Kontrastingai žygį jaunimo Eurolygoje baigęs S.Lukošius su „Bayern“ pelnė bronzą

Sausio 19 d., 17:28
S.Lukošius sužaidė du skirtingus mačus (nuotr. Euroleague.net)

Puikiai pasirodymą jaunimo Eurolygoje pradėjęs Simonas Lukošius trečiajame ture kiek sumažino apsukas.

Lietuvio atstovaujama Miuncheno „Bayern“ (2/1) ekipa 73:97 (17:19, 20:28, 17:33, 19:17) nusileido Romos „StellaAzzurra“ (3/0) jaunimui.

17 metų 196 cm ūgio S.Lukošius šiame mače per 22 minutes pelnė 5 taškus (1/3 dvitaškių, 0/7 tritaškių, 3/3 baudų metimų), atkovojo 3 ir prarado 4 kamuolius, 2 sykius prasižengė bei surinko -4 naudingumo balus.

Miuncheno klube šį kartą išsiskyrė 16 taškų pelnęs Luisas Wulffas, dvigubą dublį pridėjo Mohamedas Sillahas (11 taškų, 11 atk. kam.). Nugalėtojams 21 tašką pelnė penkiolikmetis Matteo Visintinas, 16 – juodkalnietis Fedoras Zugičius.

„Bayern“ šiuo pralaimėjimu užėmė antrąją vietą grupėje ir prarado šansus grumtis dėl kelialapio į pagrindinį turnyrą. Vokiečiams beliko pakovoti dėl trečiosios vietos namie vykusiame atrankos turnyre.

Šis mačas susiklostė sėkmingai – 82:78 (25:23, 22:16, 18:21, 17:18) buvo nugalėta Liudvigsburgo „Porsche“ komanda.

S.Lukošius per 26 minutes pelnė 16 taškų (2/3 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 6/6 baudų metimų), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą prasižengė, 9 sykius suklydo ir surinko 16 naudingumo balų.

Į trigubą dublį šiame mače kėsinosi Sasha Grantas (11 taškų, 10 atk. kam., 7 rez. perd.), 26 taškus pridėjo Filipas Skobaljis. Varžovams 14 taškų surinko serbas Aleksa Kovačevičius, dvigubą dublį pridėjo rumunas Cristianas Cotoara.

S.Lukošius šiame turnyre iš viso per 4 mačus aikštėje praleisdavo 26 minutes, rinko 13,5 taško (31 procentas tritaškių), 3,8 atkovoto kamuolio, 2,5 rezultatyvaus perdavimo ir 11,3 naudingumo balo.

Dėl vietos pagrindiniame turnyre šios atrankos finale susigrums Madrido „Real“ ir „StellaAzzurra“ aštuoniolikmečiai. Pirmojoje atrankoje tokį kelialapį pelnė Las Palmo „Gran Canaria“ jaunimas, o trečiasis turnyras Kaune vyks vasario 7–9 dienomis.