L.Dončičius surinko trigubą dublį, D.Cousinsas diskvalifikuotas sužaidęs vos 3 minutes (5)

Sausio 5 d., 06:43
L.Dončičius buvo universalus (Scanpix nuotr.)

Pergalingai Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) mače pasirodė Dalaso „Mavericks“ (3/4) ekipa, išvykoje 113:100 (33:21, 28:28, 23:28, 29:23) palaužusi Hjustono „Rockets“ (2/3) klubą.

„Rockets“ šiame mače pirmavo vienintelį kartą – 2:0 mačo pradžioje. Ketvirtajame kėlinyje jiems dar buvo pavykę išlyginti rezultatą (85:85), tačiau „Mavericks“ intrigą eliminavo savo spurtu 12:0.

Mačo herojumi tapęs Luka Dončičius per 38 minutes pelnė 33 taškus (9/15 dvitaškių, 3/10 tritaškių, 6/6 baudų metimų), atkovojo 16 ir prarado 8 kamuolius, atliko 11 rezultatyvių perdavimų bei 3 sykius prasižengė.

Dalaso „Mavericks“ klubui taip pat itin pasiteisino sprendimas iš startinio penketo patraukti Timą Hardaway‘ų. Nuo suolo pakilęs gynėjas buvo itin efektyvus ir driokstelėjo tritaškiais, pataikydamas net 8 kartus iš 10 bandymų bei surinkdamas 30 taškų.

Tuo tarpu Jamesui Hardenui rungtynės nebuvo tokios sėkmingos – gynėjas per 38 minutes pelnė 21 tašką, tačiau prastai atakavo krepšį (2/6 dvitaškių, 3/11 tritaškių, 8/10 baudų metimų), atkovojo 3, perėmė ir prarado po 2 kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų bei kartą prasižengė.

Vos tris minutes aikštėje praleidęs DeMarcusas Cousinsas spėjo surinkti dvi technines pražangas ir buvo išsiųstas į rūbinę. Aukštaūgis pirmiausiai susikivirčijo su Willie Cauley-Steinu, o vėliau buvo nubaustas už ginčą su teisėjais dėl, jo manymu, neskirtos pražangos metimo metu.

Nesportinės pražangos trečiajame kėlinyje sulaukė ir naujokui Jae‘Seanui Tate‘ui į veidą pataikęs Jamesas Johnsonas. „Rockets“ debiutantui sezonas prasidėjo išties prastai – anksčiau treniruotės metu kamuolį į jį sviedė J.Hardenas.

Dalaso ekipa Teksaso derbyje triuškinančiai laimėjo kovą po krepšiais (51:35), nors vis dar neturi pagrindinio savo aukštaūgio Kristapo Porzingio, kuris pluša treniruotėse ir į rikiuotę grįžti turėtų netrukus.

„Mavericks“: Luka Dončičius 33 (16 atk. kam., 11 rez. perd.), Timas Hardaway‘us 30 (7 atk. kam., 8/10 tritaškių), Joshas Richardsonas ir Willie Cauley-Steinas (7 atk. kam.) po 15, Dorianas Finney-Smithas 9.

„Rockets“: Christianas Woodas 23 (7 atk. kam.), Jamesas Hardenas 21 (10 rez. perd.), Ericas Gordonas 20 (5 atk. kam., 4/10 tritaškių), Johnas Wallas 14, Jae‘Seanas Tate‘as 8 (6 atk. kam.).