J.Valančiūnas prieš buvusią komandą sužaidė blogiausią sezono mačą (17)

Rugpjūčio 9 d., 23:34
J.Valančiūnas buvo neatpažįstamas (Scanpix nuotr.)

Nesėkmę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) patyrė Jono Valančiūno atstovaujama Memfio „Grizzlies“ (33/38) ekipa, kuri 99:108  (25:20, 29:40, 17:28, 28:20) nusileido Toronto „Raptors“ (50/19) klubui, kuris užsitikrino antrąją vietą Rytuose.

„Grizzlies“ prieš NBA čempionus pirmavo apie 16 minučių, bet „Raptors“ perėmė iniciatyvą ir baigiantis antrajam kėliniui susikrovė dviženklį pranašumą – 56:45. Tiesa, Memfio ekipa iki didžiosios pertraukos sugebėjo sušvelninti deficitą (54:60), bet tai buvo trumpalaikis blykstelėjimas, kadangi trečiajame ketvirtyje prabėgus 5 minutėms „Raptors“ atotrūkis vėl siekė 12 taškų – 71:59.

Vakarų konferencijos ekipa ketvirtajame ketvirtyje turėjo 18 taškų deficitą, bet po 8 minučių atkarpos 19:4 sugebėjo sugrįžti į kovą dėl pergalės – 92:95. Čempionus gelbėjo Pascalio Siakamo du tritaškiai iš eilės, kurie išlaikė Toronto ekipą priekyje (101:94) ir galutinai sužlugdė varžovų entuziazmą.

Pirmą kartą prieš savo buvusią ilgametę komandą žaidęs J.Valančiūnas atrodė itin blankiai – per tris kėlinius jis buvo sužaidęs 23 minutes ir atlikęs vos vieną metimą – antrajame ketvirtyje metė iš tritaškį, kuris skriejo pro šalį. Kai lietuvis tik gaudavo kamuolį, „Raptors“ tuoj pat prieš jį dvigubindavo gynybą, todėl centro veiksmai buvo gerokai apriboti.

Dar vieną bandymą pelnyti taškus J.Valančiūnas turėjo ketvirtojo kėlinio pradžioje, bet šūvis iš vidutinio nuotolio, kai šalia buvo varžovas, baigėsi tuo, kad kamuolys atsitrenkė į lanko priekį. Pirmus taškus JV galėjo pelnyti baudomis, bet abu metimai skriejo pro šalį.

27 minutes žaidęs J.Valančiūnas prametė dvitaškį, tritaškį, abi baudas, bet sugriebė 10 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo varžovo metimą, perėmė kamuolį, sykį prasižengė ir 4 kartus suklydo. Pastarąjį kartą J.Valančiūnas be taškų buvo likęs 2018 m. sausio 21-osios dvikovoje prieš Minesotos „Timberwolves“, bet tada ant parketo praleido tik 11 minučių.

„Raptors“: Pascalis Siakamas 26 (4/9 tritaškiai), Normanas Powellas 16, Kyle‘as Lowry 15 (2/9 tritaškiai, 7 atk. kam., 8 rez. perd., 9 kld.), Fredas VanVleetas 14 (5 rez. perd.), Serge‘as Ibaka 12 (12 atk. kam.), Marcas Gasolis 10 (6 atk. kam.).

„Grizzlies“: Dillonas Brooksas 25 (3/10 tritaškiai, 6 atk. kam.), Graysonas Allenas 20 (4/10 tritaškiai), Ja Morantas 17 (10 rez. perd.), Brandonas Clarke‘as 16 (9 atk. kam.).