Kontrolinių dvikovų seriją Lietuvos rinktinė baigė triuškinama pergale (113) FOTOGALERIJA

Birželio 24 d., 18:30
T.Dimša žaidė rezultatyviai (BNS nuotr.)

Į Tokijo Olimpines žaidynes sieksianti prasibrauti Lietuvos rinktinė pergalingai baigė kontrolinių rungtynių ciklą.

Dariaus Maskoliūno treniruojama komanda dar kartą 95:69 (25:22, 20:13, 28:17, 22:17) įveikė Dominikos Respublikos krepšininkus.

Šį varžovą pirmame mače pavyko įveikti 95:62. Taip pat D.Maskoliūno auklėtiniai susitiko su Rusija, kurią nugalėjo 78:61.

Rungtynių eiga:

Mačas prasidėjo geru lietuvių spurtu 7:0, tiesa, vos per minutę iš pranašumo nieko neliko – 7:7. Jonas Valančiūnas vėl jį augino (12:9), tačiau varžovai atsilaikė ir persvėrė rezultatą – 19:14. Vis tik Tomas Dimša ir Rokas Jokubaitis leido kėlinį lietuviams baigti pozityvia nata – 25:22.

Lietuviai didino pranašumą (30:22), o į varžovų bandymus artėti šeimininkai vis atsakydavo. Eimantas Bendžius ir Mindaugas Kuzminskas pridėjo taškų (41:32) ir galiausiai po antrojo kėlinio pavyko turėti jau dviženklę persvarą – 45:35.

Po ilgosios pertraukos įsibėgėjo Lukas Lekavičius, kurio sėkmingas žaidimas leido triuškinti oponentus – 56:38. Dominikos Respublikos krepšininkai šiek tiek priartėjo, bet Tomas Dimša smeigė du tritaškius. Kėlinį sėkmingai baigė R.Jokubaitis – po jo rezultatyvių atakų lietuviai buvo priekyje 73:52.

Ketvirtame ketvirtyje daug intrigos nebuvo – mūsiškiai demonstravo solidžią gynybą ir artėjo pergalės link. D.Maskoliūno kariauna nugalėjo rezultatu 95:69.

Lietuva: Tomas Dimša (3/3 tritaškiai) ir Lukas Lekavičius po 13, Jonas Valančiūnas 12 (12 min.), Rokas Jokubaitis 11 (4/4 dvitaškiai), Gytis Masiulis 10.

Dominikos Respublika: Jonathanas Araujo 15 (4/5 dvitaškiai), Angelis Nunezas 10, Gelvisas Solano 9 (4/11 dvitaškiai).