Lietuvos rinktinės pažymiai: M.Kuzminsko lyderystė, neįtikinęs V.Čižauskas ir stabilus E.Žukauskas (31)

Lapkričio 30 d., 09:45
M.Kuzminskas ir E.Žukauskas vedė komandą į pergalę Opavoje (FIBA nuotr.)
M.Kuzminskas ir E.Žukauskas vedė komandą į pergalę Opavoje (FIBA nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Pasaulio taurės atrankos varžybose Lietuvos vyrų rinktinė startavo pergalingai. Iš pradžių lietuviai namuose 89:69 įveikė Bulgarijos krepšininkus, o vėliau išvykoje 74:66 pranoko ir Čekijos rinktinę.

Portalas Krepsinis.net apžvelgė individualų Lietuvos rinktinės žaidėjų pasirodymą šiose dvejose rungtynėse ir įvertino jį pažymiais.

#2 Margiris Normantas (8 min., 3 tšk., 1 atk. kam., 0,5 rez. per., 5 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

Vilnietis daugiau pasitikėjimo sulaukė rungtynėse su Bulgarija, kai aikštėje praleido 10 minučių ir jų metų pataikė visus savo metimus. Rungtynėse su Čekija M.Normantas žaidė daugiau simboliškai, tačiau įėjęs į aikštę su gynybinėmis užduotis ketvirtojo kėlinio pabaigoje sugebėjo perimti vieną svarbiausių kamuolių. Būtent veiksmais prie savojo krepšio gynėjas paliko gerą įspūdį. Nors buvo momentų, kai jam teko žaisti netgi „pirmuoju numeriu“, bet norimos kūrybos iš jo vyriausiasis rinktinės treneris negavo. Naudingesnis M.Normantas galėtų būti žaisdamas šalia gerai kuriančio įžaidėjo.

REKLAMA

#4 Eigirdas Žukauskas (24 min., 10 tšk., 5,5 atk. kam., 2 rez. per., 1 kld., 1 blk., 14 naud. bal.). Įvertinimas – 9.

Puikiai trenerio žinomas puolėjas buvo stabiliausias Lietuvos rinktinės žaidėjas abejose rungtynėse. Toks jo žaidimas gerokai sutvirtina mintis, kad vieta šiam patyrusiam debiutantui gali atsirasti ir pagrindinėje Lietuvos rinktinėje. E.Žukauskas tiek mače su Bulgarija, tiek su Čekija išsiskyrė puikiu fiziškumu ir gerais sprendimais. Vienintelis momentas, kai E.Žukauskas pasižymėjo iš blogosios pusės – tai šuolis į besileidžiančio Davido Jelineko nusileidimo vietą. Daug abejotinų sprendimų priėmę rungtynių arbitrai ten pražangos neįžvelgė, bet buvo daugiau nei akivaizdu, kad E.Žukauskas prasižengė prieš iš toli metusį oponentą. Nepaisant to vieno epizodo, lietuvis gerai dirbo gynyboje tiek su tiesioginiais oponentais, tiek likęs po išsikeitimo perimetre bei tapo vienu iš pagrindinių pergalės kalvių Čekijoje. Vien tai, kad E.Žukaukui būnant aikštėje Lietuva pelnė 21 tašku daugiau nei Čekija puikiai iliustruoja jo svarbą rungtynėse.

Gailius Gailius

REKLAMA

#6 Deividas Gailius (14 min., 5 tšk., 2,5 atk. kam., 4,5 rez. per., 2 kld., 0,5 per. kam., 5 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

Kaip ir nemažai daliai Lietuvos rinktinės žaidėjų D.Gailiui geresnis mačas buvo su Bulgarija, kur jis išsiskyrė universaliu žaidimu ir protingais sprendimais. Lietuviai susitikime Klaipėdoje gerai dalijosi kamuoliu ir nepagailėdavo papildomo perdavimo tam, kad susikurtų garantuotą metimą – būtent taip D.Gailius susirinko net 8 rezultatyvius perdavimus. Čekijoje patyręs žaidėjas jau nebuvo toks pastebimas, o jo pora klaidų leido varžovams laikytis rungtynėse. D.Gailiaus žaidime trūko tiek geresnio realizavimo, tiek tikslesnių ir greitesnių reakcijų į varžovų gynybą.

#11 Laurynas Birutis (13 min., 8 tšk., 2 atk. kam., 1 rez. per., 1 kld., 0,5 blk., 9 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

Nors L.Biručio skaičiai atrodo gana gražiai, tačiau vaizdas aikštėje toks geras nebuvo. Puolime abu mačai aukštaūgiui buvo gana panašūs, kadangi komandos draugai bandė kurti jam progas „2 prieš 2“ situacijose. Vis tik čekai geriau negu bulgarai atakavo aukštaūgį prie savojo krepšio. L.Biručiui esant aikštėje, varžovų pagrindinė mintis puolime buvo žaisti „2 prieš 2“ ir tai jiems pavyko gana neblogai. Po tokių rungtynių K.Maksvyčiui belieka dėlioti pliusus ir minusus bei skaičiuoti, ar L.Biručio nauda puolime nusveria jo problemas prie savojo krepšio.

REKLAMA

#14 Martynas Echodas (17 min., 10 tšk., 9,5 atk. kam., 1,5 rez. per., 2 kld., 0,5 per. kam., 16 naud. bal.). Įvertinimas – 9.

Svarbiausiomis minutėmis Opavoje K.Maksvytis vidurio puolėjo pozicijoje pasikliovė būtent M.Echodu ir tai pasako gana nemažai. Italijoje rungtyniaujantis aukštaūgis buvo grėsmė puolime ir nebuvo taip lengvai atakuojamas po krepšiais gynyboje. Jo atkovoti kamuoliai po varžovų krepšiu ketvirtojo kėlinio pradžioje buvo aspektas, leidęs Lietuvos rinktinei laikytis priekyje. Rungtynes Čekijoje M.Echodas baigė su dvigubu dubliu (12 taškų ir 11 atkovotų kamuolių) ir tokius skaičius jis susirinko vos per 18 minučių. Sunkiai besiklostant klubiniam sezonui aukštaūgis parodė, kad vis dar gali būti tas pats žaidėjas, kurį matėme rungtyniaujant Vilniaus „Ryte“.

#18 Mindaugas Girdžiūnas (19 min., 4 tšk., 1,5 atk. kam., 2,5 rez. per., 1 kld., 1 per. kam., 5,5 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

Dar prieš atrankos startą K.Maksvytis akcentavo, kad jo vadovautame Klaipėdos „Neptūne“ M.Girdžiūnas rungtyniaudavo būtent įžaidėjo pozicijoje. Nors rungtynėse su Čekija naujasis įžaidėjas ir pelnė 8 taškus, tačiau vadovavimo įgūdžių komandai jam trūko. Trečiajame ketvirtyje oponentams pakeitus gynybą Lietuvos puolimas tapo šiek tiek statiškas. Problemų M.Girdžiūnas turėjo ir likęs su kamuoliu prieš varžovų aukštaūgius, kadangi ne visada išnaudojo savo pranašumus. Gynyboje buvo momentų, kai jam taip pat sunkiai sekėsi tvarkytis su tiesioginiais oponentais, kurie pasižymėjo aštriu ir agresyviu žaidimu su kamuoliu.

REKLAMA

Kuzminskas Kuzminskas

#19 Mindaugas Kuzminskas (21 min., 13 tšk., 3 atk. kam., 4 rez. per., 1 kld., 1 per. kam., 1 blk., 17 naud. bal.). Įvertinimas – 9.

Puolėjas po pasirodymo Opavoje vertas pagyrimo. Vien tai, kad M.Kuzminskas atvyko į šias rungtynes parodo, kiek svarbu jam yra atstovauti Lietuvos rinktinei, o jo užtikrintas žaidimas buvo viena iš pergalės priežasčių. Lietuvos rinktinė puolėją dažnai stengėsi maitinti kamuoliais arčiau krepšio  ir tai veikė, kadangi „1 prieš 1“ M.Kuzminskas tvarkėsi su atletiškumo stokojusiais Čekijos „trečiaisiais numeriais“, o varžovams dvigubinant gynybą jis gerai nusimetinėjo kamuolį bei kūrė progas komandos draugams. Viskas lietuviams būtų buvę gerokai paprasčiau, jeigu kiti žaidėjais tas progas būtų realizavę aukštesniu procentu. Svarbu pažymėti ir tai, kad M.Kuzminskas demonstravo kovingumą bei charakterį – rungtynių pabaiga buvo nervinga ir lietuviai kontaktu varžovams nenusileido.

REKLAMA

#21 Gytis Masiulis (10 min., 6,5 tšk., 1 atk. kam., 0,5 per. kam., 2 blk., 8,5 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

Aukštaūgis tiek vienose, tiek kitose rungtynėse pasižymėjo atlikęs po 2 blokus oponentams. Vis tik gerai prieš Bulgariją funkcionavęs mobilus penketas jau nebuvo toks efektyvus žaidžiant su Čekija. Varžovai būtent tada sugebėjo kurtis antruosius šansus, o tinkamo žaidimo išplėtimo puolime mes nepamatėme. G.Masiulis kai kuriose situacijose perskubėjo ir jo veiksmuose trūko užtikrintumo.

#22 Eimantas Bendžius (16 min., 4 tšk., 1 atk. kam., 2 rez. per., 5 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

Susitikime su Bulgarija E.Bendžius buvo praktiškai nepastebimas. Nors Lietuva tas rungtynes laimėjo įtikinamai, tačiau jam būnant aikštėje varžovai pelnė 9 taškais daugiau už Lietuvą. Puolėjas atliko vos vieną metimą iš trijų taškų zonos ir jis tikslo nepasiekė. Galimybės parodyti savęs Čekijoje E.Bendžius negavo, kadangi jo vietą sudėtyje užėmė M.Kuzminskas. 

#30 Vytenis Čižauskas (15 min., 3,5 tšk., 2,5 rez. per., 1,5 kld., 1 per. kam., 4,5 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

Neįtikino – taip turbūt galima įvertinti V.Čižausko pasirodymą per dvejas pirmąsias atrankos rungtynes. Sprendimas būtent šiam gynėjui patikėti vietą sudėtyje neatrodo pavykęs, kadangi mače su Čekija išryškėjo pagrindinės gynėjo problemos. Nors V.Čižauskas pataikė labai svarbų tolimą metimą, tačiau vargu, ar kas nors norėtų, jog Lietuvos žaidimas būtų patikimas būtent tokiems tritaškiams šūviams. Dažnai įžaidėjas atlikdavo skubotus sprendimus, ar atakuodavo krepšį iškart po varžovų išsikeitimo „2 prieš 2“ situacijose. Nors K.Maksvytis pademonstravo pasitikėjimą buvusiu auklėtiniu, tačiau panašu, kad šiai dienai V.Čižauskas prieš aukštesnio lygio varžovus mažai ką gali pasiūlyti.

REKLAMA

Olisevičius Olisevičius

#31 Osvaldas Olisevičius (17 min., 12 tšk., 6 atk. kam., 0,5 rez. per., 1 kld., 1 per. kam., 14,5 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

Rinktinės debiutanto pasirodymas dvejose rungtynėse iš visų žaidėjų svyravo labiausiai. Jeigu susitikime su Bulgarija jam būtų galima rašyti dešimtuką, tai mačas prieš čekus jau vertas tik vos teigiamo balo. Pasitikėjimu savimi spinduliavęs O.Olisevičius į bulgarų krepšį kamuolį iš trijų taškų zonos siuntė net 6 kartus. Čekijoje jau nematėme jo tokio užtikrinto žaidimo ir K.Maksvytis daugiau rėmėsi kitų žaidėjų paslaugomis. Bet kokiu atveju 28 metų vilnietis parodė, kad atrankos varžybose gali būti svarbus rinktinės žaidėjas.

#33 Tomas Dimša (23 min., 5,5 tšk., 1,5 atk. kam., 3 rez. per., 2,5 kld., 1,5 per. kam., -1 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

REKLAMA

Nors dėl itin prasto pataikymo T.Dimšos skaičiai atrodo daugiau negu kukliai, tačiau metimus jis atliko gerus. Vienintelė problema yra ta, kad gynėjui krepšys buvo tiesiog užrištas. Per du susitikimus T.Dimša „iš žaidimo“ atakavo net 23 kartus, o realizavo tik 4 metimus. Vis tik, nepaisant tokio prasto pataikymo, lietuvis buvo vienas daugiausiai ant parketo išbuvusių krepšininkų ir tai parodo, kad pasitikėjimą iš vyriausiojo trenerio jis turi, o dienų, kai metimai nesukrinta pasitaiko visiems.

#51 Arnas Butkevičius (22 min., 5,5 tšk., 3,5 atk. kam., 1,5 rez. per., 2,5 kld., 1,5 per. kam., 9 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

Daugeliui be abejo įsiminė momentas, kai rungtynių su Čekija pabaigoje A.Butkevičius nesugebėjo įkrauti kamuolio iš viršaus, tačiau akivaizdu, kad dar prieš tai varžovas kepštelėjo per veidą puolėjui ir taip išmušė jį iš vėžių. Būtent tame susitikime A.Butkevičius žaidė daug ir pagrindinė to priežastis buvo solidi gynyba. Puolėjas gerai skaitė varžovų žaidimą ir laiku eidavo į pagalbas bei kamšė skyles. Lietuvai apsigynus A.Butkevičius buvo tas žmogus, kuris bandė aštrinti žaidimą ir bėgti į greitą puolimą.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: žvilgsnis į Eurobasket 2022. Spausk ir žiūrėk >>


31 komentarai
Naujausi komentarai (31)
Geriausiai ivertinti (31)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
LKL