Lietuvos rinktinės pažymiai: lyderiu tapęs A.Butkevičius ir D.Maskoliūno įvertinimas (45)

liepos 5 d., 08:01
Lietuvos rinktinė šįmet olimpiadoje nesivaržys (BNS nuotr.)
Lietuvos rinktinė šįmet olimpiadoje nesivaržys (BNS nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Lietuvos krepšinio olimpinės svajonės dužo sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje. Lemiamame atrankos mače lietuviai 85:96 turėjo pripažinti Slovėnijos krepšininkų pranašumą

Portalas Krepsinis.net apžvelgė individualų Lietuvos rinktinės žaidėjų pasirodymą ir įvertino jį pažymiais

#5 Mantas Kalnietis (25 min., 14 tšk., 4 atk. kam., 4 rez. per., 2 kld., 1 blk., 15 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

Antroje susitikimo dalyje kapitonas ėmėsi iniciatyvos ir kelis kartus jam pavyko patraukti komandą į priekį. Vis tik rungtynių lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kai Lietuvos rinktinei nepavyko užpulti, varžovai baudė tritaškiais metimais. Nors lietuviai surinko 85 taškus, tačiau situacijos, kai puolimas sustojo buvo per daug skausmingos. Gynyboje M.Kalnietis kaip ir kiti komandos draugai klaidų neišvengė ir slovėnai už jas baudė be gailesčio.

REKLAMA

Sabonis Sabonis

#11 Domantas Sabonis (30 min., 9 tšk., 6 atk. kam., 2 kld., 8 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

Aukštaūgį mačo pradžioje šiek tiek išmušė iš vėžių susirinktos dvi pražangos ir jis gana ilgam sėdo ant atsarginių žaidėjų suolelio. Lietuviai ilgą laiko tarpą žaidė naudojant savo aukštą penketą, tačiau išnaudoti centimetrų nepavyko. Vidutiniai D.Sabonio metimai nekrito, o kamuolys patogioje situacijoje jį pasiekdavo gana retai. Gynyboje po išsikeitimo centrui trūko mobilumo ir tai buvo dar vienas iš slovėnų ginklų puolime.

#13 Rokas Jokubaitis (15 min., 3 tšk., 1 atk. kam., 1 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

Tik pasirodęs aikštėje R.Jokubaitis poroje situacijų sužaidė sėkmingai ir išprovokavo pražangą bei pataikė metimą „iš žaidimo“. Vis tik jo kūrybos labai stigo antroje mačo dalyje, kai lietuviai strigo prieš varžovų žemą penketą. Gynyboje R.Jokubaičiui prieš Luką Dončičių didesnių galimybių nebuvo ir jis tapo vienu iš tų žaidėjų, kuriuos varžovų lyderis nubaudė 2+1 situacijoje.

REKLAMA

Valančiūnas Valančiūnas

#17 Jonas Valančiūnas (26 min., 14 tšk., 6 atk. kam., 1 rez. per., 1 kld., 14 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

NBA pirmenybėse 77 procentų tikslumu baudas metantis J.Valančiūnas šiame susitikime realizavo vos 2 iš 6 baudų ir tai buvo labai brangūs taškai Lietuvos rinktinei. Nepaisant to, centras buvo itin agresyvus ir per pirmuosius du kėlinius rinko taškus bei pražangas pagrindiniam slovėnų aukštaūgiui Mike’ui Tobey. Gynyboje ir vėl buvo įprastų momentų, kai varžovai atakavo vidurio puolėją „2 prieš 2“, o prieš žemą penketą J.Valančiūnas nesugebėjo išnaudoti savo persvaros ir susikurti gerų situacijų metimams.

#22 Eimantas Bendžius (22 min., 11 tšk., 3 atk. kam., 1 rez. per., 1 kld., 2 per. kam., 11 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

REKLAMA

E.Bendžius turėjo sėkmingų atkarpų, o su juo aikštėje Lietuvos rinktinė atrodė mobilesnė abejose aikštės pusėse. Jo 2 pataikyti tolimi metimai leido šiek tiek išplėsti puolimą, tačiau iš tokio snaiperio norėtųsi netgi geresnio tikslumo nei 40 proc. tikslumo, kadangi progos atakuoti krepšį buvo išties puikios. Gynyboje puolėjas poroje situacijų vėl pademonstravo uoslę perimtiems kamuoliams ir gerai ėjo į pagalbas. Puolėjas užsidirbo keletą diskutuotinų pražangų, kai sykį atėjo į pagalbą prieš L.Dončičių ir šis pelnė 2+1 bei kai puldamas krepšį susitrenkė su Vlatko Čančaru. 4 susirinktos pražangos tapo lietuvio problema, apribojusia jo minučių skaičių aikštėje.

#31 Rokas Giedraitis (5 min., 3 tšk., 1 kld., 1 per. kam., 2 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

Vienu iš Lietuvos rinktinės lyderių turėjęs būti R.Giedraitis tiek šiame mače, tiek pusfinalyje tenkinosi antraplaniu vaidmeniu. Komandos puolimas buvo grindžiamas aukštaūgių veiksmais, o iš kitų pozicijų žaidėjų visų pirma buvo reikalaujama solidžios gynybos. Per savo atkarpą R.Giedraitis, stabdydamas L.Dončičių, niekuo nustebinti neįstengė, o puolime jo veiksmams labai trūko užtikrintumo.

#33 Tomas Dimša (7 min., 3 tšk., 1 atk. kam., 3 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

REKLAMA

Darius Maskoliūnas gynėją metė į startinį penketą su užduotimi stabdyti L.Dončičių. Nors lietuvis turėjo sėkmingų epizodų ir pridėjo dar ir tolimą metimą, tačiau greitai rinkosi pražangas, o varžovų lyderis „1 prieš 1“ didesnių problemų su šiuo Lietuvos rinktinės žaidėju neturėjo. Vėliau T.Dimša taip ir nebepakilo nuo atsarginių žaidėjų suolo, tad vargu, ar galima teigti, jos sprendimas jį mesti į startinį penketą pasiteisino.

Grigonis Grigonis

#40 Marius Grigonis (35 min., 10 tšk., 4 atk. kam., 6 rez. per., 10 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

Gynėjas šiame mače jau pademonstravo bent dalį to, už ką yra vertinamas – bandė ne tik pats atakuoti krepšį, bet ir kūrė progas komandos draugams. Daugiausiai minučių aikštėje praleidęs Lietuvos rinktinės žaidėjas atliko 6 rezultatyvius perdavimus, tačiau jo paties taikiklis buvo nusimušęs. Vos 1 pataikytas tolimas metimas iš 7 bandymų neleido M.Grigoniui parodyti geriausios savo versijos. Jeigu J.Valančiūno pramestus baudų metimus dar galima suprasti, tai 2 netikslios M.Grigonio baudos buvo labai nemaloni staigmena.

REKLAMA

#43 Lukas Lekavičius (12 min., 4 tšk., 1 rez. per., 3 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

Lietuvos rinktinei nepavyko į savo žaidimą įtraukti visų krepšininkų ir išnaudoti jų stipriųjų savybių. L.Lekavičius nors poroje epizodų buvo aktyvus ir su juo Lietuva bandė organizuoti greitą žaidimą, tačiau tai tebuvo trumpi blykstelėjimai ir tendencija netapo. Gynėjas vėl turėjo problemų eidamas iš užtvarų ir varžovai tuo sėkmingai naudojosi. Rungtynių pabaigoje gynėjas atliko keletą metimų, kurie dar galėjo gražinti viltį Lietuvos rinktinei, tačiau kamuolys į krepšį neįkrito.

#51 Arnas Butkevičius (22 min., 14 tšk., 4 atk. kam., 3 rez. per., 1 per. kam., 20 naud. bal.). Įvertinimas – 9.

Puolėjas ir vėl buvo solidžiausias žaidėjas Lietuvos rinktinėje. Nors jam taip pat nepavyko visiškai sustabdyti L.Dončičiaus, tačiau būta ir gerų epizodų prie savojo krepšio, o jo energija puolime vėl buvo išties pastebima. Kol pripažinti Lietuvos rinktinės snaiperiai mėtė iš toli pro šalį, A.Butkevičius realizavo visus 3 savo tolimus metimus ir demonstravo užtikrintumą bei ramybę. Puolėjas gerai jaučiasi, kai visas dėmesys aikštėje nėra nukreiptas, o jis turi konkrečias ir aiškias užduotis abejose aikštės pusėse. Įdomu tai, kad A.Butkevičiui pavyko išlaikyti netgi teigiamą „+/-“ balansą – jis rungtynes baigė su +2.

REKLAMA

#24 Gytis Masiulis (3 min., 1 rez. per., 1 naud. bal.).

Aukštaūgis gavo trumpą atkarpą pirmoje rungtynių pusėje ir nors tuo metu lietuviai užtikrintai puolė, tačiau pats G.Masiulis turėjo problemų gynyboje. Taktika keistis ginamaisiais nepasiteisino ir varžovų perimetro žaidėjai iškart atakavo jaunąjį Lietuvos rinktinės centrą.

Maskoliūnas Maskoliūnas

Darius Maskoliūnas. Viso olimpinio atrankos turnyro įvertinimas – 5.

Jau iš savo pareigų pasitraukęs vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris D.Maskoliūnas savo trumpos karjeros šiame poste metu sulaukė daug pagrįstos ir nevisai pagrįstos kritikos. Paskutiniajame mače Lietuvos rinktinė turėjo paruoštą žaidimo planą, tačiau kaip po rungtynių pripažino pats treneris – jis nesuveikė. Vis tik 10 baudų metimų prametė ne treneris ir 5 sykius prieš L.Dončičių 2+1 situacijoje prasižengė taip pat ne strategas. Lietuviai stengėsi išnaudoti savo priekinės linijos žaidėjus arčiau krepšio ir toks žaidimo modelis pasirodė per daug tiesmukas prieš greitą ir dinamišką krepšinį propaguojančią Slovėniją. Vienu iš kertiniu lūžių tapo momentas, kai varžovai žaidė žemu penketu ir tuo taktiniu ėjimu Aleksandras Sekuličius įveikė Lietuvos rinktinė strategą. Lietuviams tokiame mače stigo tvirtų žaidėjų perimetre, kurie galėtų „1 prieš 1“ stabdyti L.Dončičių, tačiau galima prisiminti, kad pats D.Maskoliūnas vietos dvyliktuke nesurado Jonui Mačiuliui bei Tadui Sedekerskiui. Tikrai ne faktas, kad šie krepšininkai būtų kažką pakeitę, bet dvi papildomos opcijos būtų pravertusios. Į puolimą orientuotas žaidėjas Mindaugas Kuzminskas net nepakilo nuo suolo 2 paskutiniuose mačuose, kadangi kaip rinkti taškus Lietuva turėjo aiškų planą, o prieš varžovų lyderį taip iki galo ir nesuveikė nė vienas iš turėtų ginklų. Strategą galima pagirti už tai, kad tikėjo A.Butkevičiumi ir tikrai įrodė, jog neklydo surasdamas jam vietos galutinėje sudėtyje, o galiausiai ir patikėdamas labai svarbų vaidmenį. 

Bružo ir Pulkovskio podkastas: laimėk bilietus į Žalgirio mačą. Spausk ir žiūrėk >>


45 komentarai
Naujausi komentarai (45)
Geriausiai ivertinti (45)
PRO komentarai (8)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
LKL