L.Dončičius kritikus nutildė surengdamas tritaškių lietų (6)

Sausio 18 d., 07:49
L.Dončičius buvo sunkiai sulaikomas (Scanpix nuotr.)

Pergalingu keliu Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) ir toliau žygiuoja Dalaso „Mavericks“ (27/15) ekipa, namie 120:112 (38:37, 34:26, 26:26, 22:23) palaužusi Portlando „Trail Blazers“ (18/25) krepšininkus.

„Mavericks“ į priekį truktelėjo dar antrojo kėlinio pradžioje, o viso likusio mačo metu vyko katės ir pelės žaidimas. Dalaso klubas nuolat pirmavo, tačiau nesugebėjo visiškai nusikratyti rusenusios intrigos.

Likus žaisti beveik keturias minutes Kentas Bazemore‘as sumažino skirtumą iki šešių taškų (109:115), tačiau tada sekė net pustrečios minutės „sausa“ abiejų komandų atkarpa, kurią nutraukė Luka Dončičius (117:109). Svečiams jau pritrūko laiko ir jėgų išsigelbėti.

Puikų mačą vėl sužaidęs L.Dončičius šį kartą per 34 minutes pelnė 35 taškus (3/11 dvitaškių, 8/12 tritaškių, 5/8 baudų metimų), atkovojo 8, perėmė vieną ir prarado 3 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus bei 2 sykius prasižengė.

Slovėnas pritildė savo metimo kritikus. Šį sezoną L.Dončičius nepasižymi snaiperiškais sugebėjimais, iš toli atakuodamas vos 32 procentų taiklumas, o pastaruosiuose penkiuose susitikimuose pataikė tik 5 tritaškius iš 29 (17 procentų taiklumas). Vis dėlto aštuoni tritaškiai šiame mače turėtų kurį laiką leisti L.Dončičiui kvėpuoti lengviau.

Slovėnas net du kartus tritaškius pataikė su pražangomis, nors baudos metimą ir realizavo tik kartą.

Tolimais metimais šiose rungtynėse svečius baudų visa Dalaso ekipa, sumetusi net 20 tolimų bombų iš 47 bandymų (43 procentų taiklumas).

Tuo tarpu Portlando klubo gyvenimą apsunkino ir C.J.McCollumo trauma antrajame kėlinyje. Gynėjas nikstelėjo kairiąją čiurną ir vėliau į rungtynes negrįžo. „Mavericks“ jau dešimtajame susitikime vertėsi be Kristapo Porzingio.

Carmelo Anthony šiame susitikime perkopė simbolinę 26 tūkstančių karjeros taškų ribą. Pagal šį rodiklį jis lygos istorijoje užima aukštą 18-ąją vietą.

„Trail Blazers“: Damianas Lillardas 34 (10 rez. perd., 3/10 tritaškių), Carmelo Anthony 22 (5 atk. kam.), Hassanas Whiteside‘as 21 (18 atk. kam., 5 blokai, 9/10 dvitaškių), Kentas Bazemore‘as 11, Mario Hezonja ir Anfernee Simonsas (5 atk. kam., 5 rez. perd.) po 7.

„Mavericks“: Luka Dončičius 35 (8 atk. kam., 7 rez. perd., 8/12 tritaškių), Timas Hardaway‘us 29 (5/8 tritaškių), Sethas Curry 16 (3/10 tritaškių), Jalenas Brunsonas 13, Maximilianas Kleberas 10 (5 atk. kam., 2/7 tritaškių).