LKL įvertino lemiamą arbitrų sprendimą Kaune – prieš Dž.Gagičių prasižengta nebuvo (33)

Gegužės 15 d., 16:02
Dž.Gagičius nepataikė be L.Lekavičiaus pražangos (LKL nuotr.)
Dž.Gagičius nepataikė be L.Lekavičiaus pražangos (LKL nuotr.)
Šaltinis: LKL

Šeštadienį vykusioje „Betsafe-LKL“ čempionato pusfinalio dvikovoje tarp Kauno „Žalgirio“ ir Panevėžio „Lietkabelio“, rungtynių pabaigoje teisėjui neužfiksavus pražangos prieš krepšį atakuojantį „Lietkabelio“ žaidėją Džordže Gagičių, kilo diskusijos, ar toks teisėjų sprendimas buvo teisingas.

Lietuvos krepšinio lyga kartu su LKL teisėjų ekspertais siekdama šviesti krepšinio visuomenę ir atidžiau sekti arbitrų darbą, pateikia LKL ekspertų komentarus.

Lukas Lekavičius, gindamasis prieš puolantį su kamuoliu Dž.Gagičių, spėja užimti legalią gynybinę poziciją (abi kojos ant grindų), prieš puolėjui pašokant į orą metimui. Kontaktas kūnu įvyksta už pusapskritimio ribų, bet jis praslystantis, be to L.Lekavičius traukiasi atgal, todėl pražangos nei puolėjui, nei gynėjui nėra.

Oficialiose FIBA krepšinio taisyklėse, 33.4 punkte sakoma, kad ginantis prieš žaidėją, valdantį kamuolį, laiko ir atstumo sąvokos negalioja. T.y. žaidėjas su kamuoliu turi tikėtis artimos gynybos ir sugebėti sustoti ar pakeisti kryptį iki susidūrimo su legalią gynybos padėtį užsiėmusiu varžovu net ir tada, kai varžovas tą padaro likus sekundės daliai iki kontakto.


Gairės: kauno Žalgiris
33 komentarai
Naujausi komentarai (33)
Geriausiai ivertinti (33)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
BRUŽAS IR PULKOVSKIS