Lietuvos rinktinės pažymiai: R.Jokubaičio dešimtukas ir atsitiesęs M.Grigonis (4)

liepos 2 d., 08:18
R.Jokubaitis gavo aukščiausią įvertinimą  (BNS nuotr.)
R.Jokubaitis gavo aukščiausią įvertinimą (BNS nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Lietuvos krepšinio rinktinė antrosiose olimpinės atrankos grupės rungtynėse užtikrintai 96:57 įveikė Pietų Korėjos krepšininkus ir žengė į pusfinalį, kur jų jau lauks akistata su Lenkija.

Portalas Krepsinis.net apžvelgė individualų Lietuvos rinktinės žaidėjų pasirodymą šiame susitikime ir įvertino jį pažymiais.

#5 Mantas Kalnietis (17 min., 0 tšk., 2 atk. kam., 9 rez. per., 4 kld., 3 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

Jau antrosiose iš eilės rungtynėse kapitonui šiek tiek sunkiai sekasi rungtynes pradėti startiniame penkete. Jo žaidimą pirmosiomis minutėmis lydėjo klaidos ir neužtikrinti sprendimai. Vis tik antroje rungtynių dalyje jau pamatėme gerokai solidesnę įžaidėjo versiją. Puikus M.Kalniečio aikštės matymas ir žaidimo skaitymas realizavosi į net 9 atliktus rezultatyvius perdavimus. Keista tik tai, kad veteranas nors ir atakavo krepšį 4 sykius, tačiau liko vieninteliu lietuviu taip ir nepasižymėjusiu taškais.

REKLAMA

Sabonis Sabonis

#11 Domantas Sabonis (23 min., 9 tšk., 10 atk. kam., 2 rez. per., 1 kld., 1 per. kam., 16 naud. bal.). Įvertinimas – 8.

Mačą viena iš ryškiausių Lietuvos rinktinės žvaigždžių pradėjo „ketvirtojo numerio“ pozicijoje ir nors kalnų joje nenuvertė, tačiau šis Dariaus Maskoliūno bandymas jau buvo kiek sėkmingesnis nei rungtynėse su Venesuela. D.Saboniui pritrūko vos vieno taško iki dvigubo dublio ir jo skaičiai atrodo gražiai, tačiau kartais susidaro įspūdis, kad jo potencialas puolime taip iki galo vis dar ir nėra išnaudojamas. Bandymai atakuoti iš bent kiek toliau dažniausiai baigiasi netiksliais metimais, tad viską tenka rinktis iš artimos distancijos. Gynyboje lietuvis porą kartų „1 prieš 1“ nusileido Gunui Ra, kuris pirmoje susitikimo dalyje darė per daug problemų Lietuvos gynybai.

#13 Rokas Jokubaitis (16 min., 13 tšk., 3 atk. kam., 5 rez. per., 1 kld., 16 naud. bal.). Įvertinimas – 10.

REKLAMA

Nuo suolo pakilęs R.Jokubaitis ir vėl įnešė ne tik energijos į Lietuvos rinktinės žaidimą, bet ir solidumo bei ramybės. Gerai skirstomi perdavimai, laiku atliekami metimai ir puikus vadovavimas komandai lydėjo jaunąjį gynėją visų rungtynių metu. Taip užtikrintai rungtyniaujantis R.Jokubaitis prieš svarbiausias olimpinės atrankos kovas suteikia išties daug optimizmo. Kaip vyšnaitės ant torto pritrūko tik, jog bent vienas iš dviejų paskutiniųjų tolimų jo metimų būtų pasiekęs tikslą.

#17 Jonas Valančiūnas (17 min., 15 tšk., 13 atk. kam., 3 blk., 28 naud. bal.). Įvertinimas – 9.

Puolime aukštaūgis vėl buvo tiesiog nesulaikoma jėga po krepšiais ir tiesiog dominavo baudos aikštėje. Vos per 17 minučių užfiksuotas solidus dvigubas dublis tai tik puikiai patvirtina. Vis tik iki dešimtuko centrui ir šį kartą šiek tiek pritrūko. Jeigu pirmajame susitikime centras dažnai buvo atakuojamas „2 prieš 2“ situacijose, tai šio mačo pirmoje dalyje G.Ra keliskart lietuvį įveikė tiesiog „1 prieš 1“. Džiugu buvo matyti, kad antroje rungtynių pusėje J.Valančiūnas buvo dėl to pyktelėjęs ir jau gerokai užtikrinčiau tvarkėsi su varžovų centru.

Kuzminskas Kuzminskas

REKLAMA

#19 Mindaugas Kuzminskas (15 min., 2 tšk., 3 atk. kam., 3 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

Rungtynes Lietuvos rinktinės puolėjas pradėjo aktyviai ir iškart išprovokavo varžovo pražangą bei pelnė pirmuosius komandos taškus. Vėliau visi bandymai pasižymėti buvo nesėkmingi, nors prieš tiesioginius oponentus M.Kuzminskas ir turėjo nemažai pranašumų. Kol kas gerą sezoną Krasnodare turėjęs lietuvis šiek tiek krinta iš konteksto ir reikia tikėtis, kad jo kur kas solidesnį žaidimą išvysime jau svarbiausiose šios atrankos kovose.

#21 Gytis Masiulis (10 min., 6 tšk., 6 atk. kam., 2 per. kam., 11 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

Nors galima teigti, kad savo darbą G.Masiulis atliko jau tada, kai rungtynių likimas buvo aiškus, tačiau aukštaūgis gautas minutes išnaudojo sėkmingai. Jaunuolis gerai įsiliejo į žaidimą ir tryško teigiama energija, kuri pavirto į 3 atkovotus kamuolius puolime ir 2 perimtus gynyboje. Vis tik žaidžiant vidurio puolėjo pozicijoje G.Masiuliui dar trūksta fizinės jėgos ir užčiuopęs savąjį pranašumą šioje situacija G.Ra tuo pasinaudojo.

#22 Eimantas Bendžius (12 min., 8 tšk., 1 rez. per., 1 per. kam., 10 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

REKLAMA

Savąsias minutes puolėjas išnaudojo išties produktyviai ir pataikė visus metimus – abu dvitaškius bei po tritaškį ir baudos metimą. Gynyboje E.Bendžius taip pat turėjo porą gerų epizodų, kai laiku ir vietoje kyštelėjo ranką, taip prisidėdamas prie perimto kamuolio ar pristabdytos varžovų atakos. Pietų Korėja galbūt nebuvo tas varžovas, prieš kurį būtų itin reikalingas E.Bendžiaus gebėjimas išplėsti lietuvių puolimą, tačiau ateityje jo metimų iš distancijos gali labai prireikti.

Giedraitis Giedraitis

#31 Rokas Giedraitis (25 min., 7 tšk., 3 atk. kam., 2 rez. per., 3 kld.,, 2 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

Tai, kad net 39 taškų skirtumu laimėjusi Lietuvos rinktinė dar turi rezervų mums patvirtina R.Giedraičio pataikymo procentas. Snaiperis realizavo vos 1 tritaškį iš 6 (17 proc.), o visa komanda metė taip pat gan kukliu 30 proc. tikslumu. Taip pat krepšininkas porą kartų suklydo lygiose vietose ir tokių klaidų ateityje bus būtina išvengti. Nepaisant šio broko, Vitorijos „Baskonia“ gretose žaidžiantis lietuvis atrodo atradęs savo vietą komandoje ir belieka tik ištaisyti šias detales ir jo žaidimas turėtų tapti gerokai produktyvesnis.

REKLAMA

#33 Tomas Dimša (14 min., 11 tšk., 1 rez. per., 8 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

Po išties blankaus pasirodymo su Venesuela gynėjas sužaidė puikias rungtynes su Pietų Korėja. Antrojo kėlinio pabaigoje į aikštę žengęs T.Dimša pelnė paskutiniuosius Lietuvos taškus iki pertraukos ir sėkmingą žaidimą pratęsė ir antroje susitikimo dalyje. Lietuvis net 5 sykius atakavo iš trijų taškų zonos ir realizavo 2 metimus. Gynėjas kelis kartus nepagailėjo ekstra perdavimų komandos draugams, o sykį galėjo atakuoti krepšį iš toli greitos atakos metu, tačiau šiek tiek sudvejojo ir Lietuva rengė pozicinį išpuolį. 

#40 Marius Grigonis (16 min., 13 tšk., 2 atk. kam., 2 rez. per., 2 kld., 14 naud. bal.). Įvertinimas – 8.

Nors rungtynes M.Grigonis pradėjo pražanga puolime, tačiau ši klaida jo neišmušė iš vėžių ir gynėjas gana greitai pajautė savąjį žaidimo ritmą. Vienas pajėgiausių individualiai Lietuvos rinktinės žaidėjų šiame susitikime rungtyniavo jau kur kas geriau ir sėkmingai ne tik pats užbaiginėjo atakas, bet ir kūrė progas komandos draugams. Lietuva kaip ir kontrolinių rungtynių metu ieškojo daugiau galimybių žaisti greitai, o M.Grigonis tokiame žaidime jaučiasi puikiai. Belieka tikėtis, kad šis geras pasirodymas psichologiškai padės krepšininkui ir toliau matysime tik kylančią jo žaidimo kreivę.

REKLAMA

Masiulis, Maskoliūnas, Lekavičius Masiulis, Maskoliūnas, Lekavičius

#43 Lukas Lekavičius (17 min., 7 tšk., 4 atk. kam., 3 rez. per., 12 naud. bal.). Įvertinimas – 8.

Nors esame įpratę, jog L.Lekavičius yra žaidėjas, įnešantis energijos į komandos žaidimą, tačiau šiuo metu šis gynėjas jau yra ir žmogus, kuris yra naudingas ir savo patirtimi. L.Lekavičius šiame susitikime nesuklydo nė sykio ir 3 kartus sėkmingai asistavo komandos draugams. Atrodo, kad gynėjas yra atradęs savo vietą komandoje ir puikiai žino, ko iš jo nori rinktinės treneriai. Kol kas Lietuva dar neturėjo rimtų testų, tačiau bent jau su buvusiais oponentais jis tvarkėsi užtikrintai ir prie savojo krepšio. 

#51 Arnas Butkevičius (19 min., 5 tšk., 4 atk. kam., 2 rez. per., 1 kld., 8 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

A.Butkevičius yra žaidėjas, kuriam nereikia turėti kamuolio savo rankose, kad būtų naudingas. Geras darbas gynyboje, puikiai užsiimamos pozicijos kovoje dėl kamuolių leidžia šiam puolėjui užkamšyti nemažai spragų Lietuvos rinktinės žaidime. Kol kas abu varžovai neturėjo tvirtų „ketvirtųjų numerių“, tad A.Butkevičius šioje pozicijoje tiko išties puikiai ir su juo aikštėje lietuviai galėjo bėgti į greitą puolimą po netikslių varžovų atakų. Būtent atvirtoje aikštėje puolėjas jaučiasi geriausiai ir gali sėkmingai bausti varžovus.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: laimėk bilietus į Žalgirio mačą. Spausk ir žiūrėk >>


4 komentarai
Naujausi komentarai (4)
Geriausiai ivertinti (4)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
LKL