LKL lyderių dvikovą laimėjo visas rungtynes pirmavęs „Žalgiris“ (75) FOTOGALERIJA

Sausio 8 d., 16:00
P.Jankūnas vedė savo komandą į pergalę (Žygimantas Gedvila, Fotodiena.lt)
Šaltinis: Lietkabelis

Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino“ LKL) lyderių dvikovoje Kauno „Žalgiris“ (17/1) namuose 76:65 (15:11, 20:16, 21:21, 20:17) užtikrintai nugalėjo Panevėžio „Lietkabelio“ (14/4) komandą.

Nervingai prasidėjusiose rungtynėse sužaidus 5 minutes rezultatas buvo lygus – 5:5. Po reklaminės minutės pertraukėlės jau „Žalgiris“ sužaidė sėkmingą atkarpą, kuri leido atitrūkti – 12:5. Čia pat Kazys Maksvytis sukvietė pasitarimą ir jis davė vaisius – „Lietkabelis“ pelnė 6 taškus be atsako – 11:12. Kėlinys svečiams baigėsi nemaloniai: Kšištofas Lavrinovičius gavo ketvirtą asmeninę pražangą, o deficitas tik padidėjo – 11:15.

Antrajame ketvirtyje panevėžiečiams sunkiai sekėsi įveikti šalies čempionų gynybą. Patys žalgiriečiai puolime ėmė rungtyniauti sėkmingiau, todėl susikrovė 9 taškų pranašumą – 27:18. Nors „Lietkabelis“ buvo priartėjęs (22:29), 19-ąją minutę „Žalgiris“ vis dėlto pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 32:22. Benas Madgenas paskutinę sekundę pataikė tritaškį ir ekipos ilsėtis išėjo esant 8 taškų skirtumui – 27:35.

Po didžiosios pertraukos prabėgus 2,5 minutės šeimininkai vėl pirmavo 11 taškų – 42:31. „Lietkabelis“ neketino paleisti varžovų į priekį ir kelios sėkmingos atakos leido gerokai apkarpyti atsilikimą – 38:44. Žalgiriečiai sustabdė įsibėgėjusius panevėžiečius ir prasidėjus paskutinei minutei skirtumas šoktelėjo iki rekordinės žymos – 13 taškų – 56:43. K.Maksvyčio minutės pertraukėlė ir vėl buvo naudinga, nes po jos Gintaras Leonavičius pataikė tritaškį, Žygimantas Janavičius sumetė baudas ir prieš lemiamą kėlinį vėl komandas skyrė 8 taškai – 48:56.

Ketvirtajame kėlinyje per pirmąsias 2 minutes „Žalgiris“ nepasižymėjo, bet visiškai to išnaudoti „Lietkabelis“ nesugebėjo – 50:56. Kauniečiai atkuto pelnydami 5 taškus paeiliui – 61:50. Šeimininkai netrukus savo pranašumą padidino dar labiau – 67:52. Per likusį laiką panevėžiečiams atkurti intrigos nepavyko.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 15, Brockas Motumas 10, Leo Westermannas 9 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), Edgaras Ulanovas 8 (6 atk. kam.).

„Lietkabelis“: Simas Galdikas 15 (5 atk. kam.), Benas Madgenas 13, Žygimantas Janavičius 10, Donatas Tarolis 9.