K.Slouko išplėštame pratęsime lemtinga tapo sudrebėjusi S.Wilbekino ranka (8)

Sausio 12 d., 23:23
S.Wilbekinas prametė itin svarbų baudos metimą

Itin dramatiškas Eurolygos mačas įvyko Izraelyje, kur Tel Avivo „Maccabi“ (8/11) po pratęsimo nusileido Pirėjo „Olympiacos“ (10/8) – 87:89 (18:13, 22:20, 15:19, 18:21, 14:16).

„Maccabi“ startavo solidžia gynyba ir kontroliavo pirmąją mačo pusę, po kurios pirmavo 40:33. Vis dėlto iniciatyvos savo rankose šeimininkai ilgai neišlaikė. Po ilgosios pertraukos laiminti komanda keitėsi dažnai, o likus žaisti tris minutes Ante Žižičiaus dvitaškis sumažino skirtumą iki minimalaus – 64:65. Po minutės rezultatą persvėrė Scottie Wilbekino tritaškis – 69:67.

Othello Hunteris tada realizavo baudų metimus, o Hassanas Martinas atsakė dvitaškiu. Likus žaisti 24 sekundes Aleksandras Vezenkovas baudų metimais išlygino rezultatą, o „Maccabi“ lemiamą ataką rengė minutės pertraukėlės metu.

Greita „Olympiacos“ bulgaro pražanga pasiuntė Tylerį Dorsey prie baudų metimo linijos, pirmąjį jis pataikė, bet po antrojo kamuolį atkovojo S.Wilbekinas ir situacija pasikartojo dar kartą, bet šį kartą kamuolį nusiėmė „Olympiacos“. Paskubomis rengta svečių ataka baigėsi pražanga prieš Kostą Slouką, kuris baudų metimais išplėšė pratęsimą.

Papildomoje atkarpoje likus minutei Pirėjo klubą į priekį išvedė penki Giannoulio Larentzakio taškai ir A.Vezenkovo tolimas metimas – 86:81. Likus žaisti 19 sekundžių intrigą vėl padidino keturi O.Hunterio taškai paeiliui – 85:86. G.Larentzakiui realizavus baudų metimus S.Wilbekinas sugebėjo išprovokuoti pražangą mesdamas iš toli. Auksinę progą išlyginti rezultatą gavęs gynėjas ja nepasinaudojo pramesdamas trečiąjį baudos metimą, o per likusį laiką „Maccabi“ neišsigelbėjo.

Pagrindine rungtynių žvaigžde tapęs K.Sloukas per 40 minučių surinko dvigubą dublį – 21 taškas (3/8 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 9/9 baudų metimų), 3 atkovoti, 6 prarasti ir vienas perimtas kamuolys, 11 rezultatyvių perdavimų, 3 pražangos bei 24 naudingumo balai.

Šeimininkams viso mačo metu nekrito tritaškiai (6/27, 22 procentų taiklumas). Faktoriumi rungtynėse netapo ir vietinis Izraelio arbitras Seffi Shemmeshas.

„Maccabi“: Scottie Wilbekinas 25 (3/12 tritaškių, 12/15 baudų metimų, 8 klaidos), Elijah Bryantas 15 (6 atk. kam.), Ante Žižičius 12 (5 atk. kam., 5/5 dvitaškių), Othello Hunteris 11 (10 atk. kam.).

„Olympiacos“: Kostas Sloukas 21 (11 rez. perd., 6 klaidos), Giannoulis Larentzakis 13, Georgios Printezis 12, Shaquille‘as McKissicas 10, Aleksandras Vezenkovas (7 atk. kam., 2/7 tritaškių) ir Livio Jean-Charlesas po 8.