Legionierių su Leninu lyginęs Ž.Urbonas: pradžioje buvo tragedija, arklių begalvystė (5)

Rugsėjo 26 d., 21:09
Ž.Urbonas vėl sužibėjo savo iškalba (BNS nuotr.)
Ž.Urbonas vėl sužibėjo savo iškalba (BNS nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) rungtynės Utenoje baigėsi pratęsimo, po kurio „Juventus“ palaužė Prienų „CBet“.

Itin kalbus po rungtynių buvo „Juventus“ strategas Žydrūnas Urbonas, tiek konkrečiai išskyręs tiek nesublizgėjusius žaidėjus, tiek pasitelkęs vaizdingus išsireiškimus bendrai situacijai nupiešti.

„Prienai davė gerą kovą, juos tikrai reikia pagirti. Iš jų jautėsi didelis noras laimėti, nors nesakau, kad mes nenorėjome, ar motyvacijos trūko, bet jie labai stipriai kabinosi. Visas rungtynes buvo beveik lygus rezultatas. Aišku, labai trūko perimetro mums, laisvų metimų nepataikėme šiandien. Buvo galima lengviau išeiti į persvarą ar susikurti ramesnę poziciją. Vejantis namuose pirmajame mače nebuvo taip paprasta. Aišku, šiandien Bryantas buvo akivaizdžiai pametęs galvą, neturėjau šito žmogaus, vėl žaidžiau be įžaidėjo. Ačiū dievui, kad tiek Marčius, tiek Runkauskas sustovėjo, nes Crawfordas padarė dvi treniruotes ir jau galvojo, kad ateis, padės, vienas komandai atneš saulę, kaip Leninas. Taip nebūna, juk komandinė sporto šaka.

REKLAMA

Pati rungtynių pradžia buvo baisi, tragedija, penkios atakos, arklių begalvystė, jokio valdymo komandoje, jokio ritmo, tai mus išmušė iš vėžių ir įsivėlėme į tą žaidimą. Gecas sukūrė mums gerų situacijų mačo pabaigoje, aišku, gaila, kad tą baudą prametė, būtume be pratęsimo išsisukę, bet gerai žaidė vaikis. Bryantui irgi reikia ritmo, jis yra iškart po traumos, todėl labai pykti negalima“, – teigė Ž.Urbonas.

– Gintautas Matulis gynyboje dirbo su Marquisu Wrightu, naujas ginklas?

– Turiu naują ginklą, iš tikrųjų. Šiandien pabandžiau prieš Wrightą ir negalima sakyti, kad jis mums nepridarė rūpesčių, gero lygio žaidėjas, gerus skaičius rinkęs, neatsimenu kur, Turkijoje? Rimtą žaidėją pasiėmė Prienai, jau praeitame mače matėsi, kad jis yra vedantis žmogus. Tik gaila, kad greitose atakose Gintas nepelnė taškų, nes irgi buvo galima uždaryti rungtynes. Gintas tikrai buvo pavargęs, nes turėjo užduotį smaugti Wrightą. Tikrai turiu naują ginklą ir man, kaip treneriui, tai yra svarbu, o apie jo atsidavimą neturiu jokių klausimų, jis visada yra toks.

REKLAMA

– Klaidų vėl buvo daug, Vilniuje – 22, šiandien 21, per daug?

– O tu, šmikis (skirta Vaidui Čeponiui), kaip ekspertas, teisingai pastebėjai. Sutinku, per draugiškas rungtynes irgi dažnai klydome. Perdavimai dar nėra užtikrinti, Juliui Jucikui įmetami kamuoliai tikintis jo dėjimų, bet jis dar taip nekyla, nededa, kažkur per ilgi ar per trumpi perdavimai. Kaip Kurtinaitis sakė, turėjome prasčiausią pasirengimą per septynis ar aštuonis sezonus, kiek čia esame. Vienas vyną geria parduotuvėje, kitas traumuotas, treniruočių neturėjome normalių, septyniese ar aštuoniese. Aš tokius dalykus matau, bet yra ir sisteminių klaidų, kurias reikės naikinti ir kirsti. Komanda dar tik ieškome savęs, kare orientuojuosi, ne kitaip. Neturėjome gero pasirengimo, aišku, 3x3 mums irgi sutrukdė ta situacija, nori nenori, reikėjo naudotis tuo laimėjimu ir važiuoti vyrams. Dabar svarbiausia, kad parodėme charakterį, perlaužėme rungtynes ir laimėjome. Mes nesame kažkuo pranašesni, čia jūsų darbas žiniasklaidoje buvo tai paskleisti. Pasižiūrėkite, kaip vyksta čempionatas, Panevėžys pralaimi, Kėdainiai laimi, visos komandos pusę metų nežaidę. Atvažiuoja užsieniečiai, karantinuojasi, nežaidžia. Išgryninti komandų gerumą reikės laiko, minimum vieno rato. Jaunesnėms komandoms yra lengviau, nes fizinis pasiruošimas, bėgimas, agresyvumas, kartais to užtenka, nes vien protu dar nėra lengva laimėti.

REKLAMA

– Buvo apdovanoti 3x3 čempionai, tai nesujauks jūsų planų norint judėti į priekį?

– Ne, aš tame tarpe kaip treneris būnu. Turime galimybę, sezonui pasibaigus, jei bus tas „World Tour“, neiškritus ir dvyliktuko ar šešioliktuko, galėsime tęsti 3x3 ir vos ne į olimpinę atranką gauti variantą. Manau, kad viskas ten gerai, gera platforma, ypač jauniems žaidėjams ir ateičiai. Dabar paklausiu už jus, kodėl Jamelas Artisas nežaidė? Jis labai gražiai palaikė komandą, fantastika, vieną treniruotę pamatė, per rungtynes suka rankšluostį, geras vyras. Galų gale, žinote, kaip į šventę atvažiavo, vakarėlis vyksta, visi juda, o jisai tik pasisveikino ir nori šventėje dalyvauti. Jam dar reikia visokeriopo pasirengimo. Iki kitų rungtynių bus savaitė, turės treniruotę ir tada jau judės.

– Vyno jis nemėgsta?

– Nebandėm, nesiūlėm.

– Ar negalvojate, kad spragelė koncentracijoje yra turint du panašius vidurio puolėjus, Julių Juciką ir Mindaugą Kupšą, kurie gynyboje negali pilnai keistis?

– Ne, negalvojome. Mindaugas šiandien tiesiog netiko, nes Miniotas šiandien perstumtas iš „ketvirtosios“ pozicijos į „penktąją“. Kupšas buvo per lėtas ir negavo minučių, nors jo išėjimai tikrai nebuvo blogi. Prieš „Rytą“ jis praėjo šalia rungtynių ir pats tai žino, o šiandien minutes išnaudojo gerai, bet tiesiog netiko. Lėtumu prieš mobilią komandą ir lengvus „penktus“ numerius Dimšą, Miniotą bei Tubutį, jis netiko. Žygimantas mūsų vėl plaukus pasileido, lemiamu momentu techninę sugalvojo gauti. Vis tiek manau, kad viskas su darbu ateis ateityje ir du mano didžiūnai bus geri.

REKLAMA

„CBet“ vyriausiasis treneris Mantas Šernius savo iškalba su kolega varžytis negalėjo, tačiau išskyrė opiausias prieniškių problemas bei laukiančias žaidėjų rotacijas.

„Reikia pasveikinti Uteną, tikrai, patirtis ir charakteris šiandien nugalėjo. Rungtynės buvo klampios, lemiamu momentu geresni sprendimai vis tiek buvo jų pusėje. Mano komandai tai davė nemažai naudos, žaidžiant taškas į tašką visas rungtynes. Geresnio pataikymo ir finišavo šiandien tikrai reikėjo pergalei“, – teigė strategas.

– Patirtis lėmė rungtynių baigtį?

– Supraskime vieną dalyką, Utena šiai dienai įtemptų mačų yra turėję daugiau nei mūsų krepšininkai. Galiu pasidžiaugti, kad yra sezono pradžia ir tokias rungtynes sužaisti yra svarbiau nei laimėti 30 taškų.

– Kada Rokas Gadiliauskas prisijungs prie komandos?

– Kiek girdėjau, dar nesuvaikščiojo paleidžiamieji raštai iš Belgijos.

REKLAMA

– Senegalietis Khadimas Sow, kamuojamas nugaros skausmų, bus paleistas iš komandos?

– Kol kas dar sprendimo nepriėmėme, daktarai dar bando išsiaiškinti jo bėdą. Kai žinosime jo tikrą bėdą, tada atliksime sprendimą.

– Jūsų koziris yra greitis ir, atrodo, galite kautis su visais favoritais. Ne pirmą kartą teigiate, kad pritrūko patirties, ar tikrai tik jos trūksta?

– Kartais greitis mus ir žudo. Turime suprasti, kada galime bėgti ir kada reikia žaisti pozicinį krepšinį. Džiaugiuosi dėl bėgimo, nes jo išmokyti būtų sunkiau nei pristabdyti, bet šioje vietoje dar neužbėkime už akių, grįšime namo, peržiūrėsime vaizdo medžiagą ir aiškinsimės, kur perskubėjome ar lipome į medį

– Svetimos arenos sindromo nejaučiate?

– Matote, ne mes favoritai. Skirtingi biudžetai, skirtingi tikslai. Ta įtampa pasijaus, kai žaisime prieš kito kalibro komandas.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


5 komentarai
Naujausi komentarai (5)
Geriausiai ivertinti (5)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti