Koronaviruso neišgąsdintas P.Motiejūnas: apie žaidėjų ramybę ir skirtingas Eurolygos bei SAM nuomones (149)

Vasario 27 d., 11:14
P.Motiejūnas išlieka ramus (BNS nuotr.)
P.Motiejūnas išlieka ramus (BNS nuotr.)
Rokas Liolaitis

Penktadienio Eurolygos mačas tarp Kauno „Žalgirio“ ir Milano „AX Armani“ sulaukė ypatingo dėmesio. Dėl koronaviruso grėsmės kiekvienas masinis renginys patenka po padidinamuoju stiklu.

Ypatingo svorio suteikia tai, kad svečiai atvyksta iš Italijos, kurioje koronavirusas įgavo išskirtinį pagreitį. Mačą nukelti rekomendavo ir Lietuvos Sveikatos Apsaugos Ministerija (SAM).

Vis dėlto „Žalgirio“ generalinis direktorius Paulius Motiejūnas panikos nekėlė ir tikino, kad viskas yra tvarkoma pagal reglamentą.

„Norime informuoti, kad gavome raštą iš SAM su rekomendacijomis. Viena iš jų buvo su rungtynių nukėlimu, tačiau kreipėmės į Eurolygą ir buvome informuoti, kad tai nėra įmanoma. Buvo variantas ir žaisti be gerbėjų, tačiau mes būtent dėl jų rungtyniaujame ir gyvuojame, todėl tokią galimybę atmetėme. Imsimės visų reikalingų apsaugos priemonių bei užtikrinsime visų saugų buvimą arenoje“, – teigė P.Motiejūnas.

REKLAMA

– Kaip žaidėjai reaguoja į tokią situaciją?

– Tikrai nė iš vieno žaidėjo nėra panikos ar atsisakymo žaisti. Žaidėjų tarpe yra ramybė, jie visiškai nepergyvena ir supranta, kodėl žaidžia.

– Kaip imsitės atsakomybės, jei rungtynėse lankęsi gerbėjai apsirgs?

– Įstatymai yra, o šiuo metu elgiamės pagal reglamentą ir visas nustatytas normas. Bendraujame su SAM ir pasaulio sveikatos organizacija. Bus kaip bus. Arenoje taip pat bus taikomos apsaugos priemonės, papildomi valomi ir dezinfekuojami turėklai bei tikimės sąmoningumo iš gerbėjų, kad apsirgę į rungtynes neis.

– Kiek atvyksta gerbėjų iš Italijos?

– Galvojame, kad arba jų nebus, arba bus labai mažai. Tie, kurie planavo keliauti su komanda, tokios galimybės atsisakė, tai jei jų ir bus, tai bus vienetai. Ne daugiau dešimt. Buvo skirti 35 bilietai, tačiau jų buvo atsisakyta. Iki šiol dėl bilietų kreipėsi šeši žmonės.

– Lietuvos gerbėjai gali atsisakyti galimybės atvykti?

– Taip, jei kreipsis, siūlome galimybę grąžinti bilietus, tačiau tokių atvejų pasitaikė labai mažai. Ne šimtai ir ne dešimtys, bet vienetai.

REKLAMA

– O visi bilietai yra išpirkti?

– Taip, 15 tūkstančių, prieš tris savaites dar.

– Gal bus sustiprintas ne tik apsaugos personalas, bet ir medikai?

– Susisiekėme su medikais, tačiau jie patikino, kad papildomų pajėgų nereikia. Kaip ir skelbėme, įeinančių žmonių patikrinimas bus griežtesnis, akivaizdžiai karščiuojantys žmonės rungtynėse rekomenduojami nedalyvauti.

– Kaip Eurolyga motyvavo žaisti, kai šalyje paskelbta nepaprastoji padėtis?

– Eurolyga taip pat kontaktuoja su pasaulio sveikatos organizacija, turi ir savo medikų štabą. Jie sprendimą priėmė atsakingai ir jis dabar yra toks.

– Kokius nuostolius klubas patirtų rungtynes atšaukus ar jas žaidžiant be gerbėjų?

– Jei mes patys nuspręstume nežaisti, nesutarę su Eurolyga, patirtume ne tik finansinių nuostolių, tačiau ir gautume techninį pralaimėjimą. Nukentėtume keliais frontais.

– Nekalbėjote su Eurolyga, kaip reiktų elgtis, jei šalyje rungtynės būtų uždraustos?

– Kalbėjome, bet tokio varianto nesvarstėme. Žinome, kad būtų blogai.


149 komentarai
Naujausi komentarai (149)
Geriausiai ivertinti (149)
PRO komentarai (6)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti