Lengvas pasivaikščiojimas: „Žalgiris“ įspūdingu istoriniu skirtumu nušlavė „Fenerbahče“ ekipą (303) FOTOGALERIJA

Gruodžio 17 d., 19:00
Žalgiriečiai laimėjo lengvai (BNS nuotr.)

Kauno „Žalgirio“ (8/7) komanda Eurolygoje pasiekė trečią pergalę iš eilės ir namuose net 99:62 (24:7, 27:24, 30:16, 18:15) nušlavė Edgaro Ulanovo atstovaujamą Stambulo „Fenerbahče“ (5/10).

Stambulo ekipai tai septintas pralaimėjimas per aštuonis mačus.

37 taškų skirtumu iškovota pergalė yra didžiausia „Žalgiriui“ šį sezoną ir viena didžiausių istorijoje, kai 2012 m. tokiu pat skirtumu 82:45 buvo įveikta Vitorijos „Baskonia“.

„Žalgiris“ gynyboje žaidė kone geriausią kėlinį sezone ir rinko taškus beveik be atsako – 17:2 taip spurtuoti pavyko, o vienintelius Stambulo komandos taškus pelnė Edgaras Ulanovas. „Žalgiris“ toliau dominavo, rinko lengvus taškus baudomis, išnaudojo geras progas „iš žaidimo“ ir išliko priekyje, tuo tarpu „Fenerbahče“ gelbėti ėmė DyShawnas Pierre’as – 7:21. 24:7 – taip baigėsi pirmas ketvirtis.

Stambulo komanda bandė artėti, nors buvo sunku (11:26), vis tik netrukus Marius Grigonis paleido tritaškį, Augustine’as Rubitas – irgi, trečiąjį smeigė ir Nigelas Hayesas – 35:11. Puolime pavarų nenuleidęs „Žalgiris“ liko priekyje tvirtai (46:27), o po dviejų kėlinių jis pirmavo 51:31.

Tritaškiais žalgiriečiai toliau žudė varžovus (57:31), o Nando De Colo ir Jarello Eddie taškai menkai gelbėjo „Fenerbahče“ – 40:68. Toliau tritaškius smaigstė Lukas Lekavičius, Rokas Jokubatis, tad persvara tapo triuškinanti dar labiau (76:40) ir galiausiai po 30 minučių žalgiriečiai pirmavo net 81:47.

Paskutinis kėlinys buvo tik formalumas, kuriame žaisti progų gavo Karolis Lukošiūnas, Martinas Gebenas, Marekas Blaževičius, o skirtumas tarp komandų nemažėjo. Stambulo komanda buvo nušluota triuškinamai.

Edgaras Ulanovas per 12 minučių pelnė 2 taškus (1/2 dvit., 0/1 trit., 0/1 baud.), 3 kartus suklydo, išprovokavo pražangą, kartą pažeidė taisykles ir surinko -4 naudingumo balus.

„Žalgiris“: Augustine’as Rubitas 18, Marius Grigonis 12 (7 rez. perd.), Nigelas Hayesas (7 atk. kam., 3/4 trit.), Artūras Milaknis (3/6 trit.) ir Martinas Gebenas – po 11, Lukas Lekavičius, Rokas Jokubaitis ir Joffrey Lauvergne’as – po 8.

„Fenerbahče“: Nando De Colo 14 (6 atk. kam.), Jarellas Eddie 12 (2/3 trit.), DyShawnas Pierre’as 10, Leo Westermannas 8.