L.Drew atgaivino „Neptūno“ viltis, tačiau jas sužlugdė PAOK amerikietis (59)

Sausio 10 d., 18:00
L.Drew mėgino gelbėti klaipėdiečius (Fotodiena.lt)

Klaipėdos „Neptūno“ (8/4) nesėkmių serija tęsiasi. FIBA Čempionų lygoje Dainiaus Adomaičio auklėtiniai svečiuose 73:82 (18:18, 17:26, 12:18, 26:20) turėjo pripažinti Salonikų PAOK (6/9) pranašumą.

Tai buvo šeštasis „Neptūno“ pralaimėjimas paeiliui, įskaitant Čempionų lygos ir Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino“ LKL) varžybas.

Larry Drew rungtynes pradėjo dviem taikliais tolimais metimais, kurie išvedė į priekį „Neptūną“ – 6:0. Penki taškai paeiliui leido PAOK priartėti (5:6), o tritaškis metimas išvedė šeimininkus į priekį – 8:7. Mindaugas Girdžiūnas išlygino rezultatą (10:10), tačiau sekė PAOK tritaškiai, kurie vėl persvėrė rezultatą – 16:12. Omari Johnsonas šįkart buvo tas žmogus, kurie vėl lygino rezultatą (16:16), bet vis tik po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus – 18:18.

Nors „Neptūnas“ ir atgavo pranašumą (25:20), o Omari Johnsonas įsišaudė iš toli (28:20), tada sekė PAOK spurtas 9:0, leidęs persverti rezultatą – 29:28. Laurynas Beliauskas smeigė tolima metimą, L.Drew pridėjo dar du taškus (33:29), bet per pusę minutės pelnyti 5 PAOK taškai vėl sugrąžino pranašumą šeimininkams – 34:33. Thaddusas McFaddenas buvo pagrindinis PAOK vedlys, pelnęs jau 22 taškus dar nesibaigus ketvirčiui, o Salonikų klubas tolo nuo varžovų – 44:35. Po antrojo ketvirčio toks rezultatas ir išliko.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Neptūnas“ mėgino nepaleisti savo varžovų. Ketvirčiui įpusėjus, Jerai'aus Granto baudų metimai švelnino deficitą iki 8 taškų (43:51). Vis tik kėlinio pabaigoje PAOK spurtavo 7:0 ir įgijo 15 taškų pranašumą. Tokį deficitą „Neptūnas“ turėjo ir po 30 minučių – 47:62.

Lemiamą ketvirtį „Neptūnas“ pradėjo atkarpa 10:0, kurios metu graikų krepšio tinklelį skrodė trys tritaškiai iš eilės (57:62). Likus žaisti dvi minutes, Larry Drew priartino klaipėdiečius per vieną metimą (66:69). Į tai varžovų lyderis Taddusas McFaddenas atsakė baudos metimu (70:66). L.Drew pataikė dar vieną metimą, tačiau tas pats T.McFaddenas neleido PAOK palūžti. Amerikietis sumetė dvi baudas, o netrukus kirto lemiamą smūgį „Neptūnui“ taikliu tritaškiu per L.Drew rankas (75:68). Likusios mačo akimirkos buvo tik formalumas – klaipėdiečiai patyrė dar vieną pralaimėjimą 73:82.

PAOK: Taddusas McFaddenas 31 (5/8 trit., 6 atk. kam., 32 naud. bal.), Linos Chrysikopoulosas, Antonis Koniaris ir Jordanas Sibertas po 9.

„Neptūnas“: Larry Drew 31 (7/10 dvit., 5/13 trit., 6 rez. perd., 5 atk. kam., 28 naud. bal.), Omari Johnsonas 15 (3/8 trit., 12 atk. kam.), Laurynas Beliauskas 9 (3/4 trit.).