Dėl vietos pasaulio čempionate kovojantys šešiolikmečiai nugalėjo ispanus (3)

Rugpjūčio 18 d., 13:45
Šešiolikmečiai kausis dėl 5 vietos (FIBA Europe nuotr.)

Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) rinktinė tęsia kovą dėl penktosios vietos Europos čempionate. Pirmojoje kovoje dėl 5–8 vietų lietuviai, trečiajame ketvirtyje užsitikrinę saugų pranašumą, 92:80 (15:18, 23:11, 31:13, 23:38) nugalėjo ispanus.

Dėl 5 vietos bei tuo pačiu galimybės žaisti pasaulio čempionate šešiolikmečiai kausis su Turkijos arba Latvijos bendraamžiais.

4:0 atkarpa startavę lietuviai netrukus buvo pavyti varžovų, kurie ėmė rinkti taškus be atsako ir neleido mūsiškiams nutraukti nesėkmingos atkarpos. Ispanų spurtas tęsėsi iki kėlinio vidurio (6:12), o iki ketvirčio pabaigos lietuviai tik sušvelnino rezultatą – 15:18.

Lietuviams labai trūko tolimų metimų, kurių dauguma skriejo pro šalį, tiesa, varžovai irgi nebuvo labai taiklūs. Šlubavo ir abiejų ekipų baudų taiklumas (lietuvių procentas siekė 40, o ispanų – 33). Ąžuolas Tubelis aktyviau ėmė rinkti taškus mūsiškiams, tad rezultatas tapo lygus – 21:21. Atsirišus krepšiui ir išnaudojus progas nuo trijų taškų ir baudų linijų, skirtumą pavyko padidinti, o kėliniui pasibaigus Lietuva jau pirmavo 38:29.

Dar labiau vaizdas pasikeitė po didžiosios pertraukos, kuomet lietuviai sparčiai tolo nuo varžovų (44:29). Puolimas buvo pagirtinas, kas leido per ketvirtį įmesti net 31 tašką, o gera kova dėl kamuolių dar palengvino darbą ir po trečiojo ketvirčio Lietuva jau buvo priekyje 69:42.

Borja Fernandezas ir Jaime‘as Pradilla buvo ispanų vedliai ir skirtumą jie kiek pamažino – 60:76. Nepaisant to, jis liko gana saugus ir pergalę lietuviai išsaugojo bei įtvirtino baudų metimais – 92:80.

Lietuva: Lukas Kreišmontas 18, Marekas Blaževičius 16 (9 atk. kam.), Nojus Pankratjevas ir Erikas Jermolajevas – po 11, Ąžuolas Tubelis ir Modestas Kancleris – po 10.

Ispanija: Jaime‘as Pradilla 20, Borja Fernandezas 16, Pau Carreno 11, Alexas Haro 9, Alessandro Scariolo 8.

Gairės: ispanija, lietuva, u16