J.Tatumo nesulaikiusių „Raptors“ duobė gilėja

Sausio 5 d., 08:03
J.Tatumas tęsia galingą sezoną (Scanpix nuotr.)

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) ir toliau stringa viena stabiliausių pastarojo dešimtmečio ekipų Toronto „Raptors“ (1/5), Tampoje 114:126 (32:23, 14:38, 35:39, 33:26) nusileidusi Bostono „Celtics“ (5/3) klubui.

„Keltai“ nustebino pagrindinio įžaidėjo vietą patikėdami Tremontui Watersui, tačiau šis planas neišdegė – „Raptors“ startavo 11:2. Vis dėlto šeimininkai atsilaikė tik iki antrojo kėlinio vidurio, kai visiškai subyrėjo ir leido „Celtics“ ketvirtį laimėti net 24 taškų skirtumu (38:14).

Iniciatyvą perėmė Bostono krepšininkai šios iš savo rankų jau nepaleido, pakėlė skirtumą iki 26 taškų (109:83) ir triumfavo užtikrintai.

Pagrindine mačo žvaigžde tapo Jaysonas Tatumas, per 32 minutes pelnęs 40 taškų (6/11 dvitaškių, 5/8 tritaškių, 13/13 baudų metimų), atkovojęs 6 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus, blokavęs 2 metimus, kartą suklydęs ir 5 sykius prasižengęs.

Jam tai buvo geriausios sezono rungtynės, o iki karjeros rekordo pritrūko vos taško – vasario pabaigoje į Niujorko „Knicks“ krepšį jis sumetė 41 tašką.

Savo herojų turėjo ir „Raptors“ – Fredas VanVleetas per 33 minutes surinko 35 taškus (7/11 dvitaškių, 6/9 tritaškių, 3/4 baudų metimų), atkovojo 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė ir prarado po 2 kamuolius bei 2 sykius prasižengė.

Bostono klubas rungtynes pasitiko praretėjusia gynėjų linija – žaisti negalėjo Kemba Walkeris ir Marcusas Smartas.

Ekipos strategui Bradui Stevensui pasirodė ironiška, kad pirmą kartą šį sezoną su gerbėjais arenoje teko rungtyniauti Tampoje, kur paprastai NBA mačai nevyksta. Žiūrovų į rungtynes susirinko beveik 4 tūkstančiai.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 40 (5/8 tritaškių, 6 atk. kam.), Paytonas Pritchardas 23 (8 rez. perd.), Jaylenas Brownas 19 (5 atk. kam.), Grantas Williamsas 14 (6 atk. kam.), Semi Ojeleye 12 (8 atk. kam.), Robertas Williamsas 11 (15 atk. kam.).

„Raptors“: Fredas VanVleetas 35 (8 atk. kam., 6/9 tritaškių), Pascalis Siakamas 22 (6 atk. kam.), Kyle‘as Lowry 18 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 1/5 tritaškių), Terence‘as Davisas 13, O.G.Anunoby 10, Chrisas Boucheras 9 (6 atk. kam.).