L.Dončičius laimėjo mūšį dėl pirmojo ketverto Vakaruose (1)

Kovo 28 d., 07:17
L.Dončičius skriaudė Jutos klubą (Scanpix nuotr.)

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) saldžią pergalę pasiekė Luka Dončičiaus vedami Dalaso „Mavericks“ (46/29).

Teksaso klubas namie 114:100 (21:29, 37:30, 32:20, 24:21) nugalėjo tiesioginius konkurentus Jutos „Jazz“ (45/30).

„Mavericks“ lėčiau startavo ir iki ilgosios pertraukos vijosi varžovus, tačiau po jos pademonstravo savo jėgą. Jasono Kiddo auklėtiniai jau ketvirtojo kėlinio viduryje pirmavo 107:88 ir nepaliko daug vietos klausimams.

L.Dončičius per 33 minutes pelnė 32 taškus (7/14 dvitaškių, 4/7 tritaškių, 6/9 baudų metimų), atkovojo 10 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei po 3 kartus suklydo ir prasižengė.

„Mavericks“ laimėjo tiesioginį mūšį dėl ketvirtosios vietos Vakaruose, kurią ilgai užėmė būtent „Jazz“. Tai reiškia, kad slovėnas pirmą kartą į NBA atkrintamąsias gali žengti turėdamas namų aikštės pranašumą.

„Būtent to ir norėjome, bet dar liko nemažai nueiti. Turime išlikti susikaupę, susitelkti į artimiausią varžovą ir stengtis laimėti kiekvieną mačą“, – po rungtynių teigė L.Dončičius.

Jis pranoko varžovų gynėjų tandemą Donovaną Mitchellą ir Mike‘as Conley kartu sudėjus – šie pelnė 26 taškus. Tiesa, jie stokojo pagrindinių pagalbininkų, nes komandai padėti negalėjo Rudy Gobertas, Hassanas Whiteside‘as ir Bojanas Bogdanovičius.

Abi komandos reguliariajame sezone dar sužais po septynis mačus, tikėtina, kad jos susitiks ir pirmajame atkrintamųjų etape.

„Jazz“: Rudy Gay‘us 18 (8 atk. kam.), Jordanas Clarksonas (6 rez. perd.) ir Mike‘as Conley (7 rez. perd., 6/7 dvitaškių) po 14, Donovanas Mitchellas 12 (5 atk. kam., 4/13 metimų), Ericas Paschallas ir Trentas Forrestas po 10.

„Mavericks“: Luka Dončičius 32 (10 atk. kam., 5 rez. perd.), Reggie Bullockas 23 (7/11 tritaškių), Jalenas Brunsonas 22 (10 atk. kam., 5 rez. perd.), Spenceris Dinwiddie 12 (4 atk. kam.), Dorianas Finney-Smithas 8.

J.Vainauskas: kodėl paliko „Lietkabelį“, kaip rado Čanaką, kodėl dirbo su „BeoBasket“ ir kaip su „Žalgiriu“ varžėsi dėl Jankūno parašo