J.Zdovcas: apie sunegalavusį J.Strelnieką, M.Blaževičiaus naivumą ir T.Websterio tinkamumą jo sistemai (17) VIDEO interviu

Gruodžio 10 d., 22:38
J.Zdovcas apžvelgė rungtynes (BNS nuotr.)
J.Zdovcas apžvelgė rungtynes (BNS nuotr.)
Rokas Liolaitis

Kauno „Žalgirio“ namų pergalių serija Eurolygoje nutrūko – 51:73 buvo nusileista Maskvos CSKA klubui.

Žalgiriečiai atsilaikė tik iki ilgosios pertraukos (28:30), o vėliau puolimo tempą pagerinusių varžovų nebesugaudė.

51 taškas – ženkliai prasčiausias „Žalgirio“ pasirodymas puolime šį sezoną. Iki šiol mažiausiai taškų buvo sumesta į Stambulo „Anadolu Efes“ krepšį (60).

Po rungtynių „Žalgirio“ strategas Jure Zdovcas neslėpė apmaudo, tačiau įžvelgė ir pozityvių dalykų.

„Sveikinimai Dimitriui ir CSKA žaidėjams, jie parodė visą savo jėgą. Varžovams netrūko motyvacijos nuo pirmos iki paskutinės sekundės. Išbandėme Janį, gal tai buvo klaida, nes jis visą savaitę sirgo, vakar grįžo dar jausdamas simptomus, bet norėjo pabandyti. Mes stengėmės, bet kai kuriuose momentuose pametėme kontrolę ir CSKA to užteko. Turėjome per daug klaidų. Įspėjau žaidėjus prieš rungtynes, kad varžovai yra aukšti, stiprūs, patyrę, o neturint kantrybės veržtis bus sunku pralaužti juos baudos aikštelėje. Nenoriu sakyti, kad jie yra ginami, bet jie turi rimtą reputaciją. Gynyboje buvo neblogai, bet neatkovojus kamuolio ar paskutinėmis sekundėmis nepademonstravus jėgos, tai tampa problema. Daugelis žaidėjų atkovojo po vieną ar nė vieno kamuolio“, – teigė strategas.

REKLAMA

– Ar Tai‘us Websteris tinka jūsų propaguojamam krepšiniui?

– Žinote, Tai‘us mums suteikia neįprastų dalykų. Kartais su juo tenka rizikuoti, kaip ir šiandien, nors dabar tai ir atrodo kaip klaida. Mano nuomone, prieš CSKA jis ne itin tinka, visi varžovai labai aukšti. Pralaimėjus rungtynes visada galvoji, kad kažkas galėjo būti kitaip. Rezultatas parodo, kad mes kovėmės, CSKA pataikė ir sunkių metimų, bet parodė mums, kodėl yra viena geriausių komandų.

– 14 klaidų po ilgosios pertraukos, Artūras Milaknis minėjo, kad dar nerandate būdų užpulti prieš gynyboje besikeičiančius varžovus. Kaip vyksta pasiruošimas tokiai varžovų sistemai?

– Akivaizdu, kad problemų buvo. Žinoma, nevardinsiu žaidėjų, vieni yra geresni, o kiti – kažkiek naivoki. Skaitant situacijas ir suvėlavus, tai iškart tampa problema. Neatlikome gerų sprendimų, bet pirmojoje rungtynių dalyje išgyvenome, o vėliau neradome teisingo kelio. Apie tai galvojame kasdien, dirbame treniruotėse ir žiūrime vaizdo įrašus, nes daugelis Eurolygos komandų tai naudoja. Šiandien mums trūko Janio, jis paprastai neblogai skaito tokias situacijas, o Lukui trūksta fizinių duomenų... Mes tiesiog dirbsime toliau, treniruotės ir tikėjimasis patobulėti.

REKLAMA

REKLAMA

– Po ilgosios pertraukos ant suolelio neliko Janio Strelnieko, kur jis iškeliavo?

– Nežinau, kur jis išvyko, turbūt namo. Kalbėjome su juo prieš rungtynes, bet likus vos kelioms valandoms iki rungtynių paaiškėjo, kad jis vėl negaluoja. Pabandėme apšilti ir atrodė, kad jam viskas gerai. Nusprendėme išleisti į starto penketą ir išbandyti, kaip viskas atrodys.

– Ar Marekas Blaževičius buvo tarp jūsų paminėtų naivuolių?

– Nenoriu minėti pavardžių, bet žinote, visada norime daugiau. Galima sakyti, kad jis buvo naivokas gynyboje. Varžovai surinko 10 taškų per tris paskutines minutes. Noriu kelti jį nuo suolo ir taip įnešti energijos, bet matėme, kaip baigėsi.

– Pirmoji rungtynių pusė buvo apylygė, kokių dar pozityvių dalykų galima išsinešti prieš dvigubą savaitę?

– Keletą kartų nesuklydus puolime rezultatas galėjo būti kitoks. Nežinau, kiek laiko nepraleidome taškų antrajame kėlinyje. Pastaruoju metu turime 7–8 žaidėjus, kuriais galiu pasitikėti. Kai kurie dar prisitaiko, kad galėtų būti mano matomame paveiksle. Kartais gerai surotuodavome gynyboje. Žinoma, puolime dar reikia dirbti, išlaikyti gynybą. Tikimės Janio sugrįžimo, kad turėtume dar vieną žaidėją, dar vieną puolimo organizatorių. Dabar turėsime šešis mačus per dvylika dienų. Geros žinios, kad Nielsas grįžta, jis mums yra labai svarbus perimetre, nes gali dirbti prieš stiprius ir aukštus varžovus, jis mums tikrai padės.

„Bružas ir Pulkovskis“: „Neptūno“ ateitis, Blaževičiaus projektas, žaidėjai Žiemelio klubui, Websterio ateitis ir Maksvyčio sprendimo argumentai


17 komentarai
Naujausi komentarai (17)
Geriausiai ivertinti (17)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
NBA