M.Blaževičiaus persikėlimas į Kauną: suprantami tiek žaidėjo, tiek klubo argumentai (55) apklausa

Birželio 30 d., 10:20
M.Blaževičius keliasi į Kauną (www.zalgiris.lt nuotr.)
M.Blaževičius keliasi į Kauną (www.zalgiris.lt nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Pirmadienį oficialiai buvo paskelbta apie tai, apie ką krepšinio užkulisiuose buvo kalbama jau senokai – Marekas Blaževičius susitarė su Kauno „Žalgiriu“.

18-metis 207 cm ūgio vilnietis į „Žalgirį“ buvo viliojamas dar tuomet, kai neturėjo profesionalaus kontrakto, bet aukštaūgis norėjo baigti gimnaziją, ką buvo pažadėjęs savo mamai. Galiausiai, daug pastangų ir noro įsigyti centrą parodę „Žalgirio“ vadovai sulaukė dienos, kai atletas raitė parašą ant kontrakto.

Krepsinis.net žiniomis, M.Blaževičius labai domino ir Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ klubą, kuris taip pat buvo pasiruošęs mokėti 120 tūkstančių eurų išpirką ir derybos buvo arti finišo tiesiosios, tačiau pokalbis su Šarūnu Jasikevičiumi ir Robertu Javtoku pakeitė žaidėjo nuomonę, apie ką jis prisipažino pirmajame interviu „Žalgirio TV“.

REKLAMA

M.Blaževičiaus persikėlimą į antrą pagal dydį šalies miestą pradėkime nagrinėti nuo to, kodėl „Žalgiris“, išgyvenantis biudžeto mažėjimą, ryžosi mokėti solidžią išpirką. Vienas iš pirmų argumentų – kauniečiai tikisi, kad kitąmet M.Blaževičius bus pašauktas Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų biržoje, o tada kvepėtų 600 tūkst. eurų išpirka.

Kol kas centras nėra 60 žaidėjų sąrašuose, kurie kitąmet gali sulaukti kvietimo, bet M.Blaževičius tikisi, jog per artėjantį sezoną padarys proveržį ir sulauks savo šanso. Filme „Projektas Marekas“ jis sakė, kad nori tapti „Top 15“ šaukimu, bet šis tikslas šiuo metu atrodo pernelyg ambicingas ir būtų labai geras pasiekimas, jeigu lietuvis sulauktų šaukimo pirmajame rate.

Šiuo metu tokio tipo vidurio puolėjai kaip M.Blaževičius nėra NBA itin paklausūs, bet aukštaūgis žino savo trūkumus ir šią vasarą itin daug dėmesio treniruotėse skiria savo metimui iš tolimesnių distancijų. Jeigu lietuvis pradėtų pataikyti tokius metimus, tai jam pridėtų daug šansų sulaukti šaukimo.

REKLAMA

„Synergy“ duomenimis, praėjusiame Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) sezone M.Blaževičius atliko vos 3 metimus iš vidutinio nuotolio ar tritaškio ir pelnė 3 taškus – visi jie yra po pataikymo iš perimetro paskutinėmis sekundėmis dvikovoje su Kėdainių „Nevėžiu“. Akivaizdu, kad tie 3 bandymai per 261 žaidimo minutę byloja, kad M.Blaževičiaus užduotys Dainiaus Adomaičio schemose buvo visiškai kitokios – daug žaidimo „du prieš du“ bei žaidimo nugara. Kitaip ir negalėjo būti, nes tas M.Blaževičiaus metimas buvo nestabilus.

Nuo pat ankstyvos sezono pabaigos M.Blaževičius pluša treniruotėse su Artūru Javtoku, kur jis yra ruošiamas fiziškai, o krepšinio aikštelėje atlieka daug metimų. „Instagram“ ne kartą dalinosi savo metimų iš tritaškio zonos serijomis, kur tikslą pasiekdavo apie 70 proc. šūvių. „Žalgiriui“ belieka tikėtis, kad M.Blaževičius per pusmetį bus gerokai pagerinęs metimą ir galės būti sunkiau nuspėjamas.

Jeigu M.Blaževičiui nepavyks sulaukti kvietimo NBA biržoje, „Žalgiris“ savo gretose turės talentingą žaidėją, iš kurio galima nulipdyti itin solidų Eurolygos lygio vidurio puolėją, kurį vėliau taip pat bus galima perleisti už pinigus kitai Eurolygos ekipai. Toks žaidėjų pardavinėjimo modelis Kauno klube pastaraisiais metais veikia itin gerai, o „penkti numeriai“ visada laiko aukštą kainą bei turi didelę paklausą.

REKLAMA

Kaip vertinate M.Blaževičiaus persikėlimą į Kauną?
 • Žaidėjas priėmė teisingą sprendimą
  65% (3067 balsai)
 • Centrui būtų buvę geriau likti dar sezoną Vilniuje
  22% (1046 balsai)
 • „Žalgiris“ suklydo įsigydamas M.Blaževičių
  4% (198 balsai)
 • Daugiausiai iš šios situacijos išlošė „Rytas“
  9% (426 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

REKLAMA

Nereikia pamiršti, kad „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas kitąmet baigs karjerą, Artūras Milaknis taip pat skaičiuoja paskutinius sezonus, o Edgaras Ulanovas, Marius Grigonis ar Lukas Lekavičius gali persikelti į turtingesnes Eurolygos ekipas. Tokiais atvejais „Žalgiriui“ labai reikės vietinių žaidėjų, o komandoje turėti talentingus M.Blaževičių bei Roką Jokubaitį būtų labai gerai.

Verta pažymėti, kad abu minėti jaunuoliai yra tie žmonės, kurie ateityje turi charizmos ir gali tapti tais „Žalgirio“ veidais, prie kurių pirmiausia skubės žurnalistai po rungtynių, kaip kad dabar yra M.Grigonis ar E.Ulanovas.

„Žalgiris“ iš Milano „AX Armani“ ekipos gaus išpirką už Zachą LeDay‘ų ir ją galės investuoti į M.Blaževičiaus įsigijimą. Jeigu centras ir netaps tuo žaidėju, kurį išpirks kiti klubai, jis tikrai vertas rizikos, kadangi Lietuvoje tokio kalibro talentai nesimėto ir juos reikia griebti, jeigu tik tam yra galimybė.

Daug diskusijų sukėlė klausimas, ar M.Blaževičius pasielgė teisingai, kai „Ryto“ pagrindinio centro vietą iškeitė į konkurenciją dėl minučių su Martinu Gebenu „Žalgiryje“. Šioje situacijoje yra „už“ į abi puses.

Žinoma, kad likęs sostinėje M.Blaževičius FIBA Čempionų lygoje rungtyniautų labai daug minučių ir ten galėtų parodyti solidžią statistiką bei taip pasirodyti NBA skautams. Jeigu stipriausios pasaulio lygos svajonė ir neišsipildytų, jis kitąmet būtų tapęs laisvuoju agentu ir galėtų keliauti kad ir į tą patį „Žalgirį“.

REKLAMA

Dabar perėjęs į „Žalgirį“ M.Blaževičius eliminuoja netikėtumo faktorių, kuris buvo įmanomas pasilikimo „Ryte“ atveju. Jeigu centras patirtų traumą arba sezoną jauktų koronavirusas, jis turi garantuotą kontraktą dar bent jau 2 sezonams. Trejų metų sutartis rodo, kad centras yra klubo ateities planuose, o tai reiškia, jog savo šanso anksčiau ar vėliau tikrai sulauksi. Juolab, kad ta konkurencija su M.Gebenu neturėtų būti tokia gąsdinanti. Taip, centras atkarpomis Eurolygoje atrodė neblogai, bet jeigu M.Blaževičius nori kelti sparnus į NBA, jis turi nukonkuruoti M.Gebeną, o pasitikėjimo savo jėgomis jaunuolis tikrai turi pakankamai. Gaila, kad negalime stebėti „Žalgirio“ treniruočių, kur tikrai bus įdomi mikrodvikova tarp šių vidurio puolėjų.

Dar vienas svarbus aspektas – į NBA lengviau pakilti iš Eurolygos atsarginio nei FIBA Čempionų lygos startinio penketuko. Ypatingai, jeigu tavo komanda yra turnyro vidutiniokė. Apskritai statistika nėra tas dalykas, į kurį NBA skautai kreipia dėmesį – jie atvyksta pažiūrėti į žaidėjų sugebėjimus, elgesį ant parketo ir suolelio, kūno kalbą, emocijas bei rodomas pastangas. Jeigu M.Blaževičius bus įdomus NBA skautams, tai jiems pakaks ir 10 minučių šio žaidėjo pasirodymo Eurolygoje arba 20 minučių LKL kovose.

REKLAMA

Daug kalbama ir apie tai, kaip „Žalgirio“ sirgaliai sutiks žaidėją, kuris jiems dar prabėgusiame sezone siuntė į tribūną oro bučinį, nes norėjo užstoti Ąžuolą Tubelį, pagarsėjusį vaizdo įrašu, kuriame mindo „Žalgirio“ logotipą senojo treniruočių centro rūbinėje. Turbūt neigiamos reakcijos neturėtų būti, kadangi sirgaliai yra atsidavę klubui ir turi tikėti šio sprendimais. Jeigu „Žalgiris“ nusprendžia įsigyti M.Blaževičių, reiškia tiki šiuo žaidėju ir jam tikrai reikės Kauno publikos palaikymo. Jeigu vilnietis rodys didelį atsidavimą aikštelėje, jis netrukus užkariauti aistruolių širdis, už ką centrą taip mylėjo „B Tribūnos“ vyrukai. Beje, kai šie feisbuke pasidalino M.Blaževičiaus nuotrauka, kurioje jis vaizduojamas kaip klounas, naujasis žalgirietis besijuokiančiu veideliu sureagavo į tą įrašą.

Įsigydamas M.Blaževičių „Žalgiris“ rinkoje atliko dar vieną logišką ėjimą, koks buvo Tomo Dimšos sugrįžimas į Kauną. Tik šįkart padaryta investicija, kuri gali atnešti dar didesnius pinigus arba tiesiog galima išugdyti lietuvį, kuris duos naudos Eurolygoje. Tuo tarpu „Ryto“ piniginėje atsilaisvina apie 260 tūkst. eurų: atkeliaus 120 tūkst. eurų išpirka bei 140 tūkst. eurų, kuriuos M.Blaževičius būtų uždirbęs „Ryte“. Žinoma, kad vilniečiams jauno žaidėjo praradimas yra skaudus, bet šioje situacijoje buvo išpešta maksimaliai daug – gauta išpirką už atletą, kuris kitąmet būtų išvykęs netrukdomai.

REKLAMA

Nors savo pirmajame interviu M.Blaževičius kalbėjo apie tai, kad jį papirko Š.Jasikevičiaus paprastumas ir parodytas dėmesys, didelė tikimybė, jog šie vyrai „Žalgiryje“ kartu nedirbs kitą sezoną, kadangi specialistas yra arti persikėlimo į Stambulo „Fenerbahče“. Vis dėlto M.Blaževičiui galimo Šaro išvykimo baimintis tikrai nereikėtų, kadangi jis savo minutes LKL tikrai gaus, o Eurolygoje išsikovoti vaidmenį gali būti dar daugiau šansų, kadangi M.Gebenas prieš naują strategą neturės užsidirbęs kažkokių kreditų taškų.

3:0 – kol kas toks rezultatas šią vasarą tarp „Žalgirio“ atvykusių ir išvykusių žaidėjų. Šią savaitę turėtų paaiškėti dėl Z.LeDay‘aus ir Š.Jasikevičiaus ateities, galbūt klubai suskubs perpirkti ir L.Lekavičių ar M.Grigonį arba kontraktą pasirašys E.Ulanovas. „Žalgirio“ gerbėjų laukia įdomios ir įtemptos dienos.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


55 komentarai
Naujausi komentarai (55)
Geriausiai ivertinti (55)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti