„Lietkabelis“ skėlė antausį bedantį puolimą parodžiusiam „Žalgiriui“ (374) FOTOGALERIJA

Rugsėjo 27 d., 16:20
Panevėžio komanda pasiekė pirmą pergalę (BNS nuotr.)

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ilgai laukti pirmojo Kauno „Žalgirio“ (2/1) pralaimėjimo neteko. Namų arenoje žalgiriečiai, netrukus startuosiantys ir Eurolygoje, 61:72 (19:13, 17:20, 11:29, 14:10) gavo šaltą dušą nuo Panevėžio „Lietkabelio“ (1/2).

„Žalgiris“ startavo gerokai sėkmingiau ir per pirmą kėlinio dalį leido varžovams pataikyti vos du metimus, taip atitrūkdamas 14:5. Gytis Masiulis su Margiriu Normantu skirtumą pamažino (11:17), o žalgiriečių klaidos kainavo brangiai – „Lietkabelis“ toliau artėjo – 13:17. Augustine’as Rubitas taikliu metimu baigė ketvirtį, nes Paulius Valinskas su sirena šovė pro šalį – 19:13.

Pirmųjų taškų antrajame kėlinyje žalgiriečiai negalėjo pelnyti daugiau nei 4 minutes ir tik J.Lauvergne’as nutraukė šią atkarpą. Vis tik „Lietkabelis“ Jokūbo Gintvainio ir Gabrieliaus Maldūno dėka jau spėjo perimti iniciatyvą ir pirmavo 23:21. „Žalgirį“ į priekį patempė J.Lauvergne’o ir Luko Lekavičiaus tandemas, surengęs atkarpą 10:3, nors Kyle’as Vinalesas neleido šeimininkams atitrūkti per toli – 31:34. Po antro kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 36:33.

Situacija kartojosi ir po ilgosios pertraukos, kai „Žalgirio“ puolimas strigo, o tuo pasinaudoję panevėžiečiai pridėjo porą tritaškių ir pirmavo vėl – 43:39. Paulius Valinskas dar didino skirtumą, o panevėžiečiai toliau smaigstė metimus iš toli – 53:45. „Žalgiris“ neišnaudojo gerų metimų, Steve’as Vasturia taip pat neišnaudojo šanso būdamas laisvas, tuo tarpu K.Vinalesas atsakė tritaškiu – 56:47. M.Normantas pridėjo eilinį tritaškį „Lietkabeliui“, darkart šovė ir K.Vinalesas ir svečiai pirmavo jau 62:47.

„Lietkabelis“ toliau kontroliavo situaciją ir paskutiniame kėlinyje, saugodamas dviženklę persvarą (66:55), tuo tarpu M.Grigonis keliavo ant suolo po penktosios pražangos. P.Valinskas pataikė dar vieną tolimą metimą, po kurio situacija jau buvo aiški – prie pergalės artėjo panevėžiečiai.

„Lietkabelio“ komandos lyderiu buvo K.Vinalesas, kurio sąskaitoje – 24 taškai, 5 tritaškiai, 6 rezultatyvūs perdavimai, kas yra geriausios jo sezono rungtynės.

„Lietkabelis“: K.Vinalesas 24 (5/9 trit., 6 rez. perd.), Paulius Valinskas 13, Margiris Normantas 10, Gabrielius Maldūnas 9 (6 atk. kam.), Erikas Venskus, Marinas Maričius, Gytis Masiulis (6 atk. kam.) ir Vytenis Lipkevičius – po 3.

„Žalgiris“: Augustine’as Rubitas 11, Joffrey Lauvergne’as 10, Steve’as Vasturia 9 (1/5 trit.), Thomasas Walkupas ir Marius Grigonis (1/6 trit.) – po 7, Artūras Milaknis 5.