L.Dončičius tritaškių lietumi pagilino „Celtics“ duobę (1)

Balandžio 1 d., 08:29
L.Dončičius vėl skriaudė varžovus (Scanpix nuotr.)

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) problemų ir toliau neatsikrato Bostono „Celtics“ (23/25) ekipa, namie 108:113 (25:30, 20:34, 28:26, 35:23) nusileidusi Dalaso „Mavericks“ (25/21) klubui.

„Celtics“ visų rungtynių metu nė karto nepirmavo, o trečiajame kėlinyje jau turėjo kapstytis iš 23 taškų deficito (51:74). Vis dėlto intrigą sugrąžinti jiems pavyko – Marcuso Smarto taškai likus žaisti 16 sekundžių paliko svečiams tik dviejų taškų pranašumą (109:107).

Jalenas Brunsonas tada sumetė baudų metimus, M.Smartas taiklus iš šio nuotolio buvo tik kartą, o dar kartą neklydęs „Mavericks“ gynėjas uždarė rungtynes.

Galvos skausmą varžovams vėl kėlė Luka Dončičius, per 35 minutes pelnęs 36 taškus (4/4 dvitaškių, 7/11 tritaškių, 7/11 baudų metimų), atkovojęs ir praradęs po 8 kamuolius, atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus bei 3 sykius prasižengęs.

„Pataikyti padeda metimų kartojimas, tačiau labai prisideda ir pasitikėjimas savimi. Manau, kad būtent pasitikėjimas čia yra pagrindinis dalykas“, – po mačo teigė slovėnas.

Tuo tarpu Bostono klubui tolimi metimai fatališkai nekrito. Iš toli „Celtics“ atakavo vos 23 procentų taiklumu (11/47), o džiaugtis negalima ir starto penketo pasirodymu (9/36).

Naujoje komandoje ir toliau sunkiai įsibėgėja Evanas Fournier, antrajame savo mače jau sugebėjęs pasižymėti, bet tai vėl daręs neefektyviai – 31 minutė, 6 taškai (3/4 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 0/1 baudos metimo).

„Celtics“ per 10 pastarųjų mačų pasiekė vos tris pergales ir yra sau neįprastai žemoje aštuntojoje Rytų konferencijos vietoje. „Mavericks“ Vakaruose rikiuojasi septinti.

„Mavericks“: Luka Dončičius 36 (8 atk. kam., 7/11 tritaškių, 5 rez. perd., 8 klaidos), Jalenas Brunsonas 21 (5 atk. kam.), Kristapas Porzingis 19 (8 atk. kam., 3 blokai), Dorianas Finney-Smithas 11 (9 atk. kam.).

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 25 (9 atk. kam., 1/8 tritaškių), Jaylenas Brownas 24 (4/11 tritaškių), Kemba Walkeris 22 (5 atk. kam., 6 rez. perd., 2/9 tritaškių), Marcusas Smartas 17 (5 atk. kam., 7 rez. perd., 2/7 tritaškių).