K.Prepeličiaus šalti nervai įtvirtino slovėnų pergalę prieš kroatus (8)

Lapkričio 25 d., 23:56
K.Prepeličius realizavo svarbiausius mačo baudų metimus (FIBA nuotr.)

2023 metų Pasaulio taurės atrankos varžybų C grupėje Slovėnija (1/0) svečiuose 76:74 (16:19, 25:20, 14:17, 21:18) palaužė kroatus (0/1).

Antrojo kėlinio pradžioje kroatai buvo įgiję dviženklį pranašumą (28:18), tačiau tada Jaka Blažičius, Žiga Dimecas ir Luka Rupnikas surengė sėkmingą atkarpą ir komandas teskyrė vienas metimas (27:30).

Trečiajame ketvirtyje jau slovėnai pabėgo 7 taškais, kai du baudos metimu pataikė Klemenas Prepeličius (52:45). Vis tik tada sekė 6:0 kroatų atsakymas ir aikštelėje vėl įsivyravo kova taškas į tašką.

Nugalėtojas sprendėsi lemiamomis mačo akimirkomis. Jakobo Čebašeko tritaškis su pražanga, prasidėjus paskutinei minutei, vėl išvedė slovėnus į priekį (72:69). Pavle Marčinkovičiui pavyko sumažinti kroatų atsilikimą iki minimumo (71:72).

Šeimininkų viltys dužo, kai lemiamoje atakoje, likus žaisti 6 sekundes, suklydo Filipas Bundovičius, o kitoje aikštės pusėje K.Prepeličius baudų metimais įtvirtino slovėnų pergalę.

Kroatija: Filipas Bundovičius 16 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Roko Prkačinas 15 (5 atk. kam.), Roko Badžimas 11, Pavle Marčinkovičius 9.

Slovėnija: Klemenas Prepeličius 16 (2/6 dvit., 1/7 trit., 9/10 baud.), Jaka Blažičius 15 (9 atk. kam.), Edo Muričius 14 (10 atk. kam.), Luka Rupnikas 11.