuos žaidėjus skolinsime – nuspręsime po kelių dienų.

REKLAMA

– Koki įspūdį palieka su komanda besitreniruojantis ir kontrakto siekiantis K.Žemaitis?

– K. Žemaitis yra gerai besiorientuojantis įžaidėjas, galintis ir pataikyti, ir prasiveržti. Jis turėtų likti komandoje.

– Ar penkerių draugiškų rungtynių užteko pasiruošimo cikle?

– Norėjosi daugiau, nes turime daug žaidėjų, todėl norisi daug ką išbandyti, bet šiemet nelengva buvo rasti varžovų.

– Kokios stipriosios komandos puses išryškėjo per pasiruošimą ir kas labiausiai neramina?

– Labai daug energijos, entuziazmo, darbštumo, bet norėtųsi geresnio krepšinio „skaitymo“, individualaus meistriškumo ir patirties, bet niekas negimė žvaigžde – ja reikia tapti!

– Turite kaip niekada daug asistentų. Ar jiems numatytos konkrečios užduotys ruošiantis rungtynėms ar jų metu?

– Turime daug jaunų „mokinių“, tad turime paruošę ir daugiau „mokytojų“. Reikia ne tik strateguoti, bet ir mokyti krepšinio paslapčių. Man labai malonu, kad yra žmonių, norinčių padėti komandai net be atlygio. Šiaulių bendruomenės meilė komandai parodo jos reikalingumą miestui, jo prestižui ir žinomumui.

REKLAMA

– Kaip įvertintumėte kitų komandų vasaros darbus?

– Lietuvos krepšinio lyga stiprėja. Kai kuriose komandose įvyko dideli organizaciniai pokyčiai, tad komandų sudėtys bus pasikeitę iš pagrindų. Padidėjo legionierių skaičius, kas rodo meistriškumo ir kokybės pokyčius.

– Kodėl gerbėjai turėtų lankytis arenoje ir palaikyti komandą? Ko jie gali tikėtis kiekvienose rungtynėse?

– Savo vyrus dažnai vadinu aktoriais, gladiatoriais, kovotojais. Sakau, kad mes žaidžiame ne sau. Mes turime sukurti linksmus spektaklius, dramas, kovoje rodyti žmonėms, kad jų galimybės yra beribės. Krepšinį kursime nenuobodų, rezultatyvų, greitą ir emocingą – toki, kad sukeltų žmonėms džiaugsmą ir grožį, pasididžiavimą ir orumą. Žinau, kad žmonės supranta kada žaidėjai atiduoda širdis, kovoja iki paskutinio prakaito lašo ir kada simuliuoja. Manau žiūrovai galės mėgautis gražia ir garbinga kova. Rungtynėse bus galima įsigyti klubo atributikos, žiūrovai po jų galės 10 min. bendrauti arenoje su žaidėjais ir treneriais (susirinkti parašus, fotografuotis, pasisveikinti, pakalbinti).


Gairės: lkl, Šiauliai, Žukauskas
1 komentarai
Naujausi komentarai (1)
Geriausiai ivertinti (1)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti

D.Sabonio efektingas žaidimas pergalės iškovoti nepadėjo FOTOGALERIJA video
Šiandien 07:40
Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) Domanto Sabonio atstovaujama Indianos „Pacers“ (16/13) namuose 98:104 (19:27, 35:25, 20:34, 24:18) turėjo pripažinti Detroito „Pistons“ (16/13) pranašumą.


Naujienos

Vakar 16:03

Rezultatai

2017 gruodžio 15 d.
Valencia Basket 82:86 Crvena Zvezda Eurolyga
Panathinaikos 80:72 AX Armani Eurolyga
CSKA 101:86 Maccabi TA Eurolyga
Anadolu Efes 81:82 Baskonia Eurolyga
Golden State Warriors 112:97 Mavericks NBA
Timberwolves 119:96 Kings NBA
Cavaliers 121:112 Lakers NBA
Hawks 91:105 Pistons NBA
Nets 104:111 Knicks NBA
2017 gruodžio 14 d.
Real 87:75 Barcelona Lassa Eurolyga
Brose Bamberg 67:65 Olympiacos Eurolyga
Unicaja 93:84 Chimki Eurolyga
Fenerbahče 89:90 Žalgiris Eurolyga
Rockets 108:96 Hornets NBA

Daugiau rezultatų

Lentelės

Pogrupis

Vieta Komanda Prg. Prl.
1 „Žalgiris“ 12 2
2 „Neptūnas“ 11 3
3 „Lietkabelis“ 10 4
4 „Lietuvos rytas“ 10 4
5 „Pieno žvaigždės“ 6 8
6 „Dzūkija“ 5 9
6 „Juventus“ 4 10
8 „Vytautas“ 4 9
9 „Šiauliai“ 3 10
10 „Nevėžis“ 3 10
Daugiau

Dienos citata

Charlesas Oakley :

Kietu žaidimu pasižymėdavęs 203 cm ūgio amerikietis sukritikavo dabartinius lygos krepšininkus.

Daugiau citatų

Daugiau naujienų

Mano krepsinis.net
Apklausa

Kaip manote, kur pasuks M.Kuzminsko karjera?

Balsuoti Archyvas