Legionierius ilsinęs „Rytas“ į pergalę žengė M.Echodo dėka (18) FOTOGALERIJA

Gegužės 4 d., 18:00
M.Echodas buvo sunkiai sulaikomas (BNS nuotr.)

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pergalių kraitį papildė Vilniaus „Rytas“ (26/7), namie nugalėjęs Klaipėdos „Neptūną“ (13/22) – 97:76 (25:17, 20:28, 22:15, 30:16).

„Neptūnas“ rungtynių pradžioje neleido „Rytui“ lengvai pabėgti – 6:5. Vis tik sostinės ekipa spurtavo ir po atkarpos 11:0 jau pirmavo 16:6. Tiesa, tada iš toli pataikė Deividas Gailius, baudas – Martynas Mažeika, Benas Griciūnas ir Tadas Pažėra, dvitaškį – Norbertas Giga, tad komandas skyrė vėl tik 4 taškai – 16:20. Mindaugas Girdžiūnas pridėjo baudas, o kėlinys baigėsi šeimininkams pirmaujant 25:17.

Antrajame ketvirtyje klaipėdiečiai kilo į šturmą ir rezultatą išlygino vos per 4 pirmas minutes – 27:27. M.Girdžiūnas nutraukė „Ryto“ taškų badą, tiesa, jam atsakė Matas Jogėla, nors būtent M.Girdžiūnas toliau tempė į priekį vilniečius – 39:30. Žygimantas Janavičius skirtumą vėl rėžė, prisidėjo ir D.Gailius, o Benas Griciūnas galiausiai rezultatą išlygino – 45:45.

Trečiajame kėlinyje tęsėsi lygi kova, o ketvirčiui įpusėjus Matas Jogėla dėjimu greitoje atakoje išvedė svečius į priekį – 57:55. Po minutės pertraukėlės „Rytas“ jau demonstravo kitokį veidą ir atsakė savo spurtu 12:3, kurį baudų metimas įcementavo Gytis Radzevičius – 67:60.

Lemiamo ketvirčio pradžioje kietais epizodais keitėsi taškus rinkę Rapolas Ivanauskas ir Simas Galdikas, o „Neptūnas“ atsisakė paleisti varžovus į priekį – 65:73. Skirtumas ir toliau sukosi apie dviženklę ribą, kurią likus žaisti 4 minutes atstatė M.Echodas – 80:70. Intrigą tolimu metimu netrukus panaikino M.Girdžiūnas, o mačo pabaigoje rezultatas tapo triuškinančiu.

„Rytui“ nepadėjo Andrew Goudelockas ir Ivanas Buva, kurie gavo poilsio. Vieninteliu komandai atstovavusiu legionieriumi tapo estas Kristjanas Kitsingas.

Galingą dvigubą dublį surinko M.Echodas, per 24 minutes pelnęs 22 taškus (9/15 dvitaškių, 4/6 baudų metimų), atkovojęs 17 kamuolių, atlikęs rezultatyvų perdavimą, blokavęs metimą, 3 kartus suklydęs, sykį prasižengęs ir surinkęs 33 naudingumo balus.

Klaipėdiečiams laimėti buvo tiesiog nelemta, nes kovą po krepšiais jie pralaimėjo net 27:50, o tritaškius metė vos 23 procentų taiklumu (5/21).

„Rytas“: Martynas Echodas 22 (17 atk. kam., 9/15 dvitaškių), Mindaugas Girdžiūnas 19 (4/8 tritaškių), Kristjanas Kitsingas 16 (5 atk. kam.), Arnas Butkevičius 10 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Dovis Bičkauskis 9 (5 rez. perd.), Gytis Radzevičius (11 atk. kam.) ir Rapolas Ivanauskas po 8.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 18 (2/8 tritaškių), Matas Jogėla 14 (4 atk. kam.), Simas Galdikas ir Žygimantas Janavičius (5 atk. kam., 4 rez. perd.) po 10, Benas Griciūnas 9.

Gairės: neptūnas, rytas