K.Maksvytis: apie „Maccabi“ iššūkį, neišnaudotą legionierių kvotą ir revanšą L.Brownui (17) VIDEO interviu

Spalio 4 d., 10:41
K.Maksvytis ketvirtadienį startuos Eurolygoje (BNS nuotr.)
K.Maksvytis ketvirtadienį startuos Eurolygoje (BNS nuotr.)
Rokas Liolaitis

Kauno „Žalgiris“ pasirengė Eurolygos startui – lietuviai vyksta į Tel Avivo „Maccabi“ teritoriją, kur laukia gausi geltonų gerbėjų armija.

„Žalgiris“ Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) startavo trimis pergalėmis, o dabar laukia kol kas rimčiausio sezono išbandymo.

Prieš išvyką „Žalgirio“ strategas Kazys Maksvytis apžvelgė laukiančias rungtynes ir startą Eurolygoje.

„Po keletos dienų startuojame Eurolygoje, įdomi pradžia, laukia sunkus varžovas. Ypatingai sunkus, nes žaisime išvykoje ir parduoti visi bilietai. Dėl tų emocijų mes ir sportuojame, bet bus labai sunku. Pasikeitė dauguma jų žaidėjų, liko gal trys ar keturi, biudžetas padidėjo. Vien Lorenzo Browno įsigijimas daug pasako. Laukia stipri komanda, bus nelengva“, – teigė strategas.

REKLAMA

– Ar L.Browno įtaka žaidimui yra tokia pati kaip Ispanijos rinktinėje?

– Jis šiek tiek vėliau prisijungė prie komandos, bet jau sužaidė keletą rungtynių. Prieš jį žaisti teko ir Rusijoje, toks vaizdas, kad jis kiekvieną sezoną prideda, ypatingai ir po šios vasaros. Matyt, jo branda auga kaip ant mielių, dabar keliuose mačuose irgi jaučiasi užtikrintumas, pasitikėjimas jo veiksmuose, kurį turbūt atsinešė iš čempionato.

– Kokį įspūdį palieka varžovai sezono starte?

– Kaip visada, labai priklausomas nuo legionierių, turi gal aštuonis amerikiečius. Fiziškas žaidimas, su daug laisvės, daug improvizacijos, ką mėgsta legionieriai. Svarbu ne tik kaip patys žaisime, bet ir kaip neleisime jiems bėgti, nubrauksime jų lengvus taškus.

– Dirbote su Joshu Nebo, ką jis demonstruoja naujoje komandoje?

– Kažkas panašaus, žaidžia išnaudodamas savo atletiškumą, tuo labiau, kai šalia yra Lorenzo Brownas ar Wade’as Baldwinas, jo rankos dar laisvesnės. Žaidžia kažką panašaus, išnaudoja savo atletiškumą, bėga į greitą ataką, laukia užmetimų.

REKLAMA

– Keenanas Evansas davė patarimų, kaip žaisti prie Tel Avivo ekipos atmosferos?

– Yra tekę girdėti, kad komandos naudoja ir specialias kolonėles, kad priprastų žaisti triukšme, nes neįmanoma girdėti ne tik žaidėjų, kartais negalima girdėti net ką pats sakai. Svarbu nepasimesti ir išlaikyti šaltą protą, svarbu bus nepralaimėti ir sau.

– Kas labiausiai neramina prieš startą?

– Tokių stiprių varžovų dar neturėjome, nors žaidėme prieš „Real“, bet abi komandos buvo nepilnų sudėčių. Tas pirmas krikštas visada įdomus, kaip atlaikysime atletiškumą, kaip išpildysime užduotis, kurias užsibrėžėme. Komanda darbšti, gana pareigingai vykdo nurodymus. Pažiūrėsime ar to užteks, ar nepritrūks lyderystės, improvizacijos.

– Yra jaudulys prieš startą, sugrįžus į Eurolygą po ilgos pertraukos?

– Be abejo. Kaip treneriui įdomu varžytis su geriausiais, geriausioje Europos lygoje. Ypač su mūsų lietuviška sudėtimi, turime tik keturis legionierius, jei Iggy neskaitytume. Turime dar vieną legionieriaus vietą, bet nusprendėme duoti šansą lietuviams, Dimšai ar Giedraičiui, kai grįš po traumos.

REKLAMA

– Turite sveikatos problemų komandoje?

– Tikėsimės, kad ne. Kažkiek sunegalavęs yra Arnas Butkevičius, bet tikimės, kad iki mačo atsistatys.

– Kaip vertinate Eurolygos lygį, pakilo ar nusileido?

– Turbūt kaip ir jūs, tikėjomės, kad Eurolyga susilpnės netekus turtingų rusų komandų, bet įvyko priešingai. Galima ant pirštų suskaičiuoti, kiek Eurolygos žaidėjų liko Rusijoje ir, man toks jausmas, kad Eurolyga net susilpnėjo, pasidalinus žaidėjams po kitas komandas.

– Bandysite prieš L.Browną gintis panašiai kaip ir Europos čempionato aštuntfinalyje?

– Priklauso nuo to, kokius žaidėjus turi komandoje. Gynybą renki pagal savo žaidėjus arba pagal tai, ko nemėgsta varžovas. „Žalgiryje“ turime kitokius žaidėjus ir bandysime į tai kažkiek sureaguoti.

– Ar jums yra principo reikalas, parodyti, kad galima L.Browną nugalėti?

– Nesakyčiau, kad jis yra priešas numeris vienas, kuriam yra taikinys ant nugaros. Visų pirmą, kaip treneris noriu reabilituotis, tuo pačiu ir gavome pamokų, kurias stengsimės paversti gera patirtimi ir išnaudoti. Visada yra ambicija duoti revanšą.

„Ilgoji pertrauka“: įtakingiausi Lietuvos krepšinio asmenys – kaip dirba agentai, kas iš krepšininkų gali pasekti A.Sabonio pėdomis, Motiejūno galia ir Balčiūno noras visiems padėti


17 komentarai
Naujausi komentarai (17)
Geriausiai ivertinti (17)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
LKL